Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #161505 üzenetére

    Én is azon az állásponton vagyok, hogy ezeknél túlnyomórészt csak az a lényeg, hogy tanuljanak úgy olvasni, hogy próbálják értelmezni, megjegyezni, majd összefoglalni. Általánosabb nevelési szempontból pedig még jobb is, ha nem élvezetes számukra a tartalom, mert egyben szokják, hogy rá lehetnek kényszerítve arra, hogy hosszasan és akár keservesen is végigcsináljanak olyasmit, ami potenciálisan fárasztó és unalmas. Szerintem az iskolák többet próbálnak nevelni, mint oktatni. (Nekem így tűnt, mikor a nevelést mindig próbáltam visszautasítani minden szinten.)
    De szerintem nálunk volt is olyasmi külön, amire te gondolsz (nagyon ködös, hogy mikor és mi, de ilyen "kultúra" dolog - és igen, általában filmnézés volt, de persze "elavult" filmekből -, talán kéthetes váltásban valami "etikett" szerűséggel).
    Az összes könyvből csak az Istenire emlékszem, és arra, hogy akkor olvastam utoljára végig könyvet gyerekkoromban -de felnőttként is nagyon ritkán-, mikor valami hidegben mentek szánhúzó kutyákkal, vagy ilyesmi. Ott letettem és elküldtem az anyámat a sárga kivonatért, merthogy én többet nem bírok ki abból (aztán, mint "az első adag ingyen van" stílusban...). Persze az egyetemen sokat olvastam, de műszaki dolgokat, nem irodalmat. Egyszer fogadásból olvastam végig a kettő korszak közt az egyik Harry Potter könyvet, de a film jobban tetszett. :P

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák