Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    Srácok, remélem, valaki tudja, ez mitől van / hogy lehet deaktiválni.
    Nem egyszer előfordult már, hogy órák múlva a Facebook egy értesítést újra feldobott, mint amikor új activity (poszt, komment, like, stb) jönne létre, de valójában nem. Az alábbi screenshot is ezt mutatja: csipogott minden eszközöm, amire feldobott egy olyan posztot, hogy déja vu érzésem volt. Nem véletlenül, újnak jelzi, de ez a poszt 21 órája született, és az utolsó aktivitás is 20 órája volt.

    Ez valami bug? Kikapcsolhatóságot nem láttam rá, de nem az első eset és baromira idegesítő, mert minden eszköz, amin be vagyok lépve, csipog rá.

    Amúgy sokan szidják a Facebookot, sokan meg áldják, ez köztudott. Nekem alapvetően nem lenne vele gondom, mert testreszabtam a láthatóságot, az ismerősöket, csak a hektikus működése ne lenne, meg néhány baromira bosszantó dolog. Pl. a fal össze-visszasága. Fogalmam sincs, kinek az ötlete volt évekkel ezelőtt a random rendezettség, de sokkal jobb lenne egy blogszerű (időben visszafelé rendezett) fal. Kényelmes, átlátható. 1080p-n is katasztrófa (főleg az új kinézet), de vajon 4k-s monitoron milyen lehet a középre rakott felület? Ki lehetne használni, és a posztokat mozaikszerűen, az oldal aktuális szélességéhez igazítva megjeleníteni (nem igényel nagy programozói tudást). Ma már minden monitor (desktop) legalább 1080p-s. Meg ha egy helyen (pl. desktop) megnézek valamit, akkor a többi eszközön (telefon) tűnjön el az értesítés. Ezeket valahogy nem sikerült megoldaniuk eddig, pedig a józan ész azt diktálná, hogy így lenne rendben. Szerintem szándékosan nem akarják jóra megcsinálni, csak nem tudom, miért nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Keem1

    addikt

    válasz jegenye77 #26449 üzenetére

    Ez engem is érdekelne. Az új értékes fos funkció hidegen hagy, legalább kikapcsolhatóvá tennék az összes hasonlóval együtt. Én megértem, elhiszem, hogy van, akinek ez vagy az kell, de tegyék ezt úgy, hogy nem mindenkire ráerőltetve, hanem akinek kell, bekapcsolja, akinek nem, kikapcsolja. A hangsúly a testreszabhatóságon lenne.

    Milyen szép is lenne, ha autót is kötelezően napfénytetővel, légterelő spoilerekkel, oldalán lángcsóvás matricával lehetne venni, mindenkinek. Szerencsére nem így van. Aki akarja, azzal veszi, akinek nem kell, az nélküle.

  • Keem1

    addikt

    válasz krizmo_ #26976 üzenetére

    Istenem kérlek-kérlek, add hogy a Föld színéről is elsöpörjék a Facebookot 🙏
    Igen, tudom, törölhetném magam, de amígy olyan ismerőseim vannak, hogy "inkább átküldöm Facebookon", "ne menjünk ma kocsmába, nyomjunk egy videót Facebookon", addig sajnos nem törölhetem magam. Ha megszűnne, akkor talán ismét felhívhatnék embereket telefonon, elmehetnénk személyesen is (mert ugye kényelmesebb inkább a Facebook előtt..).

    Félreértés ne essék, az ötlet jó lenne, a Facebook alapgondolata teljesen tuti, de két gondom van vele: a megvalósítás (annyit olvasok, hogy ez nem tetszik, az nem tetszik, de csak azért se azt csinálja a Facebook, magasról sz*rnak a felhasználóikra) és a felhasználói tábor egy jelentős része.

    Ahogy olvasom, nem csak nekem van bajom az új felülettel, amúgy épp azért tévedtem ide, hogy megkérdezzem, ha a menüből már kikerült, vissza lehet-e állni a régire. De sanszos hogy nem. Nekem csak 24"-os FHD monitorom van, hát hogy nézhet ki a felület vajon egy 32" 4K képernyőn? Az új felület mintha még inkább olyan lenne, mintha mobilra készült volna (pedig van dedikált app), álló formátum, óriási betűk és térközök.

