Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UserX

    őstag

    válasz V/ #82083 üzenetére

    Szia!

    Tegnap nem volt időm felhívni a Postát, valamikor dolgozni is kell! :DDD Ma hívtam őket, valóban vámeljárás alatt van, állítólag kipostázták a nyomtatványt, de le is tölthetem. Kitöltöttem, csatoltam képernyőfotókat és mailben elment. A 3.500 bukó! Remélem így már rendben lesz. Még egyszer köszönöm a segítséged! :) :R

  • V/

    Topikgazda

    válasz UserX #82085 üzenetére

    Nem buksz semmit, hiszen az értékhatár alatt van, beküldöd és elbírálják fizetés nélkülinek, ekkor eljárási díj sincs, most 44,19 $ az értékhatár. Nézd meg az Összefoglaló, 19. Vámügyintézésről néhány gondolat részt.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Lauda #82093 üzenetére

    Július 1-től 150 € értékhatárig kell majd áfát fizetni, vámot nem. Június 30-ig 22 €-ig (34 €-ig) sem áfa, sem vám nem fizetendő.
    A jelentősége nincs. Azt eleve látod hogy honnan küldik a terméket. A nemzeti oldalakon meghirdetett termékek egy része nem látszik a eBay.com oldalon mert az ottani láthatóságért fizetni kell.

    [ Szerkesztve ]

  • peter889

    őstag

    Sziasztok!

    Tudna valaki tájékoztatni?
    Nagy szükségem van valamire az USA-ból és most készítem a rendelést és ezt írja ki a számlatételeknél:
    "Subtotal $164.90
    Discount HELLOSPRING - $24.73$24.73 off total order price
    Shipping $40.09
    Taxes $37.85
    Total USD $218.11"

    A Taxes a hazai adó és a vám?
    Tehát ha kifizetem a 218.11 dollárt, utána már semmi mást nem kell fizetnem?

    Ha a termék nem válik be, 2 hónapon belül visszaküldhetem. És akkor visszakaphatom a 37.85 dolláros adót? Ha igen, kitől és milyen módon kell intézni?

    Vagy automatikusan visszakapom?
    A vásárlás során kell-e valamit tennem ahhoz, hogy ez utólagosan visszaigényelhető legyen?

    Nem az e-Bay-ről rendelek, hanem az eladó cég saját honlapjáról.

    Köszönöm szépen előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz peter889 #82098 üzenetére

    Ha nem eBay akkor nem lesz pontos válaszod.
    eBay esetén csak az import charges tétel az ami az itteni vámolást és áfázást kiváltja.
    Ha megadod a linkjét akkor egyértelmű lehet, de így nem tudom hogy ottani áfá van-e felszámolva, ez így olvasva 21%, szóval nem tudni. 27%-nak kellene lenni.
    Mivel az értéke meghaladja a 150 €-ot még vám is van rá.
    Azért ezzel a 2 hónapos használat és visszaküldéssel óvatosan bánni, nem igazán szoktuk előre eldönteni, a visszaküldés költsége téged terhelhet, illetve az eladó levonhatja költségeit amelyek felmerültek a kézhezvétellel kapcsolatban.
    Ha valós indoka van a visszaküldésnek akkor amit kifizettél az visszajár, de ezt a szerződési feltételeikben meg kell nézni.

    [ Szerkesztve ]

  • peter889

    őstag

    válasz V/ #82099 üzenetére

    Köszi szépen a választ.
    Pontosan erről van szó: [link]
    amihez még vennék egy ilyet: [link]

    Kiszámoltam, hogy ha a 164,9 dollárból levonjuk a 24,73 dollár kedvezményt, akkor az: 140,17 dollár.
    És ennek pontosan a 27 százaléka a kiírt Taxes, a 37.85 dollár.
    Ez lenne a hazai ÁFA?
    És vámot is kell rá fizetnem? Külön? Utólag?

    Ha bármi miatt nem válik be a készülék, visszavásárolják.
    A termék jellege olyan, hogy kérdéses, beválik-e.
    De azt nem részletezik, milyen tételeket utalnak vissza.
    Gondolom, a postaköltséget nem utalják vissza.

    Köszönöm szépen előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • peter889

    őstag

    válasz peter889 #82100 üzenetére

    Taxes ugye többes számban van, tehát adók. És a vám is adó.
    De ha az a Taxes a magyar ÁFA, és a vámköteles is, akkor a vám vajon miért nincs feltüntetve?

    Köszi szépen előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • peter889

    őstag

    válasz V/ #82099 üzenetére

    Most értelmeztem az első hsz. idevágó részét: "22,1-150 euró között vámmentes, de 27% áfa terheli a küldeményt"
    És mivel a 2 termék ára a kedvezménnyel 150 euró alatt van, nem vámköteles.
    Szerintem így nem vámköteles csak áfaköteles ami a feltüntetett Taxes.
    Jól gondolom vajon?
    Nagy kérdés, ezt az összeget visszakapom-e visszaküldés esetén.

  • V/

    Topikgazda

    válasz peter889 #82104 üzenetére

    A szállítási költség is beleszámol az áfa, vám alapba. A 150 € az 181,84 $.
    Ezt írták:
    Orders shipped outside of the United States
    In the event that you refuse your package or do not pay the duties and taxes, the package is usually returned back to us. If this happens you will be responsible for the return shipping costs and any duties, taxes or other fees. If we must abandon the package due to high return shipping costs, a $25 USD fee will be deducted from your final refund.

    duties and taxes = vámok és adók

    A taxes az a mi 27%-os áfánknak felel meg, de mivel a szállítási költség nincs benne ezért ez nem import áfa, jó eséllyel amikor megérkezik a total usd után számolnak áfát és vámot.
    Subtotal $144.95
    Shipping $40.09
    Taxes $39.14
    Total USD $224.18
    Csak akkor van az áfa elfogadva ha ennek a cégnek van egy EU-s különleges áfa-azonosítószáma ami érvényes és ez alapján át is utalja az itteni NA V-nak az áfát, de ez nem oldja fel azt az ellentétet hogy a szállítási költség is és a vám is az áfa alapba beszámítandó és ez nem kerül megfizetésre.

    [ Szerkesztve ]

  • peter889

    őstag

    válasz V/ #82107 üzenetére

    Tehát akkor ez a Taxes az amerikai adó?
    És egészen véletlenül ott is 27% az adó?
    És az átvételkor kell pluszban fizetnem a "total usd" után a magyar vámot és magyar adót?
    De akkor nem értem, miért kéne amerikai adót fizetnem, hiszen nem ott kerül felhasználásra.
    Megjegyzem, a Taxes-t azt követően írta ki, hogy bekérte a pontos lakcímemet. Előtte nem írt semmilyen adót.

    Azért köszi szépen előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz peter889 #82108 üzenetére

    Nem, ez a cég a vevő országa szerinti összegű áfát számolja fel. Ha egy webshopban vásárolsz akkor kell áfát fizetni, akkor is ha nem az USA-ban élsz és nem oda küldeted. A legtöbb esetben a székhely szerinti ország szerinti mértékben. Amikor egy ilyet importálsz Magyarországra akkor nálunk a kifizetett összeg alapján kell az itthoni szabadforgalomba helyezés költségét (áfa és vám) kifizetni. Az hogy az eladó felszámolta az áfá-t és nem nettó áron adta el neked azzal nem igazán tudsz mit kezdeni.
    Ha van neki érvényes EU adóazonosítója és azt feltünteti a vámárúnyilatkozaton és az áfát át is utalja a NAV-nak, akkor azt nem kell megfizetned, de a különbözetet mivel nem a teljes érték alapján lett levonva és a vámot itt ki kell fizetni.
    Ha még nem fizettél akkor kérdezz rá hogy van-e nekik EU-s különleges áfa-azonosítószámuk.

  • peter889

    őstag

    válasz V/ #82109 üzenetére

    Köszi az infókat, már írtam nekik e-mailt és a futárcégnek is.
    Szerencsére még nem fizettem. Azért a végösszeghez pluszban az áfa és a vám már nagyon húzós lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz seolwon #82114 üzenetére

    Ha fizetős vámeljárásos lenne akkor e-mail, sms és levélben értesítenek,ahogy szokták.Az U kezdetűaz nem könyvelt küldemény, ha 24 mm-nél vékonyabb akkor postaláda ha ennél több akkor postai átvétel értesítő alapján

    [ Szerkesztve ]

  • peter889

    őstag

    válasz rednifegnar #82113 üzenetére

    Örülök, hogy borzalmas a hangja. Én még nem hallottam ilyet soha, de szerintem nem is fogok. Mert az ultrahangokat csak az emberek kis része képes meghallani. Igen jó füled lehet.
    Az ugatás-gátlás azon az elven működik a zárt helyen tartásnál, hogy minden ugatáskor kiadja a készülék a kellemetlen hangot és így a kutya megtanulja, hogy az ugatás váltja ki, tehát ugatni nem jó. Vagyis ez egy idomító eszköz.

    Vannak ultrahangos kütyük riasztás céljára, mikor a cél, hogy adott területre nem menjenek be ilyen-olyan állatok, pl. sportpályáknál. Vagy pl. galambok a belvárosban.
    Vagy medvék egy táborhelyen, stb.
    Vannak kézi változatai önvédelem céljára, állatokkal szemben.

    #82109 V/,
    Az adóhatóság úgy tájékoztatott telefonon, hogy nem kell vámot fizetnem, és a megjelölt Taxes szinte biztosan a magyar 27 százalékos Áfa. Mondták, hogy pl. Európában máshol nincs is ilyen magas adó. És nemigen valószínű, hogy ott is pont 27 % lenne. És ez a logikus válasz számomra.

    A futárszolgálat a szöges ellentétét állította e-mailben: "Ha kifizeti a 218.11 dollárt, akkor ez után az összeg után kell Önnek Magyarországon vám+Áfát fizetni. Ez az adó költség a kinti adóköltégeket fedezi."
    Eszerint még az amerikai adót is megadóztatja és meg is vámoltatja a magyar adóhatóság. :U

    Várom az üzlet válaszát.
    Majd beszámolok a fejleményekről.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz peter889 #82116 üzenetére

    Nem tudom kivel beszéltél a NAV vonalon, de téves felvilágosítást kaptál. Van ott néhány hülye aki nem ért semmihez. Pl. 30 napot mondott egy olyan dolog határidejére ami egyébként 8 nap, náluk is és a törvényben is, és nem mindegy, mert jogvesztő határidő.
    Mivel a 40 $-os szállítási költség is beleszámol az áfa alapba ezért nem jó csak a termék ára után felszámolt 27%, nem véletlenül használom az import áfa szó összetételet.
    Így neked is hülyeséget mondtak.
    De elmagyaráztam, az hogy az USA eladó ennyit számol fel annak semmi köze az importálásos áfához. Az hogy rendszerében a tax értékek az adott ország szerintiek az nem meghatározó. Ha nem utalja át az áfa összegét az adott ország adóhivatalához akkor az adott ország adóhivatala úgy tekinti hogy nem lett megfizetve nekik, tehát felszámolhatja.
    Ha nem rendelkezik az EU-s speciális adószámmal akkor is lesz import áfád, ha van neki és nem írja rá a vámárúnyilatkozatra akkor is lesz import áfád. Utólagos reklamáció meg nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • peter889

    őstag

    válasz V/ #82117 üzenetére

    Köszönöm a válaszod.
    A 1819 hívószám 5-ös menüpontjában bejelentkező alkalmazottal beszéltem.

    Kértem az eladóhelytől, ill. az általuk megbízott futárcégtől konkrétan nyilatkozzanak, utólagosan kell-e fizetnem és ha igen mennyit. Még nem válaszoltak.
    De ha 218 dollár után fogják követelni az adót+vámot is, nem fogom megvenni, mert úgy túl drága lenne.
    Ha nem lenne fontos a kütyü, hagynám a csodába az egészet.

  • V/

    Topikgazda

    válasz tng #82130 üzenetére

    A futáros az mindig "ajánlott". Itt általában a csomagcímke megfelel a CN23-nak, de lehet hogy kell külön vámárúnyiltakozat. Az exportálásnál tudtommal a FEDEX nem kér plusz költséget, de változhatott, érdemes egyeztetni velük a feltételekről. 06 80 980 980
    Esetleg nézd meg hogy FedEx ügyfélszámlát regisztrálhatsz-e, mert akkor kedvezményes lehet a küldés.

  • tng

    tag

    válasz V/ #82131 üzenetére

    Még annyi, hogy van jelentősége, hogy árunak vagy ajándéknak jelölöm a Fedex oldalán? Illetve kérdez bevallott értéket és teljes vámértéket, oda mindkettőhöz a 250$ menjen? 250$+40$szállítást+adót fizetett érte, ami összesen 311,75$ lett.

  • V/

    Topikgazda

    válasz peter889 #82138 üzenetére

    Nem azt mondtam hogy itt kettős áfázás van. Még ha annak is tűnik.
    Az eladó az USA áfát felszámolja. Ha te személyesen hagynád el az USA-át és kihozod ezt a terméket, akkor kérhetnéd az áfát vissza. Ilyen ugye nincs mert Internetes rendelés.
    Amikor beérkezik az országba akkor magyar vám felszámolja az import áfát, akár Internetes, akár személyes behozatal.
    Az hogy ez a webshop miért kér 27% áfát azt én nem tudom.
    Nem ide tartozhat, de EU-n belül is egy bizony forgalom határ után az eladó köteles a vásárló országában használatos áfát felszámolni, tehát egyik német eladónál 19% áfát a másiknál meg 27%-ot számolnak fel.
    Lényeg az hogy Magyarországon a vámjogi szabad forgalomba helyezés miatt kell az áfát fizetni, az hogy ez előtte az USA-ban már áfás áron lett megvásárolva nem számít.
    Értelemszerűen ha a 27% áfa a magyar NAV-hoz kerül bármely harmadik ország eladójától, akkor itt nem lesz újból felszámolva.
    Ezt mint írtan egy speciális EU adószám birtokában lehet, ha ennek az eladónak nincs akkor az biztos hogy nem fog ide utalni semmit.
    Ha mondjuk az ott szokásos 10% áfát számolja fel, akkor is itthon fizetned kell a 27%-ot.
    Legfeljebb az kérni hogy ezt a 17% különbséget adja meg kedvezményben. De ha ő sem tudja megmondani hogy miért 27%, akkor ott némi gond van.
    Ja még egy dolog, az import áfa akkor is fizetendő ha használt terméket vásárolsz kintről, pedig annál egyértelmű hogy az adott országban kifizették az ott használatos áfá-t.

    Itt az eBay-ne egyértelmű, amely eladónál a termék GSP-s szállítású, annál te fizeted a import charges-t, és azt az eBay logisztikai cége továbbítja az EU-s adóhatósághoz (Írország most) az pedig küldi Magyarországra így itthon nem kerül vámeljárás, áfáztatás alá.
    Ha az eladó a USA postával, vagy futár céggel küldi, akkor nincs import charges tétel, az itteniek vámeljárás keretében szedik be azt amit kell.

    [ Szerkesztve ]

  • peter889

    őstag

    válasz V/ #82142 üzenetére

    Köszi szépen, hogy válaszoltál.
    Írod:"Ha te személyesen hagynád el az USA-át és kihozod ezt a terméket, akkor kérhetnéd az áfát vissza. Ilyen ugye nincs mert Internetes rendelés."
    Mármint úgy érted, ha személyesen vásárolnék az USA-ban és onnan hoznám haza a terméket mint magyar állampolgár, visszakérhetném az USA Áfát?

    No de itt az internetes vásárlással egyértelmű, hogy nem az USA-ban kerül felhasználásra, eladásra így automatikusan nem kéne fizetnem az USA adót, nem?
    Írod: "Az eladó az USA áfát felszámolja. " Gondolom, de nem tudom. Te honnan tudod, hogy felszámolja?
    Hogy a magyar Áfát felszámolja, az tény.

    Írod:
    "EU-n belül is egy bizony forgalom határ után az eladó köteles a vásárló országában használatos áfát felszámolni, tehát egyik német eladónál 19% áfát a másiknál meg 27%-ot számolnak fel."
    De gondolom, ezek a kereskedelmi mennyiségek, és ilyenkor köteles a bolt a beszedett külföldi Áfát külföldre utalni, különben lopás lenne, nem?

    Ha egyszer már ki lett fizetve külföldön a magyar Áfa, szerintem nem kérhetik újra. Vagy igen? Mert akkor miért ne kérhetnék akár 10-szer is ugyanazon termék után?

    Ha az eladó nem utalja a beszedett külföldi Áfát, hanem lenyeli, az már büntetőjogi kategória, nem?

    "Itt az eBay-ne egyértelmű, amely eladónál a termék GSP-s szállítású, annál te fizeted a import charges-t, és azt az eBay logisztikai cége továbbítja az EU-s adóhatósághoz (Írország most) az pedig küldi Magyarországra így itthon nem kerül vámeljárás, áfáztatás alá."
    Az én esetemnél akkor lenne minden logikus, ha az eladó továbbítaná a beszedett Áfát Magyarországnak. És erről normálisan tájékoztatna engem is előre.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz peter889 #82143 üzenetére

    Nagyon egyszerűsítve a válaszokat.
    Általános vámszabály ha az illető a megvásárolt termékkel elhagyja az adott országot akkor legkésőbb a határon visszaigényelheti az áfát.
    Internetes távkereskedésre nem érvényes.

    Minimum az eladáskor az árban az adott ország áfája benne van.

    Az EU-s szabály magánszemély vásárlása esetén is érvényes, még ha 1 darabot s vesz, a kereskedő forgalma határozza meg. Az EU-n belül az adóhatóságok eljuttatják az adott országba az áfá-t.

    Írtam, nem tudom milyen szabály alapján számol 27 %-ot. Azt is írtam, hogy csak akkor tekinthető hivatalosan kifizetettnek, ha azt el is juttatják ide. Az nem érvényes ha az USA adóhatóság kapja meg és ők könyvelik le.

    A customs duties az a vám fogalma és nem tax, áfa, neked a tax-al van gondod.
    Ha neked azt mondták hogy erre a termékre 0% a mértéke hiába több 150 u-nál akkor tényleg nem kel fizetni, bár nem hiszem a hogy az ügyfélszolgálatos rögtön felütötte a TARIC-ot

  • peter889

    őstag

    válasz PROTRON #82149 üzenetére

    Valóban azt írta V, és szerintem én arra kérdeztem rá:
    "The $ 48.67 Taxes (I framed in red) in the attached image
    is exactly the same as the Hungarian tax: exactly 27 percent of the price + shipping cost of the products.
    Is this the Hungarian tax that I pay you at the time of purchase and are you forwarded to the Hungarian authorities?"

    Ez Google fordítóval: "
    A mellékelt képen szereplő 48,67 dolláros adók (piros színnel kereteztem) pontosan megegyezik a magyar adóval: a termékek árának + szállítási költségének pontosan 27 százaléka. Ez az a magyar adó, amelyet a vásárláskor önnek fizetek, és továbbítja a magyar hatóságoknak? "

    És én azt írtam nekik, hogy a magyar hatóság szerint vámot nem kell fizetnem, és nem az adóra írtam.
    Ettől lehetett volna konkrétabban? Ha igen, kérlek írd be az angol mondatokat, és megírom nekik, hátha....
    Nem vagyok nagy angolos, ha rossz a fordítás, jelezzétek.
    Hogy az ügyfélszolgálatos nem érti a dolgát, nagy probléma.
    Normális weboldal magától tájékoztatná a kedves vásárlót, kell-e fizetni az átvételnél.

    [ Szerkesztve ]

  • mályva

    aktív tag

    Sziasztok olyan kérdésem lenne bár már lehet kérdeztem de sajnos akkor nem láttam a választ ( Bocsánat V ) Hogyha europari raktárrol rendelek tehát eu belüli ország pl spanyol akkor mennyi usd-ig rendelhetek? Bármeddig? Semennyi vám és áfa sem lesz? köszi

    Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

  • V/

    Topikgazda

    válasz mályva #82165 üzenetére

    Akkor nincs semmi vám és áfa dolog, annyiba kerül amit kifizetsz érte. Amíg EU-ds országból küldik.

    [ Szerkesztve ]

  • kovaccss

    tag

    válasz V/ #82175 üzenetére

    A 82174 minden kérdésére kérek választ.
    Nem a Paypal jutalék volt a húzós, hanem a már 10% feletti ebay final value fee = eladási jutalék, meg hogy ezt a postaköltségre is fizetni kell, és mindkettőre rámegy a 27% ÁFA is. A Paypal 4-5% pénzfogadási díj se jó, főleg úgy hogy ezt nem lehet kikerülni. Attól nem lesz szuper a helyzet, hogy 1-2%-kal kevesebb lesz az új fizetési rendszer pénzfogadási díja. Júl-tól a törvényváltozás miatt Kínából se tudok olcsón ÁFA nélkül alkatrészt venni, mert erre is fizetni kell 27% ÁFA-t. Feb-ban is fizettetni akartak velem ÁFA-t a pesti csomagközpontosok, mert a barom kínai a teljes 70 $ értéket ráírta, és 22$, meg 45 $ az értékhatár az ÁFA-ra és a vámra. Visszaküldettem az egész csomagot és full refund lett. Ez így nem jó, mert eleve utángyártottak, és részben hamisak az alkatrészek, és a postaköltségeket is emelték.

    [ Szerkesztve ]

  • kovaccss

    tag

    válasz germinator66 #82211 üzenetére

    Honnan vetted hogy a postázást is átalakítja az ebay? A legolcsóbb magyar postával is 2335 Ft elküldeni USA-ba egy max. 50g-os elsőbbségi (erre is kényszerítenek 3+ éve, mert az ajánlás csak elsőbbséginél lehetséges) ajánlott levelet. Ugyenez EU-ba 2270. Mindkettő nem vámköteles tartalomként. Itt van, 780+1555 ajánlás=2335 Ft. [link] Csak az ajánlás dupla annyi, mint a kézbesítési díj!
    Már eddig is dühítő volt, amikor 3 éve az UK ebayről a Global shipping programmal (GSP) küldte csak a csomagot, ami lassabb és drágább (30 GBP) volt, mint a DPD futárral 30 kg-ig! 2x GBP-ért eljött 1 ilyen csomag DPD-vel!

  • seolwon

    tag

    Sziasztok!
    Intézte már a vámot valaki magának? Vagy egyszerűbb a postát megbízni vele? Azt írják címzett általi vámkezelés esetén kell szereznem egy vámügynököt. Ez tényleg ilyen bonyolult?

  • V/

    Topikgazda

    válasz seolwon #82243 üzenetére

    Az Összefoglaló, 19. Vámügyintézésről néhány gondolat segít.
    Ha te csinálod akkor 2400 Ft spórolsz meg, de csak akkor javasolt ha ahol laksz ott van vámos kirendeltség helyben, hogy ne kelljen utazgatni. Most már időpont foglalás sem kell könnyítve a COVID helyzet, de szükséges hogy legyen VPID azonosítód, azt pár napon belül megcsinálják ha igényled

  • kovaccss

    tag

    válasz V/ #82248 üzenetére

    Nekem nem felel meg, hogy naponta, vagy havonta majd valami fos árfolyamon kötelezően átváltanak mindent USD-t, €-t Ft-ra, hogy ezzel is ők járjanak jól, amikor már 15+% jutalékkal lehúzott az ebay+a fizetési rendszer.
    Nem fog senki szórakozni velem, hogy ügyeket indítgat, és nem tehetek ellene semmit. 1 csomót dolgozok a termékkel, programozom, tesztelem, csomagolom, címet írok rá, borítékot veszek, elmegyek a postára sorban állni a sok faszfej csekkbefizető között, mert rajtam kívül sosem látok levelet, csomagot feladó embert, és ezután várok 2 hetet hogy megkapja a vevő a cuccot, és még ügyet indít, hogy ingyen legyen neki az egész. Ilyen nincs.

    Mi az az e-postakönyv? Az elektronikus feladójegyzék? Itt írnak ilyet idéntől. [link] De ez nem ér semmit, mert csak vámköteles tartalomnál van, én nem vámkötelesként küldöm, nincs vámárunyilatkozat csatolva az USA-ba küldött ajánlott levelekhez. A feladási díj is a vámmentes, lásd a levél 50 g-ig sort, 780 Ft = nem vámköteles tartalom egyéb külföldre (nem Európa).
    Nincs itthon PC-hez nyomtatóm, sosem volt, és sosem lesz, nem fogok erre is ezreket költeni évente. Azért adják olcsón, kevés haszonnal a nyomtatókat, hogy megvegyék, mert az üzemeltetéssel húzzák le a népet, toner, festék, papír, szervíz, stb., ezekre mindenkinek költenie kell, ha nyomtatni akar. Ezek a gyártó cégek is a nyomtatógyártók tulajdonában vannak. Én nem fogok belemenni ebbe a szívásba. Postai fotózás és itthoni nyomtatás nélkül kell mindent csinálnom.
    Más szívás is van. Most is van egy olaszba küldött ajánlott levél, máj. 6-án küldtem, 21-én odaért, a vevő csak 27-én érdeklődött a helyi postánál, de addigra már elindult a visszaküldési folyamat, 28-án már ezt látom a trackingban, azóta semmi. De ez nem elég, 29-én újra megvette tőlem ugyanazt a terméket, kifizette, és most várja hogy elküldjem, aztán írta hogy közben majd refundolnom kell neki csak az 1. termék árát, és majd ő behajtja az olasz postán az 1. postadíjat. Hogyan képzelte ezt? Ilyen nincs. Olyan van, hogy ha visszakaptam az 1. cuccát, akkor felbontom, belerakom a borítékba a 2. ugyanolyan terméket, és elküldöm a 2-t egyben. Nem kényszerítettem a 2. vásárlásra. Olyan refund amúgy sincs, hogy csak a termék árát adom vissza. Nem szarakodok ilyennel, mert akkor az ebay+paypal jutalékokkal mi lesz? Nem intézem ezt is hetekig.

  • V/

    Topikgazda

    válasz kovaccss #82249 üzenetére

    Nézd neked vannak elképzeléseid az on-line eladásról, amelyek bizonyos esetekben ütköznek a szabályokkal, szerződési feltételekkel, ezekkel én nem tudok mit kezdeni.
    Ha egy eladott terméket küldesz külföldre akkor kell vámárúnyilatkozat, vámkötelesként kell elküldeni, ez így működik évtizedek óta az összes országban a Földön.
    Az hogy te nem tudod költséghatékonyan megoldani az sajnálatos, de akkor figyelmen kívül hagyod a javaslatomat.
    Sajnos vannak vevők akik visszaélnek a vásárlói védelemmel.Ez a rizikó benne van az eBay-es eladásban.
    Nálam az nem szokott előfordulni hogy a vevő elfelejti átvenni, ugyanis amikor megérkezik az adott országba azt is jelzem, amikor a kézbesítőhelyen van azt is jelzem neki.

  • seolwon

    tag

    válasz germinator66 #82244 üzenetére

    Állt a csomag külföldön 3 hetet, utána Magyarországon a kicserélőben egy darabig, most a posta a vámkezelésre 10-12 munkanapot ír. Gondoltam gyorsabb ha én csinálom, de úgy látom az sem egyszerűbb.
    DHL-nél ez úgy működött, hogy ha közvetlenül a nav-nak utaltuk a vámot, akkor nulla forint extra költség volt és kb. másfél napot vett igénybe az értesítő megküldése után mire megkaptuk a csomagot.

  • kovaccss

    tag

    válasz V/ #82250 üzenetére

    Néhányszor szarakodtak a postások USA-ba küldéskor vámárunyilatkozattal, de nagyrészt nem, de ilyenkor is a 780 Ft-os vámmentes díjat fizettem. Nem érné meg drágábban vámkötelesként küldeni 1145-ért.
    Túl sokan túl sok pénzzel húznak le engem, ebay, paypal, pénzváltások, aztán majd adyen, wise, ezeket is figyelnem kell, csak azért hogy jobb pénzváltás legyen, stb.. Egyre több dologra kell figyelnem, egyre jobban bonyolítják ebayen is az eladói oldalról az egészet, mindezt azért, hogy a vevők még könnyebben, gyorsabban, még több fizetésmóddal vásárolhassanak, és az ebay, stb. még több milliárd $ profitot rakhasson el. Ez így nem jó. 20 €, USD nagyságrendű termékeket adok el, és egyre többször 1 hét alatt csak 1-2-t adok el, csak ennyi cuccért mászok el a postára sorban állni. Ez csak 3-5000 Ft tiszta haszon hetente. Vagy sokkal nagyobb mennyiségben adok el ilyen cuccokat, vagy kevesebb cuccot adok el, de többért és sokkal több haszonnal, különben nem éri meg csinálni. Eddig se igazán érte meg, 1 hét = 0 eladások is voltak többször is.

    Minden postázáskor ebayen elküldöm minden vevőnek a tracking számot, ha nem nézi minden nap az az ő baja, lásd az előző üzim végét, én nem fogom mindenki helyett hetekig nézni az összes trackszámot hogy mikor ért oda, átvették-e. Pedig az olasznál láttam volna, szólhattam volna hogy 21-e után kérdezzen rá a postáján. Ez nem az én dolgom. Az Európán kívülre ment cuccoknál nem látok semmit a trackingban, amint elhagyták Európát, sosem látom mikor kapták meg. A legtöbb vevő nem is szól hogy megkapta, és 10/8 nem is értékel ebayen. Minden vevőtől kérdezgessem 3 naponta hogy odaért a termék, nyögje már ki, meg értékeljen? Ilyen nincs. Én sosem értékeltem senkit, értelmetlen, mert kötelező pozitívot tudnék csak adni.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz seolwon #82251 üzenetére

    A postások is megcsinálják 1 napon belül, a vámolási határozatot 2-3 perc a vámosoknak megcsinálni, a többi idő a posta ügyintézése, de nem 10-12 nap.
    A díjuk a gond, vagy te és 1100 Ft, vagy ők és 3500 Ft

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz germinator66 #82255 üzenetére

    Április 1-től elérhető már az új verzióban. Regisztrálnod kel az ÉnPostám oldalon, hitelesíttetni kell magad és használhatod, itt lesz elérhető az új vámolási rendszer is.

  • kovaccss

    tag

    válasz kovaccss #82252 üzenetére

    A 82252-re valami? Tényleg ennyire fosabb lesz az egész ebayezés a com-on és a de-n is az új fizetési rendszerrel csak azért, mert a paypal jutalékokat is az ebay akarja elrakni? Én mindkettőn egyszerre hirdetek. Az UK-n csak azért nem, mert UK már nem az EU része, nem szarakodok vámmal, a magasabb postaköltségekkel, a megnövekedett szállítási idővel, stb., olyan mintha USA-ba küldenék cuccot. UK-ból már vásárolni se érdemes, UK-ra úgy kell tekinteni, mintha nem is létezne.

  • gorje

    senior tag

    Sziasztok!

    Az utóbbi időben nem nagyon küldtem EU-n kívülre levelet/csomagot így a biztonság kedvéért kérdeznék, főleg úgy hogy a magyar postával jellemzően problémáim voltak (nem az én hibámból)...

    A postázandó termék(ek) 100 EUR értékű, 500 grammnál könnyebb és méretben belefér a levél kategóriába.
    Szállítási cím: Egyesült Arab Emírségek (Dubai) és Izrael (Ramat Gan)
    Van esetleg valakinek tapasztalata "velük"?

    Ahogy nézegetem az árakat magyar postával kb 5e ft lenne elsőbbségi ajánlott levélként + tértivevény. Sajnos értéknyilvánítás nem elérhető.
    Néztem még pmp-t és fürgefutárt. Ahogy látom fedex lenne a legkedvezőbb, 10e Ft kb. Van esetleg ettől kedvezőbb díj magánszemélyként?

    Fontosabb kérdések:
    Izrael esetén nem nagyon látok "korlátozást" de Egyesült Arab Emírségek-nél az országlapokban hozzátartozó területek Abu Dhabi, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah, Umm al Qaiwain és kézbesítési területeknél: "a küldeményeket kizárólag
    postafiókra lehet küldeni" pontosan mit takar? Csak postán vehető át a csomag vagy oda is kell küldeni? A legfontosabb hogy most akkor Dubai-ba nem is küldhető mert nem szerepel a hozzátartozó területek/emírségeknél?!

