Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandit21

    addikt

    válasz axioma #6500 üzenetére

    Ez egész jó ajánlat amúgy, elnézést félre mentem a matekkal az elméleti példában.

    Olyan rendszer általános elterjedésere gondoltam ami el tud tenni mondjuk 20-30 kwh-t a napi el nem fogyasztott termelésbol amit aztan ejjel pedig az e autót 30-50% al meg tudja dobni.

    Ez szerintem 2m Ft körül később lesz, minthogy annyi e autó legyen ami már tudja csökkenteni a nap közbeni napelem okozta túlzott, jelenelg néha fölösleges termelést. (Hálózati szempontból értem és nem foglalkozom azzal miért ilyen a hálózat hanem adottnak veszem, hogy jelenleg ez van és kész.)

    Andras 6800:
    A háztartások részére ott a H tarifa, nem sokkal de mondjuk a töltési veszteségnyi árral épp olcsóbb, és kérheti akinek e autója van.

    Ezt nem értem miért nem alkalmazzák a töltő üzemeltetők is.

    Nyilván aki általában este tölti mert nappal használja az szívna vele, de a biznisz ilyen.

    Viszont mivel az elméletem szerint hamarabb lesz annyi e autó, ami már ha egyszerre tölt az látható mennyiség, minthogy meglegyen az olcsó (2 M Ft pl) 30 kwh telep, ez nem lenne hülye lépés.

    Más kérdés hogy ha meglesz a 2 M Ft ért 30 as pakk akkor a töltők mellett is napelem park fog épülni és lesz ott 50 ilyen pakk is. És akkor az is olcsó lesz.

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Új hozzászólás Aktív témák