Hirdetés

Aktív témák

  • buddha

    tag

    Üdv!

    Elnézést a zavarásért, de tegnap vettem egy epox 8rda+ alaplapot, meg ma egy matrox g400 -at.

    A probléma a következőképpen állt elő, mivel a videókártya nem volt ott!
    Elmentünk. Egy kis zugban összerakták, azután bevittek megnézni, futtatak rajta egy -két memtestet. (Ja, amikor megkértem, hogy én is had legyek ott, azt mondták, a kollega úgy nem tud dolgozni.) A vidkártya, amivel kipróbáltk, egy nvidia riva tnt2 32MB-os agp-s kártya volt. Hazahoztuk, és mivel nekünk is olyan kártya volt a régi gépünkben, azért beleraktam, hogy hadd lássam hogy is muzsikál (summi tuning, csak a hangjára voltam kiváncsi.). A gép nem indult el, csak csipogott egyet és megállt. Levettem az oldallapot, újraindít és látom, hogy a hibajelzés vagy a ''2b'', vagy a ''26'' -nál (nenm tudom...) sípol és mennek tovább a számok és a 7F -nél áll meg. Beleraktam egy PCI-os kártyát (Tseng ET6000) és azzal rendesen ment.
    Most meghozom a Matroxot(G400) és u.a. a hiba, mint a TNT-nél.

    Felhívom őket és szerintük:
    1. Rosszul szerelem be, béna vagyok (VE. elsőéves műszaki Informatika mérnökasszisztens és már pár gépet raktam össze (na jó, nem sokat, de raktam...))
    2. Ez a fajta Matrox el sem indul ebben az alaplapban, csak a G550-től felfelé!!! Szerintük ez a Matroxnak egy NAGY hibája.
    Ezt azal magyarázták, hogy az AGP -port nem tudja azt a volto, vagy a Matrok nem tudja az alaplapét... Ezt nem lehet beállítani???

    Megköszönném, ha tudnátok segíteni Epoxosok, meg Matroxosok, meg mindenki. Előre is kösz!

  • keoni

    tag

    válasz buddha #1 üzenetére

    Hali!
    1. A ''rosszul szereltem be'' tézist már csak azért is könnyű megcáfolni, mert én ugyan most raktam össze a 2.ik gépemet mégis összedugdostam a dolgokat valahogy... (User's Manual rulZ) rossz helyre meg nemigen lehet rakni a vidikarit.
    2.Nekem hasonló a konfigom azaz:
    Epox 8rda+ és G450 és hibátlanul működött/ik, úgyhogy a ''csak a G550-től felfelé!!!'' állítást ezzel meg is cáfoltam asszem. Ahol vettem ott még direkt mondták is hogy simán megy a Matrox karikkal a deszka. A ''kis zugos susmus'' pedig több mint gyanús, IJ...
    OFF
    !még mindig eladó a G450-em! :D
    ON
    remélem vmit tudtam segíteni, üdv
    keo

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz buddha #1 üzenetére

    A Matrox-os állításuk baromság.
    Már az 1999 végén kiadott Matrox G400 is AGP 4X kártya volt 1.5V tehát annak is kellene mennie az alaplapodban.
    Próbálj ki más AGP 4X-es kártyát is a lapban ha az sem megy akkor, valószínűleg átvágtak egy hibás agp slotos alaplappal.

  • buddha

    tag

    Huh!

    Köszönöm a segítségeket, megoldódott! Kerestem mindent, aztán olvastam egy forumban, ami az AGP-ről szól, hogy az nforce2-ben alapból be van állítva a 8x, csak ki kellett kapcsolni...
    Tudom, nem világraszóló megoldás ez, de én kicsit pánikoltam... :)
    Utánna felhívtam őket és elmeséltem a megoldást. Bolldogak voltak és azért
    ''meg kell értenem, így látatlanba nagyon nehéz segíteniük! Sok szerencsét a gépemhez!'' :)

    Kösz a segítséget! A link:
    [L]http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=17&t=003712[/L]
    nézzétek meg, szerintem nagyon jó!

Aktív témák