Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Edgar2621

    őstag

    Na srácok reagálnék az elmúlt órák, napok témáira kicsit.
    Kezdjük a legjobbal hogy biztosan jöjjenek a kommentek: a manipuláció, dinamic difficulty, hendi, script aminek hívni szeretnénk(és ezek nem is ugyanazok feltétlenül, de együtt igazán végzetesek).
    Előzményként annyit, hogy 1995 óta játszok elég sokat konzollal, ezen belül is sportjátékok tették ki időm nagy részét. A Fifa14 óta nyomom online a PVP-t, tehát az UT-t és a Fifa18-ig bezárólag elég sokat játszottam az aktuális résszel(évi 25-35 nap). A Fifa17 előtt semmilyen belenyúlást nem éreztem a meccsekbe, volt lag, bugok stb, de manipuláció nem. Szerettem a Fifa17-et a hibáival együtt is, sokat kereskedtem, próbáltam fejleszteni magam és ebből jött ki (még a 40 meccses WLben!) 25-32 win attól függően mennyit tudtam játszani és mennyire kipihenten. De! Eljött az a pillanat amikor már azt éreztem hogy nem élvezem a játékot, mert annyi random esemény van benne és annyiszor történnek olyan események amikre nincs ráhatásom sem nekem sem az ellenfélnek. Csak hogy példákkal illusztráljam: TOTS Lacazette(a játék egyik legjobb játékosa volt és leggyorsabbak egyike) megtolja a kapus mellett lendületből érkezve, a kapus áll, de lelassítja a gép Laca-t a kapus megfordul és felszedi a labdát, látom hogy merre passzol az ellenfél de nem lehet kivédeni mert az átlépi a védekező játékos a labdát bármerre nyomom, két méterről üres kapu de bármit nyomsz nem lesz belőle gól, a kapus olyankor is kimozdul ha nem utasítod erre, a középhátvéded bármit csinálsz vele nem marad pozícióban ezért a csatár besétál a labdával, szabad labda esetén bármit nyomok nem vált a megfelelő emberre, középkezdésből gólt kapok bármit nyomok, a 90. percben az addig kettőt passzolni nem tudó ellenfelem hirtelen szárnyalni kezd, 5 passzból ziccerbe kerül és már ott is a gól, az addig egy labdát sem szerző ellenfél hirtelen mindenre odaér és semmit nem tudok csinálni. Ezek csak kiragadott példák, de mindenkivel ezek történnek minimum 3. éve. Hogy miért jó ez az EA-nek? Mert zavarosban jó halászni, mert nincs alternatíva, mert akkorra pénzt generálnak hogy nehéz őket alávetni a jogszabályoknak, mert megtehetik egyszóval. Elfogadom ha más szerint nincs belenyúlás (szerintem is van másik 4-5 komoly probléma még), de én megeszem a kalapom ha egyszer kiderül hogy tényleg korrekt cég az EA.

    XO: Gollami26

Új hozzászólás Aktív témák