Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz Dhampir #15276 üzenetére

    Ha megnézel egy szélkereket,eléggé lassan forog.Szerintem inkább vakvarjú lehetett az a madár.

  • laci1892

    senior tag

    válasz Dhampir #15276 üzenetére

    Ez is egy külön téma és relatíve nem egyszerű sőt inkább nehéz..
    Az hogy az Amazon milyen szempontok alapján építi ki a szélfarmjait őszintén megmondom nem tudom egyébként.

    Azzal tisztában vagyok hogy több megmozdulása is volt a környezetvédelem érdekében de a legjobban felkapott ez volt, főleg a méretük miatt.

    Másfelől meg valóban felvetődik a kérdés mennyit ártanak vagy használnak ezzel a környezetnek.. mert ugye nem kisméretű farmokrol van szó és nem is egyről... az ökológiai lábnyomát azonban befolyásolják bizonyos tényezők egy ilyen létesítménynek.

    Idehaza nálunk elméletben nagy figyelmet fordítanak arra hogy a telepítéskor, számításba vegyék a madár vonulások útvonalát, költési helyét.
    Ennek ellenére ha valaki utánanéz, sajnos nem egy eset van ahol szerencsétlen madarat / ragadozó madarat agyoncsapta a turbina lapát...
    bár egyenlőre ez a szám idehaza viszont nem kimagaslóan nagy állítólag...
    mivel figyelmet szentelnek az esetek döntő részében valóban ennek a kérdésének.

    Amerikában viszont elég aggályos ez a kérdés.
    Sőt erre vonatkozóan jogszabály náluk ( hogy számításba vegyék a madarakat az építéskor) igazából csak pár éve lépett érvénybe.
    Nyilván egyébként földrajzi különbségek miatt is nagyobb odaát ez a szám...

    De nagyon sok esetet találni ahol ezt vagy azt a céget x millió dollárra vágták meg...mert egyszerűen leszarták ezt a kérdést és jelentős kárt okozott ezzel az állat világnak.

    többek között...

    Kérdés hogy az Amazon mennyit foglalkozott ezzel..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák