Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lambda

    tag

    Üdv mindenknek!

    A problémám, hogy van egy igen régi PCI-os Ati Mach64 kártyám és nincs hozzá XP driver. Lényeg a lényeg, hogy az XP képes hozzárendelni egy általános de nem tudom milyen drivert azokhoz az eszközökhöz is, amihez alapból nincs driver a win telepítése után. Lényeg a lényeg, hogy ez eddig így is volt, amíg egy normál XP futott a gépen, most azonban fel lett telepítve egy butított xp (nLite-al buherált), hogy gyorsabb legyen. Minden ok, kivétel a vga driver. Namost megnéztem én egy normáls XP telepítés után, hogy amikor az eszközkezelőben manuálisan próbálom megadni a vga-nak a drivert és egy listából választok, akkor több ATI és ATI Technologies gyártó is létezik és a kérdéses Mach64 kártya is ott van közöttük. Namost nem tudom hogy kerültek ezek oda, esetleg a catalyst driver vagy omega driver által vagy a default winxp által, de ott vannak. A butított xp-ben viszont nincsenek. Ennek kiküszöbölésére megpróbáltam azt, hogy a Windows\Driver Cache\i386 mappából a driver.cab és az sp2.cab fájlokat (tudtommal ezek tartalmazzák a drivereket) átmásolom a butított XP-be. Igen ám ez meg is történt és örültem is, mert a butított XP-ben ez a két fájl csupán 7 megás, míg a normál XP-mben 75 és 18 megás. Szó mi szó beraktam, de mégse jelenik meg a driver listában egyetlen ATI-sem. Szóval akkor hogy is van ez? Hogyan lehetne összegyűjteni egy adott driverhez tartozó file-okat abból a listából, amiből manuálisan választhatom ki, hogy egy eszközhöz mit szeretnék telepíteni. Előre is kösz!

  • Lambda

    tag

    válasz Jester01 #2 üzenetére

    Igen, de azokat nem eszi meg. Telepítésnél kiírja, hogy nem kompatibilis és leáll. Minden más ATI drivernél is ezt írja.

Új hozzászólás Aktív témák