Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    Nekem a következő kérdésem lenne:

    Van nekünk 4 szobában 4 db TV és digiTV-t szeretnénk.

    Ha jól értelmezem, akkor a 4 TV-hez 4db beltéri egység kell (ha mindenki más adót szeretne nézni), úgye?

    Másik kérdés: kiraknak egy tükrüt, ahová tudnak, abban gondolom 1db fej van. A kérdésem: ha 4 darab beltéri egység van, ahhoz nem kell 4db fej a parabolába, ugye? Tehát 1db parabola, benne 1db fej, és a 4db beltéri egység elég a 4 tv-hez, ugye?

    Azt jól tudom, hogy digitálisan jön az adás, tehát nem igazán van szellemkép, mákosodás, hanghiba meg ilyenek, ha jól van beállítva a cucc? Kimaradások ilyesmi szoktak lenni? Felhőban, párában, esetleg komolyabb viharban mi a helyzet?

    Köszi a felvilágosítást!

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Mi is most szeretnénk DigiTV-t a T-kábel 3-mas csomagja után, ezért egy ideje figyelemmel kísérem a topikot, megfogalmazódott bennem néhány kérdés:

    1. Valaki korábban kérdezte, hogy mi a helyzet az AXN-nel, mire valaki írta, hogy semmi haladás.

    Ez azt jelenti, hogy noha a programkínálatban szerepel, mégsem lehet fogni? Vagy a minőségével van probléma?

    2. Bár ezt korábban is kérdeztem, és ugyan akkor megnyugtató választ kaptam, az utóbbi hozzászólások alapján nekem mégis sántít, hogy olyan jó lenne a képminőség.

    Valaki felvilágosítana, hogy mi van ezekkel a bepixeleződésekkel?

    Nálunk mind a két szobában LCD tv van, és pontosan azért váltanánk Digi-re (azon kívül, hogy a t-kábel drága), mert a digitális továbbításnak köszönhetően nincs szellemkép, meg a többi. És nem utolsó sorban nagyobb a programkínálat.

    Azt már eldöntöttem, hogy 110-es tükörrel szerelem a cuccot, ha ez lesz.

    Köszi a válaszokat előre is!

    Dchard

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Rick4 #1736 üzenetére

    Az remek, hogy a 21. században még mindig nem tudnak elfogadható minőségű szolgáltatást nyújtani. Az hagyján, hogy nagy esőben stb. elmegy a kép, de hogy még mindig megvan az évek óta ismert probléma a pixelesedéssel kapcsolatban... Ez egy vicc.

    Rick4: nálad mi volt a probléma?

    Nálam picit szellemképes a dolog (a t-kábeles rendező előtt az egyik agyas szerelőjük csúnyán megtörte a lépcsőházi kábel csokrot). MOst arra várok, hogy a UPC végre befejezze az itteni fejlesztést. Úgy tűnik azzal járnék a legjobban...

    Azért továbbra is várom felhasználói oldalról, hogy ki mennyire van megelégedve az általános minőséggel (tehát nem a vihar közbenivel).

    Köszi!

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Köszönöm az észrevételt, de én elsősorban továbbra is a képi és hangminőséggel kapcsolatos véleményekre, észrevételekre, fenntartásokra vagyok kíváncsi.

    Köszi!

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Hali!

    Na mostmár nagyon úgy néz ki, hogy mégis csak valamelyik műholdas csoda lesz nálunk is, ezért a következő kérdések merültek még fel bennem a korábbiakon kívül (2db TV-nk van):

    1. Ha pénz nem számít, akkor melyik a jobb kép/hang minőségileg, a UPC vagy a DIGI?

    Ha 2db Tv-nk van, akkor duplás beltérit fogunk kapni gondolom, ezzel kapcsolatban:

    2. Ha duplás beltérit kapunk, akkor elegendő egy darab fej a parabolába, vagy dupla kell?

    Ezzel kapcsolatos kérdés: mélytükrű prabolába lehet dupla fejet rakni?
    (110-es mélytükröt szeretnék a folyamatos szolgáltatás, és az időjárás-állóság érdekében).

    3. A beltéribe koaxon jön a jel gondolom. Onnan hogyan megy tovább a két TV felé?
    A probléma az, hogy a két TV relatív messze van egymástól (két szoba közt ott a konyha). Ez kábel hosszban legalább 8 métert jelent.

    Kösözönm a segítséget!

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz raczandris #1882 üzenetére

    Tehát dual beltérihez elég a szimpla fej, a távolabbi tv-hez meg koaxon megy a jel.

    Gondolom antennaszerelőként Te is a minél nagyobb mélytükröt preferálod.

    Annyit szeretnék kérdezni, hogy a 110-es mélytükör elég az abszolút biztos vételhez, vagy esetleg érdemes még ennél is nagyobbat beszerezni?

    Küldök privát üzit árajánlat-kéréssel kapcsolatban ahol leírok mindent részletesen.

    Köszi!

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Rick4 #1884 üzenetére

    Mélytükör, másnéven primfókuszos tükör (tükör=parabola tányér):

    Ennek az a lényege egy offset parabolával szemben, hogy a sat fej pontosan a tányér közepével van egy vonalban, ezért nagyon pontosan kella műholdra állítani, de ezért cserébe nagyobb érzékenységet kap az ember. Nem véletlen, hogy a feladó állmásokon is mély parabola tükröket alkalmaznak. Az offset tükörnek amúgy is nagy a szórása.

    Bár amennyire én tudom, az offset tükör meg abban jobb, hogy a leginkább visszaverő részt (vagyis a tükör közepét) nem takarja a fej.

    Én mindenhonnan azt hallottam, hogy a mélytükörrel jobb a vétel. Már csak ennek a kérdésnek az eldöntésére is jó volna, ha rácz kolléga megjelenne :)

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Mostmr én is DIGI-s lettem :) 110-es offset, hyundai dual beltéri, 0,2-es fej, ami DVB-S2-es:

    80% jel, 98% minőség. 60-80km/h-s széllökések vannak most, és a jelszint mérők meg sem moccannak. Már csak felhős/esős időre leszek kíváncsi.

    Mivel kb. 10 percet volt eddig időm adást nézni, eddig csak azt vettem észre, hogy pl. focinál amikor a kamera követi a labdát, akkor mondhatni mosott a gyep, míg ha megáll a kamera, akkor minden fűszál látszik. Szellemkép nincs, hang jó, eddig sokkal jobb, mint a T-kábel.

    Részletek majd az alaposabb teszt után.

    Rácz kolléga beavatott a dolgok részleteibe is szerelés közben :)

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    No egy kicsit többet nézegettem a csatornákat, és a következőre jutottam (alapcsomag):

    A didgi-nek viszonylag jól sikerült belőnie, hogy mely csatornáknak kell nagyobb, és melyek azok, amelyek kisebb bitrátával is élvezhetőek. Egyetlen csatornát találtam, ahol kirívóan blokkosodik a kép folyamatosan, és még egy 20-éves 55cm-s tévén is jól látszik, ez pedig a Viasat History. Ahogy láttam, szerintem van egy pár olyan adó, ahonnan lehetne sávot elvenni (BP TV, ATV, stb.), hogy a képminőség szempontjából élvezhető legyen pl. a VH is.

    Az adók többségével meg vagyok elégedve. Focimeccs (nem mintha sűrűn nézném) például sokkal jobb és kontrasztosabb, mint a kábeltv-n volt, és ez a legtöbb csatornáról elmondható.

    Kérdés: szoftvert akartam frissíteni, de azt mondja a letöltési szolgáltatás nem található. 2007-02-ei a szoftver, ami rajta van. Én rontok el valamit, vagy a legújabb szoftverem van?

    Amúgy dualos beltérim van, és tojást lehet rajta sütni, pedig jól szellőző helyen van, és ki van kapcsolva. Ez normális?

    Dchard

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Ugyan sokat nem tévéztem, mióta digi van, de nálam csak egyetlen egyszer állt meg a hírtv, akkor is csak 5 másodpercre, és a hang folyamatos volt, azátn beérte a kép is.

    Natgeo-t mostanában nem sokat nézek (kurvasok ismétlés: a korkodilos f@szkalap meg az állandó légikatasztrófák... már ott tartok, hogy az összes kereskedelmi gépnek tudom 30 évre visszamenőleg a típushibáit. :) ).

    Arról valaki mondana valamit, hogy hány transzponderrel nyomul a digi, és hogy egy transzpondernek mekkra a max sávja, illetve hány adó van a diginél 1-1 transzponderen?

    Szeretném tágítani a STA-os ismereteimet. Esetleg részletek a DVB-S1 és S2-ről is, ha van lap, ahol részletesen leírják. Akár angol is lehet.

    Ha valakinek van infója a Digi által használt feladó oldali cuccokról (enkóderek stb.), az is érdekelne.

    Köszi!

    Dchard

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz o.gaby #1998 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek. Scifi, vagy Nickelodeon jöhetnének. Több sport nem kéne.

    Többieknek: köszi a sok hasznos linket, elkezdetem olvasgatni.

    cigam: hát amíg nem kell felülnöd egy 747-esre, addig nincs is probléma. Életemben összesen 4 órát repültem, de nekem elég volt annyi gyomorideg egy életre.

    Dchard

    [Szerkesztve]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    No hát bajban vagyok:

    Reggel nézem a TV-t, egyszercsak elmegy az adás, rossz/zavart jel, nézem az értékeket:
    10/10-en áll a jel/minőség, de van amikor a jel nulla. Újraindítottam már a beltérit, meg minden, de ugyan ez.

    A tetőre ugyan nem tudok kimenni, de nem hiszem, hogy az antenna fordulhatott el, mert reggel semmi szél nem volt, és ennél jóval nagyobb viharban is működött. Kábelt se nyesték el, szóval nem tudom mi lehet.

    Nincs valakinek ötlete?

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Felhívtam ÜFSZ-t, szeritük minden rendben, egyenleg OK, és beltéri hiba sem lehet, szerintük csak az atenna fordulhatott el.

    Délután megpróbálok feljutni a tetőre, aztán meglátjuk mi lesz, de mindenestere fúrcsa, hogy 80-90km/h-s szélben minden oké, a szélcsendben meg elállítódik az antenna. Árboc is jól be van betonozva, ráadásul annak is az alján van, ahol kilengés kb. nulla...

    Na mind1, meglátjuk.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Nah kiderült, hogy egyáltalán nem antenna, hanem beltéri hibáról van szó.

    Egyik TV-n (koax) van, és a jel/minőség is 80/98,a másikon meg 10 alatti a jelszint, adás nincs, és mindezen túl a menü képét is elkezdte zavarni valami (mint amikor a mobil cellázik, csak annál durvábban).

    Csere lesz belőle.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Cserekészüléket megkaptam, a probléma megszűnt.

    Nem tudom észrevettétek-e, de AXn crime és AXN Scifi névvel felkerült két csatorna, de egyelőre ''A csatorna nem működik'' jelzést kapok rajtuk. Mindenesetre bíztató.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz raczandris #2026 üzenetére

    Hali!
    Ez egy érdekes történet: felhívom Digi-t másodszorra, mikor már biztos voltam benne, hogy beltéri hiba. Megadják az Orczy út 21-es telefonszámot. MOndja az ürge, hogy ő bezony csak hétfőn lesz bent legközelebb, de hívjam fel a szerelőjét, és ő még ma kivisz nekem egyet. Csak az a gond, hogy én nem akartam a kiszállásért valami 3 rongyot fizetni. Erre mondta az ürge, hogyha tudok valahol taliznia szerelőjével, akkor úgy ingyen van. Felhívom szerelőt, hogy hogynem autóval tőlem 10 percre szerelt, úgyhogy leugrottam és elintéztük a dolgot, de ez mázli volt, mert amúgy a 22. kerületben lakik, ahová biztosan nem megyek el.

    A vicc az, hogy ők a budapesti és térségi központ, tehát ha bárki másnak tegnap bekotlik a beltérije, akkor hétfőig biztosan csak pénzért juthat cserekészülékhez. Ez azért minimum problémás szerintem.

    Igen, a szelet bírja, bár még olyan igazi antenna kifordítós vihar nem volt, ezek augusztusban szoktak jönni :) majd meglátjuk.

    A vicc az, hogy a Digi-s nek világosan memgondtam, hogy ne adjon le szerelésre hibajegyet, mert én is vissza tudom állítani az antennát, utána megy egyértelmű beltéri hiba volt, tehát.. Na mind1.

    A probléma megoldva, ez a lényeg.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz raczandris #2031 üzenetére

    Ahhoz képest, hogy fővárosban vagyunk, kb. nálam is annyi időbe tellt volna kicserélni a beltérit, ha nem vagyok elég rámenős, mint a komlói kollégának. Plusz az oltári mázli, amit az előző hozzászólásomban ecseteltem.

    Azért, hogy csütörtökön és pénteken munkanapon nem lehet budapesten beltérit cseréltetni csak mázlival meg autókázással, az több mint szánalmas, és elsősorban a digi-t minősíti. Persze ezért az árért nem várható el, hogy ügyfélszolgálatot működtessenek :(

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    110-es antenna, hyundai beltéri stabilan 80% jelszint és 98% jelminőség.

    2-3 napja volt Budán egy komolyabb zivatar jéggel, meg dézsából öntéssel, meg ami kell. Jelszint maradt 80%-on (itt is látszik, hogy Rácz kollégának igaza van, hiszen nem maradhat meg a 80% jelszint ilyen időben, ha annyi a tényleges érték), a jelminőség pedig a mélyponton volt 70%. Az adást folyamatosan figyeltem, és pillanatnyi befagyások sem voltak. Néha napos időben szokott ilyen lenni, mikor 1-1 galamb túl közel repül be a ''képbe''. 2-7 másodperces kifagyás akkor szokott lenni, mikor repülőgép teszi ugyanazt, mint a galamb.

    Hozzáteszem, ez egyszeri kísérleti dolog volt, mert ilyen időben nem szoktam TV-zni, inkább kihúzok mindent annak ellenére, hogy komoly túlfesz védőket használok.

    Rick4: én nem ismerem az átlagot, de azt elmondhatom, hogy nálam 2-től 8-ig dolgozott Rácz kolléga, pedig én is segítettem neki, és nem kényelmeskedtük el a dolgot. Természetesen ez nem egy egyszerű ''kivágom a homlokzatra a parabolát és 5 méter kábellel elintézem'' szerelés volt.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Az új műsorokhoz új keresést kell csinálni?

    Egyébként egyetértek, hogy a jelenlegi rendszerből is ki lehetne hozni többet, ha több helyet venének a műholdon, mert úgy több bitráta maradna egy-egy adónak. Egyébként az igény egyre nő az átlagos előfizetők között is, hiszen akármekkora lcd tv-vel már érezhetően rossz minden műholdas és kábeltv-s jel is.

    Gyorsan kéne váltani DVB-S2-re, én szívesen vennék egy HD-s beltérit, ha ők átállnának a HD sugrázásra ugyanezen árért. Mást meg ugye nem kell cserélni, a feladóállomáson meg valszeg úgyis HD képes cuccok vannak.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Hóesés közben 80/90-98% volt, most leesett 10/10-re és rossz/zavart jel. Csak egy a gond: akkor is 10/10-et ír, ha lehúzom az antennát és újraindítom. Volt már korábban is ilyen gondom: ez eszköz hiba. A vicc az, hogy kb. másfél-két havonként jön elő. Nem vagyok régi előfizető, de ez a második Hyundai dual beltéri, amit cseréltetni fogok.

    Ha a következő is kifingik, ígérem szétszedem és küldök róla képeket. A vicc az, hogy egy jóminőségű zavarszűrő védi nem csak a hálózat, hanem az antenna irányából is a cuccot.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Lala6 #2673 üzenetére

    Ez egyértelmű készülék hiba egyrészt mert már volt ilyen, és akkor csak a betlérit cserélték és azonnal visszament 80/99-re, és nem is volt semmi gond egészen ma délig. Most megint azt játssza, mint az előző készülékcserekor. Tutira veszem hogy most is ez van.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    A 7 előtti TV2-es baki itt is bebaszott.

    De ami még meglepőbb, az utána jött, ilyen nem történt az elmúlt 3/4 éves Digi pályafutásom alatt.

    Kb. negyed órája bevillan egy felirat, hogy új firmware érkezett. (1.04)

    KB. 5 perc alatt letöltődött, aztán reboot, és most megy. (dual beltéri). Jobb nem lett semmi, de rosszabb se.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Sziasztok,

    Nekünk Hyundai dual beltérink van két nagra3-mas kártyával, és úgy érzem kezd megpusztulni a beltéri, ehhez kérnék megerősítést.

    1. Nálam van a beltéri, itt egy 40"-os LCD-re van kötve SCART segítségével. Sokszor szétesik a kép, miközben a térerő és jelminőség mutatók maximumon vannak (120-as offset tükör van fent).
    2. A másik TV RF-en van bekötve a dual beltéri második ágára. Ott is előjön ez a probléma.
    3. Mindkét tv-nél előfordul, hogy egyik pillanatról a másikra érvénytelen kártya üzenet fogad, de nem mind a két készüléken egyszerre. Ilyenkor egy kártya kihúz-bedug meg szokta oldani, de nem mindig, van hogy újra kell indítani, ráadásul mostanában egyre sűrűbben fordul ez elő.
    4. Belenéztem a beltéribe, és jól láthatóan több púpos kondi van a táp áramkör szekunder részén.

    A kérdésem az lenne, hogy mi módon kezdeményezhetem a beltéri cseréjét, illetve van-e valami tanácsotok ezzel kapcsolatban?

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz Orlin #8451 üzenetére

    Az egyoldalú be nem jelentett szerződésszegés miatt a továbbiakban nem fizetek előfizetési díjat, és a szolgáltatói szerződést semmisnek tekintem. Vihetik a szarjukat ahová akarják.

    Felháborító amit művelnek. Az egyetlen ok a 4 Disco csatorna volt amiért toleráltam a pocsék képminőséget, most itt a vége.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz proper #8454 üzenetére

    Fél óra után kacpsoltak az ÜFSZ-en, mondtam, hogy akkor köszönöm szépen.

    Erre jön azzal, hogy ácsi azt csak írásban meg ügyfélszolgálaton meg stb. MOndtam nekik ha szerződést kötni lehetett telefonon, akkor lemondani is lehet, nem beszélve a tájékoztatás nélküli egyoldalú szerződésszegésükről. Megkérdeztem a nevét és a esetszámot hogy tudjak hivatkozn erre a beszélgetésre, ha esetleg számláznának a továbbiakban is és elköszöntem.

    Amúgy is odavannak a ráutaló magatartásért mostanában, hát tőlem megkapták...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák