Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dozó

    tag

    válasz pami5 #11824 üzenetére

    de aki tapasztalat nélkül tanácsokat ad, az nálam kibic

    Honnan is ismered te a tapasztalataimat? és a kibicnek semmi sem drága! én konkrétan nem neked ajánlottam, de te ezt már megtetted előttem másnak[link] úgyhogy a kibic nem én vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Nor-

    tag

    válasz pami5 #11824 üzenetére

    Az iras minoseg nem csak 2 nap alatt, 2 perc alatt is romolhat, berakod tesztelni ketszer es ket kulon eredmenyt fogsz kapni.
    Lehet hogy epp zenet hallgattal vagy zaj volt es beremegett a lemez a meghajtoban.
    (Az eros mellyel rendelkezo zene pl. latvanyosan rontja a teszt kepet, de az iras kepet is)
    Lehet hogy a geped szorakozott epp valamivel, vagy a tapegyseg nem a legjobb, ez mind befolyasolhatja a tesztkepet.
    A lemezt ahanyszor ki-be rakod a meghajtoba, annyiszor lehet kiteve karcolasoknak, mikroszkopikus meretben, amit eszre se veszel szabad szemmel. Ugyanigy a por is karositja a feluletet ami a levegoben szall, meg akkor is, ha nem latod szabad semmel.
    A lemez tarolas kozben is karosodhat, tokba ki-bevetel kozben pl. gorbited, papirtokba rakva karcolod, tehat nincs tokeletes tarolas sem. A tarolas sem feltetlen az optimalis paratartalmon es homersekleten tortenik, oregszik a muanyag, CD lemezek eseten a visszavero reteg is oxidalodik.

    Ezek azok a dolgok, amik a lemez minosegetol fuggetlenul is karositjak a teszteredmenyedet, es akkor meg nem beszeltunk a lemez anyagarol, gyartasi minosegerol, a felhasznalt anyagokbol adodo irasero valtozasokrol, hogy mennyire hasznalja el a lezert a meghajtodban, a taiyo lemezek pl. sokkal kisebb lezererovel irodtak mint a ritekek vagy princok, igy nem nyirtak ki az irot se olyan hamar, stb.stb.

    Ezert is irom hogy egy olyan tapasztalatbol, hogy neked epp valami nem sikerult ugy ahogy *elvartad*, nem lehet messzemeno kovetkezteteseket levonni. Hozzank tobbezer lemez jott vissza tesztre, amiket be is vizsgaltunk, es sajat teszteket is szoktunk irni, ezert nem igazan tudok egyeterteni veled abban hogy "megvezetjuk" a vevoket. Allitunk valamit, amit tartunk is, mindenki eldonti hogy akarja-e vagy sem.
    Amit allitottunk: a verbatim felhagy az MCC kodos stamperek gyartasaval, tehat a jovoben mar nem lesz ilyen lemez, akinek kell, most meg van keszleten. Te vettel, ugy tartottad hogy a taiwani jo, mi kiszolgaltuk az igenyedet, de NE MI TEHESSUNK MAR ARROL HOGY NEKED NEM TETSZIK A KAPOTT EREDMENY.
    Nem mi gyartjuk a lemezeket, es ha valaki megkerdezi, azt mondjuk hogy vegye a 8x-os digital movie lemezeket mert azoknak jobb a teszteredmenye es ez meg a 3-4 evvel ezelotti keszlet / minoseg, nem pedig a mostani szemet amit a verbatim szallit.
    Vagy lehet PRO szerias lemezeket hasznalni, amiknek nem olyan szelsosegesen ingadozo a minosege, es nem romlik olyan gyorsan mint a ritek.
    Vannak most is lemezek 2-300 forintert, mint a hoskorszakban, meg jobb minoseggel mint akkor, csak ugye erre senki nem akar aldozni.

    Lehet valogatni pl. ezek kozul: Verbatim medi disc FTI gold archival FTI platinum archival

    Nem latom hogy ezek kozul akarmelyikrol is raktal volna be tesztet.
    Tudomasul kell venni, hogy ami *OLCSO*, az lehet jo is, de nem garantalt. Lehet kerni masok velemenyet, hogy nekik mi valt be, de utana nem kell anyazni amikor neked nem megfelelo eredmeny szuletik.

    http://itmedia.sk/

  • djculture

    félisten

    válasz pami5 #11824 üzenetére

    Nem tudom miről beszélsz de rád hagyom mondhatnám azt hogy te vagy az önjelölt nagy megmondó ember de mivel nem ismerlek meg te se engem kb annyit érne ez az egész mint amilyen hülyeségeket te szoktál írni itt.. Alapja mindkettőnek pillanatnyi benyomásokon alapul.. Témát lapozzunk szerintem.Annak van igaza aki tudomásul veszi hogy nem 50-60 forintos lemezektől kell várni a csodát és azt fikázni... Én pl a fontosabb adatokra dvd-ram lemezt használok 400ft volt darabja de arról még nem veszett el semmi 2004 óta...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák