Hirdetés

Aktív témák

  • Darkness1

    aktív tag

    Sziasztok!

    Igazából egy problémát szeretnék itt megmutatni, bár nem vagyok benne biztos, hogy idevaló-e.

    Kinn jártam fotózni a Budai várat valamikor napnyugta környékén. Már fel volt kapcsolva a világítás, és az égbolt is fényes volt. Az készült képen a fehéregyensúlyt állítva ezt kaptam:

    Auto vagy napfény:
    Budai vár napfény egyensúllyal

    Halogén:
    Budai vár halogén egyensúllyal

    Mint látható az elsőn jó az égbolt, a másodikon pedig az épület. Nyilván kitaláltátok, hogy az eltérő színhőmérséklet okozza a gondot. PSE-ben némi szerkesztés után készítettem a két képből egy harmadikat. Ha az eltérő részek között éles határ van, akkor nem túl nehéz a korrekció. Ellenben ahol ténylegesen keveredik a kettő, ott annál nehezebbnek tűnik (pl. a víz ilyen):
    Budai vár javítva

    Ízlés kérdése, de én olyannak szeretem látni a képeket, amilyennek a szememmel láttam. Már amennyire ez lehetséges. Hallottam konverziós szűrőkről, amik színhőmérsékletet módosítanak, de nem tudom, hogy digit gépekkel is működnek e. Még sose láttam ilyesmit.

    Vélemények, ötletek? Későbbi időpontban ez már nem gond, mert az égbolt fénye sokkal kisebb, mint a világítás.

    [ Szerkesztve ]

    No stress, no work Today!

Aktív témák