Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eeXaa

    addikt

    válasz brownus #142098 üzenetére

    "a mai általános film esztétikától" ...ez a kulcs .
    ...annyiban igaz hogy kb 2000 előttig nagyrészt ami a mozikba került meg kellett ütnie egy szintet. egyediséget, stb. Ma már mindenki csak Kubrick akar lenni.
    ..mostanság sokkal egyszerűbbé vált filmet készíteni, digitális technológiára váltás miatt, ezért több a hulladék, ill. a vidámpark film.
    De természetesen folyamatosan készülnek "művészi értékű" filmek.

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz brownus #142098 üzenetére

    Valóban bénán fogalmaztam; nem egy múlt-jelen szembeállítást szándékoztam felböfögni.

    Régen is volt jó sok szutyok, meg ma is van csomó művészileg (is) értékes alkotás. Inkább csak ha most nézel vissza pl. a hetvenes évekre, már elég jól eldőlt mi az, ami értékes és maradandó. Kell a távolság az értékeléshez.
    Így is vannak masszív anomáliák: az Alien sok szempontból korszakalkotó, de mindenféleképpen egy remekmű, miközben abszolút közönségfilm is és ezek megférnek egymás mellett - ritka pillanat.
    Közben az egykorú StarWars egy igazán bugyuta, fájdalmasan döcögős amerikai űrwestern/techno Ludas Matyi, de jókor volt jó helyen - és ezt is el kell ismerni, noha fájdalommal telt szívvel. ;]

    Jah, 51 vagyok, mindent sajnálok. De a nejem 31, a második lányom 4 hónapos - ezt csak azért kell hozzátennem, hogy lásd nem a heti tablettásdobozt számolgatom a műfogsor mellett, két némafim feletti sírdogálás között.
    A befogadó erőfeszítése meg korszaktól független - a hetvenes-nyolcvanas években is elvitte az élet az erőt, trust me.
    A Lars von Trier szarjaihoz is kell erőfeszítés, de mondjuk én azt feladtam, pedig a Melancholia még gyönyörű volt, noha aztán triviálisnak nem nevezhető.

    Miklós315@
    az a film elég komoly trip, a Besson nagyon erősen kezdett, hogy aztán ilyen mélyre tudjon csúszni, mint ahol mostanság van...

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák