Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atitm

    csendes tag

    Sziasztok!

    Médialejátszó eszköz beszerzésén ügyködöm.
    A hagyományos médialejátszók mellett a HTPC vonalat is vizsgálom.
    A következő konfigot néztem ki:

    ház: FRACTAL DESIGN NODE 304 (a későbbi bővithetőség miatt)
    táp: CORSAIR Builder Series CX430W 80+ Bronze v SEASONIC S12 II 380W ?
    lap: ASROCK FM2A75M-ITX
    proc: AMD FM2 A4, A6, A8 ?
    hűtő: SCYTHE Samurai ZZ Rev. B ?
    mem: ???
    Merevlemez: WD20EZRX v. WD20EFRX?

    Irányár max. 100.000 JMF. (lemez nélkül! és nem baj, ha ennél olcsóbb :) )

    A célom az lenne, hogy minél halkabb legyen. A kinézett konfigban elvileg a merevlemez lenne a leghangosabb (25dB(A)), csak sajnos nem tudom, mennyire lehet hinni a gyártók álltal megadott dB(A) értékeknek. Tudna valaki támpontot adni, hogy ezt a konfigot 3 m-ről mennyire lehet hallani? (a régebbi My Passport-omat hallom ebből a távból)

    Processzor szempontjából nem tudom, melyikkel járok jobban: A4, A6 vagy A8?
    Elsődleges cél a médialejátszás és letöltés, játék nem fontos, de ha már menne pár játék, hát kipróbálnám. Továbbá, ha már építem a gépet, akkor nem szeretnék egy éven belül azzal szembesűlni, hogy valami kódolás kifog rajta. (bár nem elsődleges cél, de lehet a BD3D-t is kipróbálnánk egyszer)

    A fenti hűtő mennyire felelne meg a célnak? Milyen egyéb ajánlott termékek vannak?
    Láttam egy videót, ahol a memória éppen csak elfért a hűtő alatt. Nem szeretnék az összerakás pillanatában szembesülni ilyen problémával. Mire figyeljek?

    Táp kérdésében tanácstalan vagyok. Mivel HDD mindenképpen kerülne a gépbe, ezért nem fontos a paneltáp. Nem vagyok jártas a témában, ezért nem tudom milyen típus lenne az ideális. Cél természetesen, hogy minél halkabb legyen elérhető áron.

    Memóriából sem tudom, milyet érdemes venni. Valahol olvastam, hogy az AMD-s konfig jobban szereti, ha kettő modult használok. Frekvencia és méret szempontjából viszont nem igazán tudom, hogy a fenti konfig mit kíván.

    Távirányítóból mit ajánlanátok? XBMC-t szeresse, egyszerűen kezelhető, na és persze olcsó legyen :)

    Az ilyen alaplapok milyen hangminőséget produkálnak optikai kimeneten keresztül egy médialejátszóhoz viszonyítva? (pl. Popcorn A300)

    Próbálok minél több infót gyűjteni, mert sajnos nem tudom eldöntei, mivel járnék jobban: Popi+HDD bele vs. HTPC.

    Előre is köszönöm segítséget!

  • atitm

    csendes tag

    válasz Vladi #15645 üzenetére

    A felhasználás filmezés, zenehallgatás, letöltés, mindezt úgy, hogy 1-2 méternél távolabb már ne halljam, hogy megy a gép. Játék annyira kell, hogy ha fut a konfigon valami, akkor játszok vele, ha nem, akkor meg nem.

    A táp vs. HDD kérdést nem a fogyasztás miatt írtam, hanem ha van benne HDD, akkor teljesen mindegy, hogy paneltáp vagy sima, mert a HDD-nek úgy is van hangja. Tehát felesleges a teljes passzív hűtés, mert valami kerregni fog. A lényeg, hogy a HDD-nél ne legyen hangosabb. Ezért is van elsődlegesen a WD RED a képben, mert elvileg az a leghalkabb.

    "alaplapra integrált gpu, jó videó képességgel. cpu a lehető legkisebb fogyasztású, halk hűtővel."
    Ez a Te esetedben pontosan mit takar? A költséghatékonyság most nem annyira fontos. Inkább legyen jó ár/érték arány hosszabb távon is. Tehát ha egy ASROCK+A4+hűtő páros hosszabb távon jobb választás, akkor nem gond, ha ez mondjuk +10e.

    Nagyjából már képbe kerültem ezzel a HTPC dologgal a fórum olvasgatásával. Amit nem tudok, hogy pontosan melyik táp, memória, proci+hűtő lenne az üdvözítő.

    @Csicsóka
    Ezek szerint az EFRX nekem jobb választás lenne... Bár még ezt sem hallottam élőben. A gyári adatokat összevetve ez elvileg olyan hangos/halk, mint egy 2.5"-os. (24-25dB)

  • atitm

    csendes tag

    válasz Enszuke #15649 üzenetére

    Nem teljesen értem, mit értesz az alatt, hogy mire számítok a jövőben. Azt tudom, hogy törekednék a jobb minőségre a későbbiekben. 10+ GB releasek, BD25, BD50. (talán 3D-ben is, de ez nem mérvadó a választásban)
    A paneltáppal az a bajom, hogy nem találok a neten egy elfogadható boltot, ahol egy normális konfigot lehet kapni (táp + hálózati csatlakozás). Továbbá látom, hogy pl. a PicoPSU-n alig van csati, ahhoz meg nem értek, milyen kábelekkel mit mennyire lehet osztani. De ha tudnál linkelni valamit, ahol konkrétan megvan minden, ami egy htpc+2-3 hdd-hez kell, akkor azt meglesném.

    @Ed Parker
    És a Tied mennyire hangos? A HDD-t hallod ha pörög?

  • atitm

    csendes tag

    válasz Vladi #15653 üzenetére

    Először is köszi mindenkinek a kimerítő válaszokat.

    @Vladi
    Nagyon nem akarok elmerülni a technikában, mert akkor sosem lesz vége. Abból amit mondasz, arra következtetek, hogy A4 is elég mindenre (persze játékon kívül), valamint 2GB mem is elég. Már csak a konkrét típust és frekvenciát kellene kideríteni.

    Amennyire én tudom, a hangnyomás értékeket nem lehet csak úgy összeadni. Két azonos erősségű forrás esetén is elvileg elhanyagolható a hangerőnövekedés. Persze a PC házban lévő erősítések/rezgések/interferenciák nem tudom pontosan, mit okoznak, ezért kérdezem a tapasztaltakat. A ház azért is lett a NODE 304, mert akár le is állíthatóak a ventik, továbbá belefér akár egy Schyte Mugen jellegű hűtő is.

    SSD azért nem jöhet szóba, mint egyedüli tárhely, mert a HTPC mellett számomra talán a legfontosabb érv, hogy bármikor bővíthető merevlemezekkel (ez +1 pont a NODE 304 mellett, mert sok elfér benne). Ha HTPC, akkor nincs külön NAS.

    @Enszuke
    GPU vs. Codec dolgot hogyan lehetne lefordítani konkrét termékekre? Brazos=Várakozás, A4-A8=megy minden?

    @szabieable
    Azért a 2db 3.5"-os már nyomorogna benne, legalábbis képek alapján.

  • atitm

    csendes tag

    válasz Enszuke #15668 üzenetére

    Ezt a h265-öt hova tegyem? Azt tudom, hogy kódolás, a h264 utóda, de ezt tudni fogják ezek az új procik? Egyáltalán mikor jelenik ez meg? És ha meg is jelenik, mire fog elterjedni?

  • atitm

    csendes tag

    válasz Vladi #15674 üzenetére

    Sokkal jobban már nem lehet elbizonytalanítani. Hetek óta vergődöm, hogy Popi A300 vagy HTPC. Mindegyiknek van előnye, és van vele szenvedés is. Mivel a Popiba mindenképpen menne HDD, ezért bukom a hangtalanságot, ezért képbe jött a HTPC, mondván akkor ezzel már könnyebb a letöltés, bővíthető, talán időtállóbb. Viszont másra is kell gondolnom, mikor a könnyű kezelhetőség is szóba kerül, és ez a Popinál szerintem egyszerűbb a dedikált felülettel és távossal, valamint nem kell bajlódni codec-kel meg lejátszók finomhangolásával és van coax kimenet. És persze, mint már párszor leírtam, nem akarom, hogy egy "traktor" zakatoljon a nappaliban.

