Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bdav

    őstag

    válasz Sztripi #275 üzenetére

    hát nekünk az egyetemi fizikatanár mindig azt mondta hogy a fizikát matematika nélkül nem igazán érdemes magyarázni. ebbe pedig van valami. mindazonáltal nekem is a modern fizika (kvantummechanika) nehezebbnek tűnt, olyan szempontból hogy sokkal durvább matematikai eszközöket használ (bár az Ohm törvény differenciálos - integrálos vagy milyen alakjait se láttam át soha). ilyen szempontból a spec.rel nem bonyi, azt télleg egyszer kell megérteni, a matematikája relativ :D könnyű.
    (az is igaz h. kvantummech. csak érintőlegesen volt, pár óra alatt kellett eljutni addig h. meglegyenek az axiómák)

    egyébként matematika szintjén a középiskolában tanított fizika nem nehéz. az meg h. a képleteket érteni kell az valóban nem árt :) de az elektronikának az a része nem gáz (btw nekem ebben a félévben volt elektronika tárgyam, ez főleg félvezetőeszközökről szólt, de ha a viszgában elrontottad az Ohm törvényt akkor kivágtak 1ből. szóval MCGaiwer, ne gyere bme-re villanykarra :D)

    10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Új hozzászólás Aktív témák