Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rtam

    csendes tag

    A porszívózást eddig csak a hegesztő védelmében láttam alkalmazni, nem a varratot védeni volt hivatott, bár ilyen is lehet, fogalmam sincs....

    Iskolába már telepítettem központi porszívót, mely a hegesztéskor keletkező gázokat, ill. a felület előkészítése során keletkező port szívja el, de itt is a diákokat védi ez a dolog, nem a varratot.

    Egyébként van hordozható CO gép, én az Esab C200i-t próbáltam, ez baromi jó, inverter technika, a hordozhatóságot picit gátolja a palack, egyébként szuper kis gép, 200A-t tud, lehet vele normál acélt, rozsdamentes acét, alumíniumot hegeszteni, ill. tud ívforrasztani, ez az autó karosszériáknál egy érdekes kötési mód, ez nem hegesztés, inkább a keményforrasztáshoz hasonlít, állítólag van olyan autógyártó aki csak így engedi javítani -garancia vesztése nélkül- a karosszériát.
    Ez a kis gép QSet-el fel van szerelve, ami azt jelenti, a hegesztés első másodperceiben beállítja a szükséges áramerősséget, stb...teljesen automata, persze kézi beállításra is van lehetőség :)

    A CO gépek térnyerése a termelékenységük miatt van, felteszel egy 15kg-18kg-os tekercs huzalt, aztán lehet nyomni, míg bevontelektródánál cserélgetni kell a pálcákat, salakolni kell, stb.....a pálcák 35-45cm hosszúak csak, a drót meg ugye jó hosszú......

Új hozzászólás Aktív témák