Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sziku69

    senior tag

    válasz NomadND1 #43100 üzenetére

    Nekem a digi csak a modemet adta eddig. Nincs benne router.

    Három szintes a ház.
    Alsó szint, szuterén. Oda elég egy gyengébb kapcsolat is. Tehát a wifi jel amit a földszintről kap, az elég.

    Földszint: A sógornőmék laknak ott. Ő köttette be pár éve a digit, saját magának. Ott van a modem is. A sógornőm szobájában van a modem. Leginkább csak ott a szobában használja a netet, egy laptoppal. Viszont a szuterénbe nekem onnan jön a jel wifin. Tehát azért ide is (földszint) kell a wifis router.

    Felső szint: Ez a miénk. Tele mindenféle kütyüvel. Laptopok, PC, Smart Tv, Xbox, tablet. + még az okostelefonok. (nekünk upc volt eddig a 10Mbit es elátkozott 29-es körzetben) Nagyjából a lakásunk központi helyén van a tv + xbox + laptopok. Ez egy nagy nappali. Szóval, ide kellene a nagyobb routert varázsolni. Asus RT-ac68U.

    Tehát egyenlőre a modem lent van. Mondjuk maradhatna is ott. De akkor oda kell egy gigabytes wifis router, aminek a lan portjára lenne kapcsolva az ac68u. Ebben az esetben fel kell húzni egy lan kábelt a routerig, és ennyi.
    Csakhogy, jelenleg a falon kívül, (értsd. a ház falán kívül ideiglenesen szabadon) fut az összes ehhez tartozó vezeték. Mivel a mi szintünkre (felső szint) húzták be az oszlopról a kábeleket. + itt van még a tv közösítő doboz is. Tehát a digis modemből, ami ugye lent van, ide jön föl a koax kábel is.
    Magyarul, ha a felső szintre felhoznánk a digis modemet, akkor egy csomó kábel eltűnne a falról, és csak egy lan kábel menne le az alsó szintre a wifis routerhez.
    Nagyjából ennyi a történet. Röviden. :DDD

  • Flashget

    félisten

    válasz NomadND1 #43100 üzenetére

    otthoni célra tehát barkácsra bőven jó a kínai egységcsomag 3,5 - 4K-ért krimpelővel,teszterrel,kábel csupaszítóval és 10 vagy 100db RJ45 csatival...csak a vámon kibontották az enyémet azt hihették, hogy mobilt vettem HK-ban :) [link]

    Realme GT Master Edition

Új hozzászólás Aktív témák