Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Libretom

    aktív tag

    válasz zed juron #1226 üzenetére

    Bár óriási érzelmi töltéssel ismét földbe döngölted, laskává aprítottad és hamuvá égetted a Kindlet és az Amazont, végül ugyanazt írod mint én, kettővel korábbi hsz-emben: az a kérdés mit akarunk olvasni? Regényhez, ismeretterjesztő könyvekhez ideális a 6"-os (30 ezer alatt megvehető) kiváló kijelzőjű Kindle4, amit zsebre tehetsz és viheted buszra, villamosra. Az Amazonos támogatás természetesen nem csak "ajánlásokat" jelent: az Amazon, az elküldött más formátumú (doc, docx, HTML, RTF, PDF) könyveket azonnal konvertálja és elküldi az olvasódra, pc-d böngészőjéből cikkeket küldhetsz egy kattintással az olvasódra, pc-ről könyveket küldhetsz közvetlenül az olvasódra, felhőtár, melyből az olvasódról közvetlenül szedheted le az ott tárolt köteteket. Nem olyan vacak dolgok ezek....,
    Szerintem had döntse el mindenki, tárgyilagosan megfogalmazott hsz-ek segítségével is, hogy milyen olvasót szeretne venni!

    Ezek szerint volt alkalmad kipróbálni az Angel Glow-t és a Paperwhite-ot?

  • biga

    senior tag

    válasz zed juron #1226 üzenetére

    Ízlések és pofonok. Nekem pl egy kis, pár soros kijelző is elég lenne, mert én kizárólag TTS-el használom. A nagy kijelző épp ezért hátrány nekem. Magyr TTS-t meg igen kevés tud, a PB Touch pl tud, de jóval drágább a (ma már nem kapható) Kindle Touch-nál, ami kis trükkel simán tud magyar TTS-t. És akkor nem beszéltem még a Kindle mögötti igen jó támogatásról: ott van a Cloud, ott van a reader saját emilcíme, ami igen kényelmessé teszi a file küldét stb. Formátumot valóban kevesebbet tud, mint pl az általad említett, de ha olyan formátum akad a kezembe, egy email vagy némi calibre után ez sem gond.
    Ezt csak azért írtam, hogy érzékeltessem: nem vagyunk egyformák. Neked előny, nekem hátrány a nagy kijelző. Téged nem érdekel, nekem elengedhetetlen a magyarul is tudó TTS, neked a pdf a legfontosabb, nekem olyan marginális a pdf formátum kérdése, hogy nagyon.

    Ha a Paperwhite tudna TTS-t azt venném ma (még inkább valami nem érintőst)

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák