Hirdetés

Aktív témák

  • #25954560

    törölt tag

    Adott egy LAN, rajta 30 geppel. No kulso internet-csatlakozas. Azt szeretnem, ha az egyik gepen futna webserver, ami tobb cimet szolgal ki. Tehat az ove lenne mondjuk a www.andrew.hu es a www.net.hu is. Persze mas-mas tartalommal. Sot, a LAN-on barki beirja a bongeszojebe a fenti ket cim valamelyiket, akkor az adott oldal tartalma meg kene jelenjen nala :)
    Ennek az egesznek az elmeletere vagyok kivancsi. Ha tul hosszu (persze, hogy az), akkor johet maganba is. Ilyesmi kene:
    -virtual hosts,
    -dns beallitasok,
    -route-olas
    -meg meg nemtommi

    Koszi elore is,
    &rew

  • zrubi

    senior tag

    válasz #25954560 #1 üzenetére

    Hi,

    -virtual hosts:
    Az apache nagyon jól csinálja a dolgot, ezen nincs mit magyarázni, a doksijában, meg a configjában is vannak példák.
    Neked a 'NameVirtualHost' direktíva kell. az elmélete annyi, hogy van 1 IP címed, és az apacs az összen virtual hostot azon szolgálja ki, csak a meghívási nevükből dönti el, hogy melyik oldalt adja. Ennek hátránya, hogy https-t a virtualhostokra nem igazán lehet(illetve macerás...) összehozni, de csserébe csak egy IP cím kell.

    Vagy ha van sok IP címed (ez adott egy belső hálón) akkor lehet sima virtual host is, ekkor az apacs úgy működik, hogy 1 IP = 1 site. Igazából ez a jobb, de ekkor az oprendszerrel meg kell etetni hogy több IP címe van 1 kártyának (ez Linuxon pl egyszerű, wint nem ismerem..).

    -dns:
    Teljesen egyszerű, felhúzol egy DNS szervert és master zónákat felveszel a kívánt website-ok domainjaira...

    -routolás:
    Ha fizikailag egy hálózaton vannak (pl hub, switch) akkor nincs gond.


    Ha nekiláttál és nem megy valami akkor írj nyugdtan email-t.

    zrubi.hu

  • #25954560

    törölt tag

    válasz zrubi #2 üzenetére

    Menne ez szajbaragosabban is? :)
    Letrehoztam a virtual host-okat a serveren. Igen am, de a kliens szerencsetlen nem tud mit kezdeni az infoval. Hiaba irom be, hogy www.andrew.hu, az nem jut el a szerver gepig. Meg akkor sem, ha a hosts filebe berajzikalom.
    Win alatt hegesztek egy ketgepes halon :) pillanatnyilag. Sambar 5.0 Beta a webserver, elmeletileg mindent tud.
    Azt sem tudom, hogy kell-e letrehozni proxy-t. Este viszont nekiulok az apache doksinak, kosz.

Aktív témák