Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    válasz -NoVa- #31772 üzenetére

    Nálunk asszony az első gyerekkel (lányom) gyakorlatilag semmit nem hízott. Tudom, hogy első szülésnél csalóka a diaméter növekedése, de a 7. hónap elején kezdték el mások érzékelni, hogy terhes.

    A kislány az én alkatom lett kis módosítással. Hosszú lábak, vékony testalkat. Nem volt sok magzatvíz, valamint a gyerek egyfolytában a halételeket kívánta. Tehát rák, hal és különféle tengeri kütyük. Asszony gyakorlatilag semmi mást nem evett. Közben tudott mozogni is érzéssel, tehát finoman, de edzett.

    A második gyerek a fiam lett. Ott teljesen más gének kombinálódtak össze. A kissrác elég tömör és imádja a húst. Asszony nem igazán eszik nehéz húsokat magától, de a fiammal ment a szalonna, kolbász, füstölt cuccok, mert azt kívánta. Mozgott vele is, de a fiammal nagyon sok volt a magzatvíz (a megengedhető felső határon volt a még nem veszélyes vonalon). Ezért a terhesség utolsó 4 hónapjában akkora volt a hasa, mint egy hegy. A gyerek augusztusban született, az egy különösen meleg nyár volt itt. Júliusban és augusztusban a harmadik emeletre alig bírt felmenni, meg kellett állni pihenni. Pedig előtte nem volt legyengülve vagy elplöttyedve. De a terhesség elég durva volt neki. És itt sem volt semmi komplikáció, csak ez egy ilyen terhesség volt.

    Utána jóval nehezebb volt lefogynia, kábé 20 kg volt a plusz szülés előtt. Ebből kapásból lejön a 4,5 kg-os gyerek, több liter magzatvíz, a méhlepény és kábé fél liter vér. De még így is maradt elég sok pluszsúly. Amint lehetett elkezdett mozogni utána, de másodikra már közel sem olyan gyorsan ment a fogyás, mint elsőre.

    Most lett 4-éves a gyerek és mostanra érte el újra azt a rutint, hogy tud futni 5-6 km-t egyben és kezdi visszanyerni a fitt formát.

    Tutira lehet gyorsabban megfeszített koncentrációval és dedikációval és vasakarattal. Neki ennyi ment, ebben részben én is benne vagyok, mert ha én nem vigyázok a gyerekekre akkor ő sem tud edzeni. Ez egy ilyen közös erőfeszítés tehát. Én megpróbálom támogatni az edzésben, figyelek a gyerekekre, adok tanácsokat az étkezésben és kap tőlem edzőcuccokat.

Új hozzászólás Aktív témák