    A célom jelenleg, hogy legyen egy végleges konfigom HTPC-re, ami árban megfelelő, nem hangosabb, mint a Popi+HDD páros lenne, visz mindent, amire jelenleg szükségem van (10+ GB mkv; BD25/BD50 iso; menük talán, 3D nem hiszem, hogy érdekelne), majd ezután megpróbálni dönteni, hogy Popi vagy HTPC.

    "Sajnos" tájékozódom mindig, ezért baromi nehéz a döntés. Lassan úgy vagyok vele, hogy jobb a boldog tudatlanság. Kicsit már belefáradtam, hogy végre van valami kézzelfogható döntés-szerű, aztán egy újabb hozzászólás egy fórumon, és kezdhetem előről az egészet (Pl: jó, legyen kicsi, paneltápos ház, viszont akkor milyen hűtő fér el, és hogyan tudom majd beleekecselni a HDD-ket. Egyébként eleve innen indultam :W )

    @Ed Parker
    Te miért is adtad el a Popit? Mi volt vele a baj? (HD hang problémán kívül, mert az engem nem érint, csak DTS-t meg DD-t tud az erősítőm)

  • atitm

    csendes tag

    Ok. 10bit nem kell, h256-ot meg nem látjuk. Tudom, hogy nem lehet készülni arra mi lesz, de ami már tudható, arra azért érdemes felkészülni. Tehát akkor az egyszerű HD lejátszásra okés a trinity vonal, továbbá menne neki a torrent is párhuzamosan. Ha esetleg BD3D-re adnám a fejem, az menne?

    Ha mégis maradnék az ATX táp vonalon, melyiket lenne érdemes megvenni a 10-15e sávban (nagyon max. 20JMF), ha a csend a legfontosabb szempont?
    Memória gyártóra és frekire egy konkrét ajánlatot tudnátok mondani az A4-Asrock pároshoz (4GB-re gondoltam win7 miatt).
    Procihűtést is a lehető leghalkabban oldanám meg (talán Scythe Ninja, Mugen vonal?), de feleslegesen nem erőltetném ezeket a tornyokat. (pláne ha EPC2 ház lenne, mert akkor, ha jól látom, a Kozuti marad)

    Hang egyébként optikán milyen lenne egy Popi coaxhoz képest? (fontos lenne a coax, de látom, hogy htpc vonalon ez nehéz dió)

    +1, tényleg csak kiváncsiságból: régebbi játékok, pl. Dirt2, Assassins Creed, Crysis elmennek élvezhető minőségben A4-A6-on? Crysis2-höz pl. mi kellene? Nem full grafika, csak egyszerű élvezhető szinthez.

  • atitm

    csendes tag

    válasz Ed Parker #15825 üzenetére

    És ha azt mondom, hogy nem kell a 3D, a HD hang, sok usb, csak a jukebox, valamint play után játssza le (esetleg pause gomb még :) )? Torrent valószínűleg menne a háttérben, de csak annyi szálon/sebességen, amit elbír. Nos, így is a HTPC már?

  • atitm

    csendes tag

    válasz #03969024 #15829 üzenetére

    Nem kötözködés, félre ne érts, de gyorsan végignéztem az Ipon-t mATX FM2 vonalon. Egyiken sem volt koax a csatik között. Persze ettől még lehet ilyen lap, vagy magán a lapon van még valami, amivel megoldható a kivezetés, de azért ebből látszik, hogy a koax mostoha. :(

  • atitm

    csendes tag

    válasz Vladi #15860 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy külső hdmi forrásból érkező hangot a legtöbb TV lekeveri stereora (valami jogi maszlag miatt). Talán néhány LG engedi át a többcsatornát. Az erősítőm meg régi, nincs hdmi még, csak egy-egy optikai meg koax. Ezért lenne számomra előny egy koax kimenet.

Új hozzászólás Aktív témák