    Amit én igazi fejlesztésnek látnék:

    A borzalmas UI lecserélése (nézzük meg a Gmailt, tökéletes. Balról a legfontosabb linkek, amik oda nem fértek, azok a hamburger menü alatt elérhetők. Fent középen a kereső. Az oldal összes többi részén a lényeg: a levelek, méghozzá tökéletes formában, se nem túl apró, se nem túl nagy, és kitölti a teljes rendelkezésre álló helyet...példás design).

    Az embereket megosztó funkciók ki/bekapcsolhatósága. Én pl sem a napom, sem a rooms, sem a játékok, sem a csoportok, marketplace, watch, sem hasonló funkciókat nem használom. Megértem, ha más igen, de hadd szabassam testre, hadd kapcsolhassam ki rögtön szerver oldalon. Van rá tampermonkey scriptem, az új felülethez is, azért csak lejön a kliensig a számomra érdektelen adat. Ha a számomra lényegtelen dolgokat ki tudnám kapcsolni, csak a kereső, a messenger meg a timeline maradna, akkor azt mondom, hogy végre hallgatnak az emberekre.

    Timeline random rendezése... az őrületbe kerget. Hadd kaphassuk vissza a réges-régi kronológiai rendezést. Miért erőltetik, ha a felhasználóknak nem tetszik? Vagy legalább lehessen kapcsolgatni. Igazából összességében csak ezt az egyet nem értem.. Miért nem lehet testreszabni. Maradhatnak a dolgok, de akinek valami nem tetszik, kikapcsolhatná/átkapcsolhatná a kedve szerint.

  • Keem1

    addikt

    Skacok, ezen a fostos új layouton hogy lehet az ismerőst besorolni egy "barátsági szint"-be még mielőtt visszaigazolnám?
    Az ismerőseim mindegyike gondosan be van sorolva valahová (nagyon kevés ismerős a legbelső, kb. mindent látó körben, aztán ahogy szűkül a rólam látható infó, nő az adott kategória tagjainak száma, és végül vannak azok, aki bár ismerősök, de semmit nem látnak a profilképemen kívül). Ez a művelet már a jelölésnél elkezdődik, hisz eddig akár én jelöltem valakit, akár engem jelöltek, máris el tudtam dönteni, hogy a kölcsönös ismeretség kialakulása után hová kerüljön az illető. Ezt most nem találom.

    Van egy sejtésem, hogy kivették (csak az okát érteném) :U
    Tudjátok, van a programozási nyelv, a C++. A Facebook egyre jobban kezd ez lenni: FB-- :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Keem1

    addikt

    Srácok, Messenger issue.
    Kb. fél napja csinálja azt a Messenger (eszköztől függetlenül), hogy hallom a telefonom csipogni az új üzenetről, és akármin keresem, már nincs értesítés arról hogy üzenet érkezett. Eltűnik mindenhonnan, még gépnél is, mintha már el lenne olvasva.
    Ha nem hallanám a csipogást, nem is értesülnék az üzenetről. Egyszer sikerült elkapnom gépen, hogy felugrott a jobb szélen a küldő köröcskében lévő fotója mellett meg a menüsorban lévő messenger ikon mellett az 1-es szám, de szinte rögtön el is tűntek.
    Maga az üzenet megvan, el tudom olvasni, de róla az értesítés minden létező helyen szinte rögtön eltűnik. Tehát az üzenet maga megjön. Hangjelzés nélkül nem tudnám meg hogy írtak.

    Magamnál keressem a hibát, vagy más okozza? Bárkinek bármi ötlete?

    U.i: Nem, nincs más (idegen) eszköz bejelentkezve, átnéztem, és nyomtam egy "kijelentkezés mindenhonnan"-t is, ráadásul a 2FA is be van állítva, de továbbra is fennáll a gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák