Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    Hello, rögtön bele is vágok a közepébe:
    (új topikot nyitottam, de egy moderátor arra kért, hogy ide írjam, és bezárta, pedig szerintem nem teljesen fedi a topikot a kérdésem, de ez van, úgyhogy ide becopyzom a hsz-t.)

    Van egy gépem, core2 (e6300@2.8GHz), 8800gts az alapja. Van egy fogyasztásmérőm is sajna. :)
    Ha a righmark cpuclock-al leveszem a 7es szorzót 6-ra, és a cpu throttle-t 50%-ra, illetve a videókártyát rivatunerbe downclockolom ameddig csak engedi, akkor total 140W a fogyasztása a gépnek. (amúgy 160-170W üresjáratban)
    Ha ez a gép menne éjjel-nappal, évi majdnem 50.000Ft, havi 4100Ft lenne plusszba a villanyszámla :(

    Ígyhát szükséges egy letöltő gép, elsőre néztem egy Atomos giga mini-itx-es lapot, 17k, 2k egy ram, 4k egy fsp 300w-os táp (23k). (winyót most nem számolok), ez 2év alatt behozná az árát is, mivel az atom proci 4W-ot fogyaszt max. (letöltéskor sztem kevesebb mint 1W-ot eszik), déli híd 3W, északi híd 22! W. Ez így minimum 26W (alaplap többi dolga még 1-5W lehet) plussz a winyó. (10W) (tehát 36-42W között lesz valahol a vége)

    A PH!-n volt teszt AMD 780-as, és Geforce 8200-as chipes lapokkal, amik üresjáratba, c N q-val 32-36W között ettek. Ha ebből levonom a winyó 10W-ját, mindjárt ugyanott vagyok átlagban, sőt ugye legjobb esetben 4-5 W-al még lejjebb is, mint az atomos gépnél. Ezek a gépek 17k lap, 13k proci (4850e), 2k ram, 4k tápnál ugye 34ezerre jönnek ki. 10ezerforintos többletet 5W-al csak 6év alatt hozna be a gép, úgyhogy ezt nem érdemes nézni, viszont a sokkal széleskörűbb felhasználhatóságot annál inkább, pl. hogy HD-s filmnézésnél kevesebbet fogyaszt, mint az asztali gépem (az kb 160-180W). Meg zenehallgatáskor, netezéskor is. Végülis csak játékra maradna így a nagygép, amit meg egyre ritkábban művelek, de azért kell a lehetőség, meg tesóm is ideül néha még.

    [AMD 780- és GF8200-as rendszerek fogyasztása]

    Felcsillant a remény mikor olvastam a GF8200-as rendszer hybrid power lehetőségét, miszerint a nagy dög videókártyát kikapcsolja amíg nincs rá szükség (így elég lenne egy gép is). Sajna az nvidia honlapján mai napig csak a 9800-as sorozat kártyái vannak benne mint hybrid power kompatibilis kártyák, illetve azt olvastam hogy az én 8800-asom soha nem is fog ilyen módban menni, így inkább hajlok az AMD 780-as chipsetre, 4850e-s procival, ami ha jól sejtem 2.5GHz-es, így az 1080p-s videókat harware gyorsítás nélkül is le tudja játszani. (bár ez csak jövőre fog játszani, de előre kell gondolkodni)

    És még egy érvet találtam az AMD rendszere mellett: van egy dvb-t -s tunerem, amivel a novemberben induló M1, M2 HD adást lehet venni olimpián teszteltem is, nagyon szép a kép 1080i-ben, de ehhez is kelleni fog a 2.5ös AMD procc.

    Azt hiszem az atom procis lap már egyátalán nem alternatíva...

    Tudtok jobb alternatívát, vagy megoldást? a régi p2, p3 celeronos gépek is esznek 40-50W-ot winyóval, úghogy azt nem vettem számításba.
    Kijelzőhibás notik megint 50ezer fölött vannak csak, és korlátozott a használatuk.

    Ja és persze itthoni hálózatba fileserverként is működne a gép, egy 1Terrás "ecogreen" Samu winyóval, aminek a gyártó szerint 10W- helyett 5W az átlagos fogyasztása seek és read esetén. 26k helyett 28K az ára, de halkabb, és 1év után behozta ez is az árkülönbözetet :)
    (notebook winyó megint nem térül meg még fele tárkapacitás után is csak 6év múlva.)
    A hangja meg nem izgat, maximum átteszem a másik szobába. (bár ez nem lesz hangos amit tervezek)

    u.i.: most elolvastam az előző hozzászólásokat 1hónapra visszamenőleg, nekem valszeg nem alternatíva az inteles plattform, mert inkább fogyasszon keveset napi 23órában, és fogyasszon többet 1óráig (film) mint fordítva, ha jól értettem mindent. (mármint hogy nem hw támogatott fullhd filmnél kevesebbet eszik az intel, de idle-be meg többet.)

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz beencee #4004 üzenetére

    Letöltésre kevesebbet fogyaszt az amd rendszere (33W) az atomosnál (36-40W), és filmnézéskor is kevesebbet fogyaszt (60-100W) mint a mostani meglévő gépem (160-180W), ezért az atomos gép rosszabb választás mint ez az amd, de hátha van jobb, ezért kérdezek.
    De mivel először az atomos gépet néztem, megemlítettem, viszont látszik hogy nincs igazán értelme számomra.

    Mivel nem volt még terás winyóm, ezért nem figyeltem erre hogy kell írni. :) Ezentúl majd figyelek, köszi.

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz beencee #4004 üzenetére

    gugliban ha rákerestem volna, akkor is megszívom,
    1 terás vs. 1 terrás
    és
    1 terás winyó vs. 1 terrás winyó esetén mindkétszer a két r-es verziót hozza ki több találatnak. Bár ez nem mentség az is igaz.

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz Enszuke #4011 üzenetére

    Most lemértem 2.4GHz-en a core2-m, 149-150W körül fogyaszt a gép, úgy hogy ment a tv-tuner, firefoxban a ph oldala, és a task manager. a TV deinterlace miatt 10% terhelés volt így a procin.
    Egy divx-es videót indítva kemény 2W-al nőtt a fogyasztás :) Ablakban, vagy fullscreen, mind1.
    Egy 1080p-s videót pedig (nincs dxva) 40-80% közötti terheléssel vitt, és 10W-al fogyasztott többet a gép.

    anandtech

    ez a link alapján viszont 50W üresjáratban egy 4850e-s procis rendszer fogyasztása, ami soknak tűnik, tesómnak van egy 1600-as celeronja, 945GC chipsetes ascrock lappal az fogyaszt 60W-ot "üresjáratban", bár ott a procit nem lehet visszavenni menet közben.

    Amd-s gép sajnos nincs egy ismerősömnek se, mindenki coreprocit vett.

    9600GT egy 8800GTnél 15W-al eszik kevesebbet üresjáratban, az én 8800GTS-emnél mondjuk legyen 25-30W a nyereség, akkor még mindig 120W-nál járok üresjáratban, marha sok. (napi 24órát menne ugye)

    [ Szerkesztve ]

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz ocsesz #4034 üzenetére

    Csak bíztatásként: én is várom az eredményeket :) És köszönjük

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz ocsesz #4057 üzenetére

    Csúcs, köszönjük.

    Ha mondjuk egy winyót leveszünk fogyasztásilag (7-8W idle), akkor is 50W, nemtudom a PH!-nak hogy jött ki 33W. Hol az eltérés. (c n q, idle állapot)

    Bár olvastam olyat is hogy sok teljesítmény mérő kis fogyasztásnál pontatlan, dehát annyira hogy egyik 33W másik 50W? :)

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz Enszuke #4061 üzenetére

    Az szép.

    Válaszoltam a privát üzenetedre. (1hét alatt észre is vettem hogy kaptam üzenetet :D )
    Köszi az észrevételt benne

    szerk:
    Ja igen az én mérőmre annyi van írva hogy 30W-alatt nem is tud mérni. (egy pc-be építhető előlapi panel, plussz egy 220V-os részbe illeszkedő darab, nem valami komoly cucc)

    [ Szerkesztve ]

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz craine12 #4137 üzenetére

    Én azért nem mernék csak a hardware lejátszásra gyúrni, mert mi van ha fél év múlva rájönnek pár beállításra amivel jobb minőséget érnek el, kisebb helyfoglalással? és 99% hogy nem lesz kompatibilis a hardwares gyorsítással :) (bár ez bizonyos korlátokat nem átlépve csak a kártya driverétől függ szerintem). Addig meg amit lejátszik annak örülök és kész.

    (de ha azt nézzük hogy eddig nem volt 5.1-es támogatás, és nvidia már támogatja ha jól emlékszem (akkor ezek szerint már az ati is?) akkor van esély arra hogy több filmet lehet lejátszani hardveresen)

    Én valahogy úgy képzelem el mint a kocsitolvaj, riasztógyártó párhuzamot. Ugye a tolvaj mindig egy lépéssel előrébb jár.

    A betömörített videók mindig egyel újabb eljárással készülnek (lehet ugyanaz a codec, csak új beállításokat értek ez alatt), amit mondjuk most még nem tud hardveresen lejátszani a vidkari, de fél év múlva már van rá esély, lásd 5.1 es beállítás.

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz radi8tor #4148 üzenetére

    Ha jól tudom a haali csak egy kontainer kezelő, nem dekódoló.

    A coreavc nem támogat dxva-t, csak rohadt jól játszik le szoftveresen.

    cyberlink tud hardwares gyorsítást.
    Viszont ha van fent ffdshow, az szinte mindig átveszi a lejátszást alapesetben, és az bizony csak egy magot használ.
    majd otthon megnézem ezt a progit, de gondolom azt nézi hogy van mondjuk 3 codec, és abból a coreavc sose társul lejátszáskor.

    Én a zoomplayert szoktam használni, annál jobbklikk a videón, és ott vannak hogy milyen filterrel játszod le a filmet. Illetve te is tudsz beállítani dolgokat, hogy melyiket részesítse előnyben. De ezt több lejátszó is tudja.

Új hozzászólás Aktív témák