Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz tws1 #24383 üzenetére

    Így van ahogy írod. A droidos telefon wifin kapcsolódik ehhez, ez pedig IR-en tolja a Logitech DB szerinti eszközök jeleit.
    Egy sima fordító Igazából az SW(-k) a lényege:
    1. Hogy IR oldalon gondolom kezeli az összes Logitech DB-ben lévő eszközt, ahogy eddig is. Ez nagy előny.
    2. Hogy a droidos app is valószínűleg arra épül amilyen a Logi távirányítója. Vagyis remélhetőleg kezel activity-ket, szekvenciákat, stb... Ez baromi jó lenne.

    A jó az lenne egyébként, ha simán droidos SW formájában wifi-s eszköz jelekkel is használható lenne. Az IR táv lassan felesleges, mert a TV-ket, erősítőket is lehet már wifin keresztül vezérelni. Csak az kellene, hogy ne a gyári szar és egyedüli sw-jükön keresztül menjen. (Az IR távokkal le is állt a Logitech, ha jól tudom.)

    Bár azt nem tudom, hogy több eszköz egyidejű wifin való kezelése menne-e. Fizikailag hogy működik ez?

  • tws1

    csendes tag

    válasz tws1 #24383 üzenetére

    Logitech Ultimate Hub

    Tetszik a kütyü.

    Doboz tartalma:
    hub táppal
    IR blaster - IR adó mely vezetékkel csatlakoztatható.

    A hub maga kiadja a BT és IR jeleket. Hatótáv 7m-ig biztos jó, azután elértem a nappali végét.
    A hub IR sugárzási szögét nem sikerült meghatározni, de nagyjából az eszközök felé fordítva nem volt vele gond.
    A hub-hoz két IR adót (IR blaster) lehet vezetékkel csatlakoztatni, melyből egyet mellékeltek a dobozhoz. Egyelőre nem volt rá szükség, de a működését kipróbáltam, ugyanúgy visz mindent mint a hub.
    Külön vásárolható vezetékes 4db-s pici kiegészítő IR jeltovábbító, melyek akkor jók, ha szekrénybe van helyezve minden eszköz és így a kis erejű IR jelet mindenhová célzottan odaviheted az eszközeid sznzora elé.
    BT csak a hub ad le.

    A WLAN-ra csatlakoztatott Android eszközökre feltelepíthető a Harmony vezérlő program, mely széles körűen testre szabható. A szokásos eszközönkénti vezérlések és komplex aktivitások programozhatóak.
    Az Android eszközökről nem lehet teljes körűen programozni a hub-ot, de majdnem mindent igen.
    Ami nem programozható Android eszközökről: Saját IR jelek tanítása, kezdeti inicializálás.

    A hub nem támogatja a netes elérést és csak Win rendszer alól inicializálható, mert csak így lehet beállítani a WLAN paramétereket. (A legelső beállítátás után, már majdnem minden Androidról ie elérhető.)
    Az inicializáláshoz nem kell natív Win, Virtualban futó is megfelelő.
    A router beállításainál a WLAN partíciókra osztását ki kell kapcsolni - ha esetleg használnánk e opciót, mert csak így fogják az Android eszközeink elérni a hub-ot.

    A WLAN beállítás és kapcsolódás után (zöld fény a hub elején) bármilyen a hub-on végzett programozás a logitech felhasználói fiókunkkal oda-vissza szinkronizálható. (Regelni kell egy fiókot a logitechnél, a honlap szépen végigvezet.)

    Nagyon pontosan érdemes megadni a vezérlendő készülékek azonosítóját, mert így nagyon pontos távírányítás lesz, gyakorlatilag még nem találtam olyan funkciót a készülékek eredeti távirányítóin, amit az Androidos telefonról, tabletről nem lehetett ugyanúgy vezérelni.
    TV, erősítő, DVD, klíma ezek mind működnek.

    A led karácsonyfa világítás is IR vezérlésű, de ezt lusta voltam felprogramozni a hub-on (egyébként lehet de ezt csak Win-Explorer-vezetékes kapcsolat kombóval)

    A logitech hozza a szokásos minőséget.

Új hozzászólás Aktív témák