    Amennyiben a magyar posta lesz a befutó (amitől már előre félek...) akkor CN23 javasolt? Plusz ugye ajánlott elsőbbségi és tértivevény. Ezen országok esetén kell e valamire figyelnem a dokumentumok kitöltésekor? Mivel .de oldalon adtam el így EUR-ban van az érték. Vámolási adatokhoz feltüntethetem abban az értékben is ugye? Mire érdemes még figyelni? Pl ajánlott szelvényre e-mail címet is meg kell adnom a tértivevény miatt?

    Bármilyen hasznos infót és véleményt szívesen fogadnék! :R

  • kovaccss

    tag

    válasz germinator66 #82314 üzenetére

    Megírtam már hogy nekem létfontosságú, hogy az ebayen (com és de) eladhassak, mert kell nekem a jövedelemkiegészítés. Olyan nincs, hogy abbahagyom. Ezért kéne megoldás a problémákra, mégpedig pár napon belül. Máj-ban emeltem egy kicsit az áraimat, meg ez miatt 1 kicsit a postaköltségeket is, mert tavaly év eleje óta nem emeltem, már idén jan-ban kellett volna emelnem. Azoknak a cuccoknak az ára is szépen emelkedett, amikhez a cuccokat hirdetem. Nem emelhetek újra árat, a postaköltséget se csak azért, mert az új fizetési rendszer lesz. Azt se értem milyen alapon kell nekem az ebay jutalékok után magyar ÁFA-t fizetnem, mi köze a magyar államnak ahhoz, amit ebayen teszek? Az ebay külföldi tulajdonú cég, a magyar államnak nincs köze hozzá. Ha 1 német ember hirdet a német ebayen, akkor neki nincs ÁFA a jutalékain! Az USA embernek se az USA ebayen! Akkor? Megint azért büntetnek engem ezzel, mert magyar vagyok??? Csak azért, mert nincs ebay.hu. Gondolom a vatera nyírta ki ezt is annó. A vatera (már nem használom) elmehetne a fenébe, ha ebay.hu lenne. Régen magyar ebaynek kéne működnie.

    Azt is írtam már, hogy elegem van abból, hogy már az egész életem abból áll, hogy mindenki zsarolással, törvényekkel, és mással kényszerít engem, hogy olyan újabb és újabb dolgokat tegyek meg, amiket nem akarok megtenni, és rosszabbá teszik az életemet, meg elvesznek tőlem dolgokat. 15 éves koromig úgy nézett ki, hogy felnőttként min. jómódú életem lehet (a 82194-ben írtam már), mert apám jól keresett 1 nagy cégnél, és mellette jól fizető maszekmunkája is volt. Már 13 évesen megvolt a telek a házamnak. Aztán beadta a válópert, a telket eladta, 17 éves koromra kisemmizett engem is, és semmi sem lett a jó életből, örülhettem hogy 2x évesen rokkantnyugdíjasként egy lyuk lakásba tudtam menni 0 szülői segítséggel. Aztán 2012-ben a kormány kényszerített a rendkívüli felülvizsgálattal az új rokkant rendszerbe, különben elveszik a pénzemet. Aztán elvették a gáztámogatást, a lakásfenntartási támogatást, meg az átmeneti segélyt is, mert éppen 1 kicsit több a rokkant pénzem, mint ami mellett még lehetne kapni. Persze, mert szerintük egyedül meg lehet élni ötjegyű pénzből, még 2021-ben is.

    Már 2010 előtt elkezdtem ebayen eladni (a hobbim miatt, 2012-től a megélhetésért is kellett csinálnom), akkor a paypalra kényszerítettek, e nélkül hirdetni se tudtam. 2020-ig egyre nehezebb lett az élet, a megélhetési költségek a 2-3-szorosára nőttek. Aztán tavaly a vírushelyzet miatt a maszkra kényszerítettek, e nélkül éhen haltam volna, mert sehol sem szolgáltak ki e nélkül, és a postán se tudtam volna feladni az eladott cuccokat, ami nevetséges. Sehol sem akartam hordani, mert értelmetlen, de pár percekre muszáj volt. Pedig az egész csak egy újabb mesterségesen csinált válság, maga a betegség a megfázás veszélyességű, egészséges immunrendszerű ember nem hogy sosem hal bele, de komolyan meg se betegszik tőle, nem hogy kórházba, de orvoshoz menésre sincs szükség. Az egész célja a szegények további szegényítése, a gazdagok további gazdagítása, a kizsákmányolt országok, mint Mo. gazdaságának gyengítése, és a gyógyszergyártók profitjának növelése. Elég megnézni hogy Mo. hány 10e milliárdot költött csak a vírushelyzetre tavaly óta, ott vannak az adatok a https://koronavirus.gov.hu/hirek oldalon. Mennyi minden hasznosra lehetett volna ezt költeni? Pl. az egyedülállók segítésére, ami a mai napig senkit nem érdekel, csak a családokat, cégeket, stb. segítik. A magyar kormány mocsoksága is jól látható, hogy egyre jobban lopnak, lásd az orvosokkal mit tettek, pont a vírus alatt zsarolták meg Mo. összes orvosát. A magyar egyetemeket is megszerezték, és a lakásokra is volt törvényjavaslat, hogy az albérlők negyedáron megvehessék, ami nevetséges. Közben a lakásom értéke az inflációt nézve alig nőtt 15 év alatt.

    Ezek után jön az ebay, és újabb dologokra kényszerít (a vírushelyzet közepette, amikor a vevőim egy része eltűnt) csak azért, mert még több profitot akar! Plusz éppen most júl. 1-től szed Mo. is ÁFA-t minden EU-n kívüli országból érkező termékre, így a Kínából vásárlásokra is, és még a vámeljárást is kifizettetik velem! Az állam akar plusz pénzt, és azért is pénzt kell fizetnem nekik, hogy beszedhessék tőlem ezt! Vicc. Meg még napokig fog ott állni a csomagom a pesti központban, pedig 2-3 hét mire odáig eljut! Közben pont az óriási profitéhségű magyar és EU-s boltok miatt kényszerültem a Kínából vásárlásra (ott tizedáron van sokminden), mert csak onnan lehet olyan olcsón alkatrészeket venni, hogy valamennyire megérje az egész üzletelés. Közben Szegeden a RET (olyan drága, hogy felejtős) kivételével bezárt minden elektronikai alkatrész bolt, a Szatellit is, meg ami a helyén nyitott az is, hogy még véletlenül se tudjak semmit helyben értelmes áron sok postaköltség és 2-3 hetes szállítási idő nélkül megvenni. Több 199x-ben gyártott elavult alkatrészre is szükségem van a termékeimhez, és sorra szűnnek meg a boltok, ahol ezeket még lehet kapni, lásd az Elektrokontha tavalyi bezárását, pedig ez volt a fő magyar ilyen bolt. Rohadjon meg mindenki, aki eddig nehezítette az életemet.

    Valahol határt kell szabni ennek a folyamatnak, ez nem mehet így a végtelenségig, hogy bármit teszek mindig én szívok, mindenki lehúz mindennel. Az egyik dolog után jött a másik, az egyik után kényszerültem a másikra, ami egy ördögi kör, nem tudok kijönni belőle, és egyre jobban jár mindenki más, pedig az üzletelést pont azért csinálnám, hogy én járjak a legjobban. Az már nem megy, hogy a bevétel negyedét elveszi az ebay + a bankok + a magyar állam, stb., és 2-szeri pénzváltásra kényszerítenek. Ma, egyedül, segítség nélkül min. fél milliós nettó jövedelem kéne a normális életszínvonalhoz, és azt várják tőlem, hogy ötjegyű pénzből megéljek! Még azt se engedik meg, hogy havi 50-100e-et keressek az ebayezéssel.

  • V/

    Topikgazda

    válasz VinoRosso #82350 üzenetére

    Ha a biztonságos csomagolást meg tudod oldani, akkor elküldheted, egy üvegre vám nincs, de jövedéki termék, ezért ott lesz vámeljárás (a díját nem tudom) és fizetni kell a címzettnek az áfát, ami egy palack esetén 35.47 Fülöp-szigeteki peso, ha 14% alatti az alkoholfoka, ha ennél több akkor 70.20 peso és hiába ajándék, kell az ottani vámosoknak a CN22 vámárúnyilatkozat a csomagon. Lehet hogy több egy kicsit az érték pár peso-val, nincs 2021-es információm.

    [ Szerkesztve ]

  • S e t h

    nagyúr

    Sziasztok!
    Meglehetősen ritkán rendelek már az ebayről, viszont jött velem szembe vhol, hogy július 1-től változás lesz és a 22 euro alatti termékek esetében is várható áfa és vagy vám.
    Nem olvastam utána, benneteket kérdeznélek, hogy nagyjából mire számíthatok, ha most adnék le rendelést 5000 forint körüli termékre Hongkongból, vagy ezt még korai kérdezni és később kiforrja magát.
    Előre is köszönöm!

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • V/

    Topikgazda

    válasz S e t h #82382 üzenetére

    Attól függ hogy mivel szállítják, de postai szállítás esetén nem valószínű hogy ideér úgy, hogy a régi szabályok alapján vámolják. Ha EU-s postai azonosítóval jöne akkor esély van rá hogy azt az eddigiek szerint intézik.
    150 €-ig nincs vám, csak az áfa. Ha a posta vámoltatja akkor kérni fognak díjat, azt ígérték hogy június 15-ig nyilvánosságra hozzák, ez a küldemény értékétől függő sávos díjazás lesz.
    Az érték 27%-os áfája és ez a költség amit majd fizetni kell a július 1-től vámolás alá kerülő dolgok esetén.
    Sajnos ha megérkezik 28-án és csak 1-én kerül vámolásra arra is az új szabály lesz használatos. A vámolás megkezdési időpontja a lényeges.

  • V/

    Topikgazda

    válasz tbalint3 #82395 üzenetére

    Ott is ugye 22 € felett volt a 13 €, az hogy lecsökkent 4 €-ra, azt fogja jelenteni mint nálunk hogy a holland posta is kaszálni fog. Számold ki 100000 csomagból mondjuk 10000-re beszedett 13€, az 130000 €, most 100000-re 4 €-ot, az pedig 400 000 €.
    De rosszul értelmezi aki írta, mert a 4 € az van mindig, de csak akkor ha on-line fizeti, ha kézbesítési ponton, kézbesítőnél akkor bizony 7 €. És akkor is fizetni kell a kezelési díjat, ha az áfát kifizette a webshopnál, úgy mint nálunk.
    Itt a hivatalos közlésük
    Szóval azért várjunk még a dicsőítéssel és a minősítéssel, ott sem igazán jó. Előfordulhat hogy a az itteni sávos díjazásunk jobb lesz. Gondolj bele 5 €-os motyónál is 4 € és 149 €-os motyónál is 4 €, nem igazán igazságos.
    És nagyon abba az irányba mutatnak a dolgok hogy ez a szabályozás módosítása a postás lobbiknak köszönhető, mert a 22 € azért volt eddig mert az áfa beszedésének költsége ilyen kis értékek esetén nem érte meg. Most viszont lehet látni hogy ki jár jól és ugye a költségeket mi fizetjük, nem az államok.
    Maygar viszonylat meg az volt hogy tavaly volt úgy 85000 vámolásuk az 7 millából, az 297,5 milla. Ha csak 100 Ft-ot kérnek az 700 milla bevétel

    De politikai felhangok még off-ként sem valóak ide.

    [ Szerkesztve ]

  • tbalint3

    tag

    válasz V/ #82397 üzenetére

    "Előfordulhat hogy a az itteni sávos díjazásunk jobb lesz. "
    Így legyen! :) Csak valami hang azt súgja, hogy ez nem nagyon várható.

    Aztán az is ott van ugye, hogy Hollandiában 21% az áfa, itt pedig 27%.
    Politikai felhang nélkül akkor úgy fogalmazok: Egy nagyobb csodával lenne egyenértékű ha itt olcsóbb lenne valami mint Fapapucséknál. Kb. kizárt, már csak az ÁFA mértéke miatt is.
    De ne legyen igazam.

    Mondjuk sokatmondó az is, hogy annyira lenézik az embereket, hogy még csak ki sem képesek írni az új díjszabást. Pedig biztosan ki van már dolgozva. Egész egyszerűen csak megtehetik. A posta és a vámhatóság is szeret Istent játszani.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz tbalint3 #82398 üzenetére

    5 nap és megtudja mindenki. A törvény a változás előtt 15 napot ír, csak betartják, nem kell senkit sem lenézniük, ilyen a szabályozás. Az 16.-a.
    De nem az összeg okoz majd gondot, hanem a feldolgozási kapacitással lesz probléma. A NAV is sunnyog az on-line vámolási rendszerrel, mert nem csak a postának kell ezt biztosítani, mert nem született olyan törvény hogy csak a Magyar Posta végezheti ezt a munkát. Az állami, saját vámolás díjmentes, hiszen a boltok sem fizetnek amikor befizetik a vásárlók által ott hagyott áfát.

    [ Szerkesztve ]

  • GameKeeper

    lelkes újonc

    válasz tbalint3 #82398 üzenetére

    Szia!

    Túl sok konkrétumot nem lehet tudni, a posta weboldalán is csak ennyi szerepel:

    https://www.posta.hu/vam2021

    Mennyibe kerül majd a postai vámkezelés 2021. július 1. után?

    "Ha a megrendelt terméked június 30-át követően érkezik az országba, már az új jogszabályok értelmében vám elé kell állítani, az áfán kívül vámkezelési díjat is kell fizetned.
    Az új vámkezelés miatt megváltoznak a postai vámügynöki szolgáltatás jelenlegi díjai is. A többi postai díjváltozáshoz hasonlóan, ÁSZF-ben adunk ki közleményt, legkésőbb a díjváltozást megelőző 15. napon. Tervezetten a jelenlegi postai vámügynöki szolgáltatás díjától eltérő, a küldemény értékétől függő, a magánszemélyek számára kedvezőbb, sávos díj lesz július 1-jétől érvényben. Díjelőnyt jelent majd, ha a díjat a vámkezelést követően megküldött postai elektronikus értesítés alapján online fizeted, de lehetőséged lesz arra is, hogy kézbesítés alkalmával utánvételesen egyenlítsd ki.
    A pontos díjakat a későbbiekben itt is megtaláljátok.
    Egyes külföldi webáruházakban a magyarországi áfát már megrendeléskor kifizetheted, viszont ebben az esetben is - a jogszabályi elvárásoknak megfelelően - vám elé kell állítani az érkezett küldeményed, melyet postai vámkezelési díj fog terhelni."

    Erre nagyon kíváncsi leszek...

  • GameKeeper

    lelkes újonc

    Amúgy ez a legszebb bekezdés:

    Mi történik a 2021. június 30. előtt rendelt, EU-n kívüli országból érkező árut tartalmazó küldeményekkel?

    "Amennyiben a küldemény 2021. június 30-ig beérkezik a Nemzetközi Posta Kicserélő Központba, és a VÁM elé állítás is megkezdődik eddig az időpontig, valamint a NAV engedélyezi a postai kézbesítést, a küldeményt a Posta a július 1-je előtt érvényben lévő jogszabályok szerint kezeli, majd kézbesíti a címzetteknek."

    Ismerve az ottani dolgozók alacsony létszámát és igen magas fokú leterheltségét ez a kitétel nem túl sok küldemény sorsát fogja az akkori időszakban megkönnyíteni és az onnan történő gyors "szabadulását" eredményezni. Véleményem szerint emiatt igen sok vásárló (címzett) lesz kénytelen majd az új rendszer kényszerű tesztalanyává válni... Remélem, hogy megírják majd a tapasztalataikat!

  • PROTRON

    addikt

    válasz GameKeeper #82400 üzenetére

    Hmm, én arra leszek kíváncsi hogy ezek alapján ha a csomagom vámkezelési díját utánvéttel akarom kifizetni, akkor a postásnak elemi érdeke hogy találkozzon velem, ergo nem teheti meg hogy betömködi a postaládába akármekkora méretű is a csomag. :Y

    Azt mondhatja hogy nem voltam otthon, én hibám, de akkor a postaládában összetörve-kilopott csomagok száma redukálódhat.
    Tudom eléggé gáz hogy így próbálom megindokolni a lehúzást, de fő a naív optimizmus, meg a johiszeműség hogy az egésszel nekem akarnak jót. :D

    Amúgy gazdaságilag valóban nekem akarnak jót, hisz jelenleg amikor 2-3 ezer forintokért komoly elektronikákat tudsz rendelni kínából hobbi projektekhez, eszed ágában se lesz valamelyik magyar manufactúra 5-6 ezres termékét keresni, így kilapátolod a pénzt.

    Ha viszont ugyanannyiba kerül a végösszeg vám kezeléssel, áfával, szállítással, akkor miért kockáztatnál a kínaival.
    Megveszed a hazait, idehaza marad a pénz, az itteni cég lehet pont a Te cégedtől tud majd olyan munkát berendelni, amit eredetileg nem tudott, mert alacsony volt a forgalma.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz V/ #82414 üzenetére

    Pontosan ezt írtam én is.
    Nálunk megbízhatatlan a "leveles láda" tehát állandó jelleggel attól parázok hogy rám van fogva hogy én nem reagáltam vagy én nem kaptam meg a postaládába a postás által elhelyezett dolgot.
    Na ha kötelezően meg kell várnia, akkor legalább biztosan nem fogja beletuszkolni a ládába azokat sem amik egyébként elférnének benne és ez szerintem így van jól.

    Értelek hogy az értesítő is "eltűnhet" a "hisztis" postaládából, de legalább nem maga a csomag, plusz akkor van lehetőségem bent kopogtatni.
    Úgy hogy ha nem orbitális a különbség akkor kis méretű csomagnál nekem belefér a vámkezelés díjának utánvét felára.

    Sokszor "elkallódik" a megadott telefonszám, szal az sem biztos.

    Azt nem értem hogy miért nem tudok a postánál beregisztrálni egy speckó felületen hogy az én adataimra érkező küldeményekről értesítsenek...agyf.szt kapok ettől.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • V/

    Topikgazda

    A Magyar Posta vámügynöki díjai 2021.07.01-től
    Ha rákattintasz a képre kinagyítja, majd ha még egyszer akkor full képernyő és teljes tartalom látható.

  • V/

    Topikgazda

    válasz rednifegnar #82477 üzenetére

    Hát ez van, on-line bankkártyás, de értelemszerű ha nem kapod meg akkor az pénz amit befizettél az visszajár a Postától, mert emögött ott az Áfa is amit nekik be kell majd fizetni az Állam felé, ha nem kapod meg a csomagot nem maradhat náluk.
    Amennyibena címzett a vámterhet és a postai vámügynöki szolgáltatás díjának együttes összegét a Posta erről szóló értesítés megküldésétől számított 48 óra időtartamban bankkártyával lebonyolított fizetési művelettel kiegyenlítette, de a postai küldemény a Posta kezelésében ezt követően megsemmisül, vagy elvész, a Posta a vámterhet az ÁSZF7. fejezet szerinti panaszkezelés eredményeként hozott döntése alapján a címzett számára visszafizetheti.
    Az eladótól meg a vételár vissza, szóval nagy bukta nincs benne, ugyanannyi mint régebben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák