Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Na újabb hangfalas kérdéssel jövök, mert van valami ami számomra érdekes.

    Azonkívül hogy az erősítőmnek (Yamaha AX-490) még mindig nincsen "megfelelője", van egy igen érdekes illetve kettő tétel is.

    Terveztem egy hangfalpárt építeni SAL alkatrészekből és becsléseim szerint csak az alapanyag kb 100k ami a hangsugárzókat illeti. Ezért nézelődtem kész hangfal témakörben is és többek között megakadt a szemem ezen.

    Ha már itt voltam megnéztem mi a helyzet aktív hangfal téren és ott is találtam valamit. Ha aktívat vennék egycsapásra megoldódna az erősítőprobléma is mert nem kellene venni, de ha igaz ez a teljesítmény (amit egyébként kétlek) az átlagosan 2-3kg-os erősítő hogy a tökömbe tudja ezt?

    Az már csak hab a tortán de hogyan lehetnek ennyire olcsók? Igaz hogy zenekari hangfal de ha sokan a SAL-t a legaljának tekintik akkor ezek most jobbak vagy nem ennyiért?

    Kissé hülye kérdés még, de mivel szobában lesz, a hangminőséget befolyásolja hogy igen "alacsony" teljesítményen járnak majd? Nyilván nem lesz szükség a kültéri teljesítményre :DDD

    A másik már már bagatellnek ható kérdés, a linkelt 4ohmos aktív hangfal hangkép terén hátrányba kerülhet egy 8ohmos verzióval szemben legyen az a mostani vagy akár egy teljesen új hangfal? Vagy az ellenállás csak az erősítő-hangfal illesztés viszonylatában számít és nincs érdemi különbség egy minden téren 4ohmos vagy 8ohmos rendszer között?

    Választ előköszi!

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák