Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz orbano #16349 üzenetére

    Ha kikapcsolod a page file-t, azt csak a vinyón teszed, ugyanúgy lesz page file-od, csak a RAM-ban. Namost a vinyó és a RAM közti sebességkülönbség némileg eltérő... :)
    A Microsoft cikke biztos igaz, de egyrészt ugyanúgy lesz page file a memóriában, másrészt ha én visszakapcsolom a vinyóra, akkor érezhetően lelassul a programbetöltés, sőt, a programból kilépés is, ha sok progi fut egyszerre (a klasszikus, lemezdarálós, a háttérből előtérbe kerülő programok grafikai elemeinek lassú, egyenkénti betöltődése...).

    Jelenleg 2GB RAM mellett, kikapcsolt pagefile-lal, 32 bites Win7-tel van úgy 30% szabad RAM-om, hogy fut egy memóriazabáló FF, 15 tabbal, egy Outlook, egy foxit reader 2 PDF-fel, Live Messenger, Torrent 2MB/s feltöltéssel, 69 futó torrenttel (ez elég memóriaigényes kombó tud lenni torrentben), és néhány asztali minialkalmazás, és már volt hibernálva ma a masina. Na most ugyanez 4GB-tal... Itt amúgy hazardírozok, mert kevés a 2GB, de akkorát lassul a gép a 3 éves, kéttányéros, 160GB-os 2,5"-os vinyó miatt, ha bekapcsolom a pagefile-t, hogy inkább elviselem, hogy 400MB szabad RAM alatt nyekereg a Win, hogy az kevés neki. Soha nem dőlt még emiatt a saját kardjába, de 3-4 héten belül jön az új masinám, abban már 4GB RAM lesz, ha meg az is kevés, akkor bővül 8-ra. Nem 1-2 másodpercet, több 10 másodpercet jelent.
    Összeomlás ellen meg védi magát a Win7, mielőtt megtörténne, kilövi a legtöbb memóriát zabáló alkalmazást. Már összehoztam, persze hozzáteszem, szándékosan feszegettem a határokat. Tapasztalat útján szeretek megtudni dolgokat, és bizony a tapasztalat mást mutat, mint amit a Microsoft egyébként leír, de mint már írtam 2× is, a page file "kikapcsolásával" az valójában csak a HDD-ról a RAM-ba költözik.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Aktív témák