Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geryson

    addikt

    Hát nem semmi, hogy ilyen fórum is van itt a PH-n, még ha nem is legpörgősebb. Hát akkor egy újabb "szakértő" csatlakozott, a maga több mint 10 év inzulinos tapasztalatával.

    Ja, első kérdés mindig az szokott lenni, hogy "és nem rossz"? Nem, totál-totál teljes életet élek...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cellpeti #315 üzenetére

    Ennek a programnak mi volt a lényege?

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #359 üzenetére

    Na milyen a pumpa? Én nem igazán tudnám elképzelni, merthogy van edzős napom és nem edzős napom is + valahogy zavarna. Tudsz róla azért írni egy pár sort?

    Hogy a fizikai munka mennyire csökkenti az inzulint? Nálam van olyan, hogy annyira, hogy csak a 24 órást adom be, mellé meg cukros üdítőt iszom és nem megy fel mégsem (vagy nem marad fent). Ez persze függ attől is, hogy mennyire kemény a fizikai melóm...

    bullseye: grillen elkészítve 1000 millió variációt csinálhatsz csirkemellből és köreteiből. Én spec nem szeretem, mert nekem száraz, de más féle hússal simán jöhet.

    [ Szerkesztve ]

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #362 üzenetére

    Érdekesen hangzik amit írsz. Mi vett rá arra, hogy egy ilyen készüléket tetess fel? Nem tudtál időt szánni arra, hogy mérj és szúrj vagy elfelejtettél szúrni rendszeresen?

    Én csak azt tudnám elképzelni, hogy olyan készüléket tegyek fel (maximum), ami mérne nekem napi 50-szer. Várom, hogy ezt kifejlesszék, biztos lesz egyszer ilyen. Anno olvastam, hogy retinából már tudnak mérni vércukorszintet, de aztán nem tudom, hogy ez most hogyan áll. Az adagolást én szeretem megtartani magamnak, merthogy van, hogy néha vétkezem és ilyenkor a normális szervezetnek megfelelően többet is adagolok. Persze van, hogy okos vagyok és elfelejtem - ilyenkor jönnek a 15-18-ak (mondjuk én napi 2-3 alkalommal szigorúan mérek, ez nálam nem is kérdés).

    anulu: Nekem is óriási mákkal derült ki ez a dolog, baromi nagy szerencsém volt, hogy nem cipeltem évekig magammal tudatlanul a betegséget és kerültem volna mondjuk egyszer komolyabb állapotban kórházba. Én anno úgy hallottam egyébként, hogy a hajlam másodfokon örökölhető, tehát Anyudtól nem is kaphattad el. Szerintem ez az egész amúgy humbug, vagy kialakul, vagy nem - ez egy hatalmas népbetegség lett.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #367 üzenetére

    Húbakker, hát van ára. :) Azt hiszem emiatt is még várok vele. :) Engem mondjuk nem zavar, hogy mások előtt adom be. Ha úgy vagyok, akkor kimegyek valahova, ha meg kell, akkor simán kocsiban beadom a vádlimba. :) Persze olyan nekem is van, hogy elfelejtem (mármint azt, hogy beadtam-e), erre egyszerűen az a trükk, hogy a tűt óvatosan végighúzod az ujjbegyeden és ha kb. 1 órán belül adtad be, akkor lesz folyadék még rajta. Olyan, hogy elfelejtem beadni inkább van, de ez is egy hónapban 1-2 alkalommal, de belegondolva inkább kevesebbszer.

    Nekem mindenhol van inzulin. A cégnél, a kocsimban és az 2 emeleten külön-külön. Pont azért, hogy eszem, szúrok. Vagy szúrok és később eszem (mert pl. édesebbet eszem vagy iszom), ha éppen rosszalkodom. :)

    albert8: Erre mondtam, hogy szerintem ez egy generációs betegség. Ha olvasol statisztikákat valami megdöbbentő, hogy mennyien szenvednek ebben a "kórban". Ha visszagondolok olyan 10 évvel ezelőttre és nézem a fejlődést, akkor tuti nagyon komoly cuccok lesznek majd itt szerintem a kezelésre, nézd pl. ezeket az inzulinpumpákat, mérőket. Én Apidra, Lantus fogyasztó vagyok, az Apidrával olyan cukrokat érek el egy pizza után akár, hogy panaszra nincs okom (jó, ehhez 2-3szoros adag kell). :) Örülök, hogy nem tablettára állítottak be anno, sokkal szabadabbnak érzem magam táplálkozás terén.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz albert8 #370 üzenetére

    Ne is mond, nekem is van olyan kb. 1x egy évben, hogy totál felborulok. A múltkori olimpia megnyitója alatt (azóta nem feledjük a Feleségemmel) egyszerűen nem tudtuk lehúzni 18 környékéről, soha ilyen rezisztens még nem voltam. Volt is szaladgálás, azóta megemelegetjük. Aztán másnapra minden rendbejött...

    Apropó, nincs valaki itt, aki Actrapidos? Kaptam ajándékba 5x3 ml patront, de nekem nem kell. Még több mint 1 évig jó, hűtőben van. Szívesen odaadnám annak, akit ezt használja!

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz anulu #374 üzenetére

    Nekem mondom óriási mákom volt. Akkoriban egy svájci cégnél voltam és minden évben kijött hozzánk az üzemorvos és kb. megkérdezte, hogy hogy vagyok meg ráálltál a mérlegre és a centi alá. Ez volt a rendszeres orvosi ellenőrzés. Aztán történetesen egyszer szabin voltam és be kellett mennem nekem egyedül pótolni a vizsgálatot az orvosi rendelőbe és ha már ott voltam, akkor mértek is egy cukrot - és így rögtön gyanús lettem, mert olyan 6,5 körül voltam (de nem is voltam éhgyomri). Másnap vissza kellett mennem éhgyomorra és akkor már ugye kiderült, hogy gáz van, így mentem cukorterhelésre.

    Egy szó, mint száz baromi nagy szerencsém volt, mert rögtön az elején megfogtuk a cukit de így még csak diétára állítottak be, amit viszont képtelen voltam tartani, de legalább már méregettem magamnak és láttam, hogy ez nem jó. Aztán kb. 1 év után én magam elmentem és mondtam a dokinak, hogy ez így nekem nem megy, inkább legyen valami és így lett az inzulin. Amúgy nekem sem derült ki soha, hogy 1-es vagy 2-es vagyok-e, mert mindkettőből hordozok magamban jeleket.

    prannk: Nekem az utolsó 6.0 volt, de még soha nem voltam talán 7.0 felett. Én úgy vagyok vele, hogy inkább mindig többet szúrok és iszom cukrosat egy pohárral (ha leesne), mert kevésbé tartom károsnak az alacsonyt, mint ha magas lenne. Most, hogy jobb idő van így megint futok minden második este és ilyenkor kőkeményen pótlom a cukrot (este is megittam olyan fél litert 2 részletben), mert nagyon lehúzza.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #376 üzenetére

    Hoppá, most jól megijesztettél. Engem nagyon érdekel, amit kaptál!

    Gyorsan én is utánanéztem és bár idegen nyelven több anyagot találtam nekem az jött le, hogy azért hippo és hippo között óriási a különbség. Én a 3 körüli cukrot már simán megérzem, néha direkt rá is mérek - tehát én még soha nem mértem 0 vagy 1-essel kezdődőt. Ahogy olvastam a német oldalon a szellemi zavartság ilyen-olyan komolyabb jelenség azért ebben a tartományban van normális esetben. Remélem ez a májizé is.

    Pont éjjel esett le megint 2.4-re, de most mondjuk aludtam, ezért ment le ennyire és ugye így itt ébredtem. Mondom normális esetben 3-4 között már megfogom. Jópofa, hogy a Feleségem látja meg hamarabb rajtam (a szemem alatt), (pl. tegnap du.) és már volt, hogy tárgyalás közben (családi cégünk van) megkérdezte, hogy:

    Ő: Nem kérsz inni?
    Én: miért, szomjas vagyok?
    Ő: igen

    :))

    [ Szerkesztve ]

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #381 üzenetére

    Hát igazából nem, de teljesen át sem tudtam olvasni még a cuccot amit küldtél (a rar-t). Vannak benne érdekes dolgok az mondjuk tény, de pl. azt, hogy reggel törvényszerűen magasabb lenne azt abszolúte nem tudom megerősíteni - meg egy pár más dolgot sem. Na mindegy, azért még tanulmányozom, köszi mindenképpen!

    Most március óta totál életmódváltás csinálok, elkezdtem megint sportolni. A Lantusomat 20%-al vettem vissza, az Apidrát, azaz a gyorsat meg nemistudom mennyivel, de brutálisan. Ami hihetetlen, hogy (sajnos fel kell tolnom) felmegyek 15-ös cukor fölé (egy étkezésnél kihagyom az inzulint teljesen) és a futás végére már 10 alatt van, estére meg még rá kell innom, mert leesne. Sajnos viszont így most nekem nagyon sokszor leesik, mert még szenvedek vele. Szóval most egy kicsit ingadoztatom, de nem ez a fő cél.

    Nekem ugye az egész úgy jött ki, hogy triatlonoztam plusz nem is mértem aztán jött a meló, sport abbahagy és jött ez az orvosi vizsgálat, ahol nagyon hamar kiderült. Magyarul tuti bennem volt, csak nem is tudtam róla és a sport miatt meg nem lett gáz. Így most futok 2 naponta és 1x úszom a héten, ez volt a legcélszerűbb döntés. Ahogy írtam az értékeim makulátlanok így 10 év után, csak rájöttem, hogy kéne még vagy 40 tünetmentes év, azért kezdtem el megint. Ja és fogytam már 4 kilót. :)

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #386 üzenetére

    Na, ezt még nem láttam. :) Akkor amikor egyik nap elfelejtettem szúrni egy ebédhez és 23 volt, az gáz? :) Szúrtam 4-et, elmentem futni és 3-4 órán belül már jó volt. Mondom, most szenvedek vele, de jobb ötletem egyenlőre nincs mint felengedni és onnan visszahozni.

    De furi, miért nem lehet 14 felett sportolni? MI lehet az oka?

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #391 üzenetére

    Nem tudom jól értem-e, szerinted ha 10 és 30 közötti cukrom van, akkor vigyek be még gyorsan felszívódó szénhidrátot? :) Ezt miért kell? Hogy magasabbról hozza vissza az inzulin? Biztosan így van?

    Testsúly: amikor abbahagytam a triatlont, akkor 70 kg voltam, olyan szálkás (kb. 10 év sport után), hogy egy deszka hozzám képest semmi nem volt. Aztán ahogy írtam jött a meló és ki is derült, hogy cukros vagyok és akkor mondta nekem a fődoki, hogy bennem volt a cucc már elötte is csak a sport miatt nem vette észre senki, merthogy a kevés inzulin miatt nem volt kajafelszívódás a gyomromban (brutális mennyiséget megettem) - ami ugye az egyik alapvető jele a cukorbetegségnek (most már tudom).

    Szóval ha ezt a teóriát nézem, akkor biztos, hogy elég inzulint viszel be a szervezetedbe?

    Ezt a magas cukros sportot megkérdezem a fődokitól ha megyek hozzá 2-3 hét múlva. Arra gondolok, hogy ez talán egy elővigyázatosság (pl. futás közben be ne kómálj, bicikliről le ne ess - tehát a magas cukor negatív dolgai ki ne üssenek). De mondjuk én nem vagyok doki...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #432 üzenetére

    Látom felpörgött a totyik egy pár napja, ez jó... :)

    Létezik, mert ahogy írták: mozoghattál (hülyén hangzik, de szex is az), ehettél olyat ami lehúzza (én minden nap tolok brutál ízű teát, ami iszonyatosan húzza le a cukrot - bár nem csodáról van szó). De engedj meg egy kérdést: miért 13 a kezdeti érték? Ez nagyon magas! Én inzulinos vagyok és ilyenkor tudnám, hogy a lassú (a 24 órás) mennyiségét kellene növelni. A tablettásoknál is van valami ilyesmi, nem?

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #451 üzenetére

    Én - ahogy írtam - iszom gyógyteákat, ezeknek van kedvező hatása a cukorra. Szedek egy csomó vitamint is, de ezeket inkább csak az egészségem miatt, mondjuk makulátlan is a vizeletem vagy a vérképem. De itt ne ilyen polcról levehető cuccokra gondolj, ezeknek nem szép a csomagolása, nem csodálat pl. epres az ize. Ultrasz@r, keserű, de egészséges. Én ezt vallom a szép csomagolással szemben.

    Más: a banán reggelire című dolgokkal kapcsolatban. Ameddig ennyi a cukrod, eleve felejtsd el a banánt (és a legtöbb gyümölcsöt is), de utána is lehet Neked felejtős. Én inzulinnal sem tudom ügyesen lekezelni a banánban található cukrot, de fogok is egy tetsztet mérni, mert kíváncsi lettem.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #464 üzenetére

    Szia a teás kérdésedre válaszolnék. Ahogy említettem, nem bolti termékekről van szó - ha van egy kis sütnivalód, akkor Te is elmész majd természetes irányába.

    Teafüvek: kukoricabajusz, csalán, orbáncfű, fehérbajhéj, mezei katáng, gyermekláncfű, fekete áfonya.

    Ezt összekeverve iszol egy nem édesített teát, majd kih@nyod egy pár hétig, de nálam 4-5 egység vércukrot visszahúz.

    Más: sütike, gyümölcsök (ahogy írtam a banánt), kutyafüle: ezeket addig, ameddig nem nincs beállítva a cukrod, addig sürgősen felejtsd el! Még akkor is, hogy ha olyan helyen veszed, mint az Update bolt. (Egyébként én ott semmit nem vennék, de ezt majd Te eldöntöd.) Most szorítkozz a tök hagyományos ételekre, semmi brutális pizza, anyu tésztája, sütikéje, fagyi, cukros üdítő. Majd egy pár hónap múlva meglátod, hogy belefér-e.

    És mondok még valami jó dolgot: az édesítőszer rohadt káros, én semmit nem eszem, iszom azzal. Ha hosszú, egészséges életet tervezel, akkor szerintem ne egyél ilyen rákkeltő dolgokat. Ha megteheted ÉS be van állítva cukrod, akkor vagy méz, vagy a legjobb nyírfacukor (amihez szintén hozzá kell szoknia a gyomrodnak). Glikémiás index táblázatot és a jelentését ismered?

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #466 üzenetére

    Ismerem a Stevia-t, de bevallom annak még nem néztem utána így inkább nem használom.

    [Prolixus]: Nézd, ez relatív. 100.000 helyen olvashatod, hogy rákkeltő így nekem ez már elég ahhoz, hogy ne használjam. Természetesen olyan embert nem tudok felmutatni, aki használta és baja lett, majd visszapörgette az időt és nem használva, nem lett baja. Amit tudok, hogy 2 napja hunyt el a harmadik ismerősöm rákban (középkorú hölgy, nem dohányos, nem piás), így nekem ez elég indok ahhoz, hogy semmi ilyen furcsaságot (vagy olyan dolgot, amiről rossz hír terjeng) ne használjak.

    Félre ne érts, ha Te úgy gondolod, hogy jó cucc, akkor nosza, vastagon - én más dolgokat hallok, olvasok és igyekszem magamra vigyázni. Ezt úgy értem, hogy élettanilag is: sport, egészséges étrend, sodium laureth sulfate kihagyása ahol lehet (szóval mindenféle finomság) mert 2 gyermeket fel kellene nevelnem - ha már ilyen rohadt cukorbetegséggel sújtott az élet és ezzel eleve veszélyeztetett lettem egy egészséges szervezettel szemben.

    [ Szerkesztve ]

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz [Prolixus] #469 üzenetére

    Bocsánat, tartoztam még egy válasszal.

    Teljesen igazad van, tényleg nincs a kezemben semmilyen klinikai kutatási eredmény, amit fel tudnék mutatni DE cserébe annyi, de annyi helyen olvasni a károsságát, hogy én személy szerint eldöntöttem, hogy elhiszem. Itt nem azt mondom, hogy a szacharin és más közötti teszteket olvastam és abból ezt hozták ki (szemben a másikkal, ami annyira jó), hanem, hogy tök általánosan károsnak mondják.

    Elgondolkodva igazad lehet, lehet, hogy csak antireklám. Lehet, hogy tök egészséges de valahogy engem már ez nem tud meggyőzni. Pont ezt írtam azzal a volt kolléganőmmel kapcsolatban, akinek hétfőn lesz a temetése: egyszerűen annyi sok szennyező anyagot viszel be manapság plusz a cukorbetegség eleve sajnos egy veszélyfaktor minden szempontból így én nem használnék olyan szereket, amiknél van egyfajta veszélyforrás mert valahogy tényleg baromi sok a rákos beteg manapság... :(

    De a pont a Tiéd, még egyszer mondom. Nincs rá bizonyítékom, a véleményem csupán szubjektív.

    cigam: Menj el a gyógyszertárba és kérd el a dobozokat (vagy kérdezd meg az eladót). A gond nem (feltétlenül) a 20g cukor, hanem, hogy hogyan reagál rá a szervezeted. Neked úgy emlékszem még egyenlőre elég magas, tehát nem innám. Sajnos akkor marad az édesítő szer amúgy.

    [ Szerkesztve ]

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #472 üzenetére

    Az a lényeg, hogy van fejlődésed.

    Csinálhatod azt is (sőt, az elején és utána időközönként érdemes is csinálni), hogy mérsz egy alapcukit és a termék (étel, ital, édesség, bármi) elfogyasztása és gyógyszer bevétele után mérsz egyet másfél órával. Ezáltal megtudod, hogy hogyan reagál rá a szervezeted a Te általad beadott segítőkkel (gyógyszer, inzulin) együtt.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #474 üzenetére

    Én továbbra is azt mondom, hogy a "szedheti egy cukros" helyett csinálj Te egy tesztet - hiszen ez elég tág fogalom. Vedd meg (mondjuk ehhez elég lenne 1 db is), mérj cukrot, idd meg, gyógyszer és mérj másfél óra múlva mérj megint. Ha gyárilag vagy 10 és felmész 20-ra, akkor lehet, hogy "szedheti egy cukros", de Te nem (ez csak egy példa volt az értékekkel).

    A multivitamin nem rossz dolog, sőt! De én erre mondtam, hogy ne 2000 Ft-ért vegyél sztem, hanem gyógykészítményeket negyed annyiért, 5x annyi hatóanyaggal. Én legalábbis ezt teszem. Egyébként vitaminok mindig fontosak, nekünk sajnos meg még jobban...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #481 üzenetére

    Legyen ez a célérték jövőre! :)

    Én március vége óta futok, nagyon hasznos a mozgás. Sajnos előtte viszont fel kell tolnom, mert egyébként leesne - csak van hátránya ennek a rohadt betegségnek / állapotnak. :( De nekem 30% körül csökkentette az inzulin bevitelt és fogytam 8 kilót (úgy, hogy 187 cm vagyok és 86 kg most). Szóval jövőre próbáld ki ezt a mozgás dolgot is, csodálatos eredményeid lesznek!

    Hasonlóan a legjobbakat Karácsony alkalmából! :)

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    Én úgy csinálom az adóvisszatérítést, hogy nem kérem havonta (azaz a könyvelőnek nem adom le a papírt) - hiszen akkor havonta automatikusan adná nekem a bérszámfejtésnél a nekem járó plusz pénzt, hanem adószámolásnál március/áprilisban egy összegben visszaigénylem és egyben kapom meg. Nem egy nagy pénz, de egyben akkor is nagyobb, mint havonta.

    Amikor megtudtam ezt az egészet, akkor 5 évet kellett visszamenőleg önkorrekciózni. Volt egy kis papírmunka, de a könyvelő midnent megcsinált és bizony a 200 Ft körüli összegnek jobban örültem sokkal! :)

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #486 üzenetére

    Én is pont ma olvastam. :) (meg egy pár évvel ezelőtt, de utána egészen máig semmit róla). Jó lenne ha hamar bekerülne a piacra, iszonyatosan sokat segítene. Nem vagyok szemüveges, de hordanám mint, hogy napi 2-3 alkalommal mérjek...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz [Prolixus] #496 üzenetére

    Én ugye "félek" (és ebben ez a tök jó cikk sem változtat meg), de a kérdésedre a válasz egyszerű szerintem: mert így jobban el lehet adni. Egyszerűen az édes dolog jobban elkel, mint a szimpla. Pont azon gondolkoztam tegnap, hogy milyen lenne "édesítő"-szer (most összességében értem ezt, tehát a cukorra is) az üdítő. Végül is a víz sem édes, azt sem azért iszod...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz szijartg #503 üzenetére

    Nekem 2 db D-Cont Partner készülékem van. Volt előtte AccuCheck, baromi gyors, szép is - de bizony jóval drágább volt bele a tesztcsík.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #507 üzenetére

    Hát ez passz. Egy kész vagyon, amikor kiváltom a 10 doboz csíkot, de utoljára ezt decemberben tettem és nem is figyeltem az árát... :(

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz lacam71 #519 üzenetére

    Dehogy emeli ugyanolyan szinten! :) Ha ez a 98 g pl. fruktóz, aminek a GI-je alacsony, akkor az sokkal jobb, mint ha 98 g baromi magas GI-vel rendelkező cukrot ennél meg. Tehát emelni fogja, de (akár) másképp, mint ha cukrot ennél.

    Ezt most egyszerűen bemásolom Wikiről:

    Szénhidrátok közé tartozik például a szőlőcukor (glükóz), a gyümölcscukor (fruktóz), a répacukor (szacharóz), a keményítő, és a cellulóz.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz lacam71 #521 üzenetére

    A Ricola cukorra gondolsz?

    Nézd, én "mindennel" úgy csinálok, ahogy már leírtam korábban. Cukormérés, tesztfogyasztás, óra vagy másfél óra múlva cukormérés. Így rájössz, hogy mit csinál az értékeiddel és adott esetben rátesztelsz egyet úgy is, hogy szúrsz inzulint.

    Nyilvánvalóan tortát én nem eszem, mert tudom mit okozna, de mondjuk egy cukorral soha nem szoktam gondolkodni...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #523 üzenetére

    Igen, de azért nem mindegy, hogy milyen a GI-je. Ezért "fontos" az, hogy ne cukor legyen.

    Amúgy tényleg nem szabadna emelnie - de erre írtam, hogy ki kell próbálnia a saját szervezetével, hogy mit eredményez.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #525 üzenetére

    Hát igen, annak nem szabadna szinte semmit emelnie...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #529 üzenetére

    Én is Excelben csinálnám és oda be lehet vinni még egy csomó egyéb dolgot is (pl. sportoltál-e aznap, vétkeztél cukros dolgokkal) és így később visszanézni sokkal egyszerűbb mint az, hogy ránézel egy értékre és vakarod a fejed, hogy mi is történt aznap. Trendvonalat csinálhatsz, átlagokat vonhatsz. Az Excel tényleg baromira jó egy ilyen dologra!

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #534 üzenetére

    Mit? :) Én nem csináltam, de csinálnám! :)

    Ha kell Excel segítség, szólj és összedobunk egy táblázatot Skypeon egy fél óra alatt. Elvileg elég jól kenem-vágom az Excelt, szép dolgokat tudok vele művelni!

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #565 üzenetére

    Én ha jól számolom, 14 éve tolom az inzulint és had ne mondjam, hogy számtalanszor elfelejtem. De olyan hülyeségek miatt (nem is olyan régen volt), hogy kiraktam a 24 órást (22:00-kor szól a telefonom) már órákkal előtte, ébresztett a telefon, ránéztem és néztem tovább a filmet! :) Ott volt mellett a szuri, erre éjfélkor jutott az eszembe, hogy battyus kulcs, a Lantus elmaradt.

    Meg egy 14 fős cégem van, rohangálok ide-oda, van sajnos, hogy az Apidrát (amit a szénhidrátbevitelek után kell adnom, annak függvényében) felejtem el. Mindezeket annak ellenére, hogy baromira igyekszem figyelni, sportolok, kajára is ésszel figyelek és mégis. Annyira pörögnek a dolgok, hogy felejtek dolgokat.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    Ti amúgy frankón betartjátok a diétát? Én 1-es vagyok vagy 15 éve, de megmondom őszintén, hogy nem. Természetesen sütit és cukros üdítőt nem iszom (ahogy szerencsére soha életemben nem voltam sütis, tehát nem kellett lemondanom róla). Mindig is mozogtam (építkeztem, bontottam, szóval fizikai melókat is végeztem), soha nem voltam túlsúlyos, lassan másfél éve rendszeresen sportolok (futok) heti 2, vagy inkább 3 alkalommal.

    Én ugyan azt eszem, amit a család, soha nem ettem mást. Szeretem a főzelékeket, szeretem a húsokat de ha úgy adódik, simán eszem pizzát (ezt úgy értem, hogy 2-4 havonta egyszer, merthogy többször nem is vágyom rá). Szúrok hozzá, ha úgy adódik, akkor előre és ha "gázos" ételt eszem, akkor mérek utána is. 2 vércukormérőm van (otthon-cég) és naponta legalább 2 alkalommal mérek, ezt így csinálom 10 éve. Nyers, borzasztó vitaminokat szedek, sokat iszom. HgA1C-m van vagy 6, nem igazán érzem, hogy ezen változtatnom kellene.

    Vélemény?

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #606 üzenetére

    Én nem vagyok egy nagy pékárus, de nálunk is rendszeresen a gyerekek bundás kenyeret tolnak hétvégen reggelente. Majd a hétvégén magamba erőltetek egy pár szeletet és rámérek, mert kíváncsi vagyok, hogy mekkorát lök. A reggelire nem szoktam rámérni, általában ebédre vagy vacsorára mérek csak rá.

    Ha futónapom van, akkor semmire. Egy komplett kaja szénhidrátját le tudom futni 6 km-errel. Sajnos a távot kell folyamatosan növelnem, mert a szervezetem ugye nem dolgozik már akkorát és így a cuki sem megy úgy le.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz bullseye #607 üzenetére

    De mi volt a gyrostálban szénhidrát, ha nem volt köret?

    Amikor decemberben voltam a Honvédban éves kontrollon, akkor mondta a fődokim, hogy a hajnali érték mindig jobb, mint a reggeli és ez úgy látom Nálad stimmel is. Én nem szoktam hajnalban mérni, így ezt nem tudom... :)

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz Cathfaern #627 üzenetére

    Nekem egyszer azt mondta a fődoki, hogy az időskori cukibetegség HAJLAMA fiatalkoriban jelentkezik, a fiatalkori meg fordítva. Na mármost azt is mondta anno, hogy csak a hajlam, maga a betegség nem és ez is csak második generációban!

    Nálam ez így stimmel, mert nagyapám volt cukis 20 éven át időskorában, apámnál semmi és én meg fiatal lettem azért, mert nem tudtam, hogy figyelni kell rá és éjjel-nappal cukros üdítőket ittam, bruttttális mennyiségben.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    Jól emlékszem, hogy volt itt valaki, aki cukorbeteg és versenyszerűen sportol? Esetleg más, aki (tényleg) rendszeresen, viszonylag keményen sportol és cukis?

    Én említettem már, hogy tavaly február/március óta futok megint rendszeresen kb. 10-15 év kihagyása után és azt kell, hogy mondjam, hogy továbbra is elég nagy gond a cukor belövése amikor elindulok. Most már heti 3x 7.5 km-ert futok, de ma szeretném az első 10 km-emet megpróbálni és továbbra is tanácstalan vagyok. Nem titok, hogy 10 felett indulok el, mert nem merek kevesebben utána meg nyomom a csokit, cukros üdítőt (persze ésszel), hogy ne menjen le a pincébe, a mai 10 km-hez (ez 1 óra lesz kb.) viszek magammal kockacukrot, de egyenlőre elég nehezen tudom elképzelni, hogy egyek/igyak futás közben.

    Anno valaki linkelt egy tájékoztatót, hogy 11 felett vagy hol már nem szabad menni sportolni, én megkérdeztem erről a főorvosomat és ő azt mondta, hogy folyadék, mozgás és egyébként nincs gond. Ez érdekes, szerintem az éves kontrollnál erre ismét rákérdezek - merthogy nem szeretnék többet ártani az egésszel, mint használni.

    Kinek mi amúgy a rekordja? :) Én nemrég elfelejtettem egy brutál vacsorához (nem éppen cukormentes vacsi volt) szúrni és 27,5-re sikerült feltornáznom, úgy hogy semmit nem éreztem csak a brutális vizelési inger (ezt azóta megtanultam, hogy miért van). Megittam vagy 3 liter vizet, meg szúrtam és visszavittem 9 körülre olyan 2-3 óra múlva és elaludtam. Reggelre minden normális volt, de azért elmosolyodtam az esti értéken... :)

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz cigam #687 üzenetére

    Hát bizony, kordában tartja az! Jól fellöki és onnan rohadt nehezen hozod le. Másnap meg megint jól fellöki! :) Ha meg semmi íze, akkor simán vedd be üresen oszt jól van (ha valóban hasznos). Tudod, meséltem, hogy én milyen teákat iszom reggelente, de mondjuk így 2 év után már simán megiszom - na de az elején...

    Más: Most a "nagytávos" futás miatt (meg egyébként is életmódváltás miatt) rohadt sokat mérek, napi 4-5 alkalommal is - mindezt ugye úgy, hogy jó 15 éve vagyok már cukibeteg, tehát elvileg elég jól be tudom lőni az értékeket, nem úgy, mint a kezdet kezdetén.

    Elkezdtem ellenben azon gondolkodni, hogy mi lenne a legnagyobb segítség és rájöttem, hogy egy "állandó" vércukormérő. Adagolni tudom az inzulint, azzal nem igazán van gondom (tehát így az inzulinpumpa egyenlőe nem hatott meg). Elkezdtem Google-özni és "continuous glucose monitor" néven találtam egy szerkentyűt, amit bőr alá beraknak és állítólag folyamatosan mér (persze, hogy az USA-ban elérhető csak). Ez fantasztikus lenne szerintem. Hallott már valaki ilyenről, ami kis hazánkban, vagy az EU-ban elérhető?

    [ Szerkesztve ]

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz philoxenia #690 üzenetére

    Ez rohadt komoly, köszönöm! Basszus, hát egy ilyen kell nekem!

    Örök hála! Esetleg tapasztalat használat területén valakinek? Ár, szervizigény?

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz philoxenia #692 üzenetére

    Igen, időközben fel is hívtam őket és beszélgettük vagy 20 percet. Azt mondta az úriember, hogy a folyamatos mérőre nincs támogatás, 500e Ft az ára, ellenben javasolta, hogy akkor inkább írassak fel inzulinpumpát és abban benne van a mérő is (ezt nem is tudtam pl. - vagy inkább úgy mondom, hogy ezt sem tudtam) és akkor 200e-ből megúszom az egészet. Átküld minden anyagot e-mailen.

    Hát azt hiszem, hogy van mit tanulnom megint ebben a témában, de így kezd nagyon tetszeni a pumpa. Nekem a HgA1C-m van vagy 6, szóval nem túl magas, de sajnos az ugrálás az eléggé bennem van, főleg a buzi sport miatt. Ha ezen tudnék változtatni, annak azért nagyon örülnék.

    Köszönöm még egyszer a tippet!!! :R

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #694 üzenetére

    Na, egy csomót olvastam az itt ajánlott Minimed Paradigm VEO inzulinpumpáról az e-mailen kapott anyagokból. A következő kérdéseim lennének, ezek igazából nem típusfüggő, hanem általános kérdések:

    - Miért kell kalibrálni napi legalább 4x? Én elég sokat mérek, főleg most a nagy futások miatt, de ez van, hogy napi 3-5 alkalom, de van, hogy éppen csak 1x (napi legalább egyszer mindig mérek, ezt 15 év alatt sem hagytam ki, ilyenkor csak este, lefekvéskor mérek mert úgy vagyok vele, hogy ha elszúrtam valamikor napközben, akkor is legalább rendbe tegyem). Nem vágom, hogy miért fontos az ennyi mérés és igazából nem tudom, de tényleg ilyen "pedáns" lenne minden inzulinpumpás? (Volt egy ismerősöm, a HgA1C-je 13 volt, soha nem figyelt oda és simán kapott ilyen készüléket pont azért, hogy jobb legyen az érték - mérni sztem életében nem mért, persze ez egy extrém példa.)
    - Milyen gyors a befecskendezett inzulin? Kérdezem ezt azért, mert azt észrevettem, hogy az én általam használt "Apidra" nem túl gyors, azaz ha vétkezem és rászúrok pl. dupla adagot, akkor lehet, hogy visszahúzza, de akkor is sok óra alatt. Ugye az emberi inzulin elég gyors, lévén a mindenki által ismert cukorterheléses teszt van vagy 1,5 óra és ugye addigra normálisra visszamegy a glükózérték.
    - Mi az a mérő cucc, amit írsz, hogy 10e Ft és 3 db van benne? Az első mondatba írt VEO inzulinpumpa állítólag mér és adagol is, akkor ide miért kell külön mérő?
    - 43e Ft fél évente a cucc újból? Azért így már nem gyenge összegek jönnek össze...
    - Ha úgy alakul, hogy ki akarod venni, akkor simán kiveszed és utána visszateszed? Példának okáért haverokkal kitaláljátok, hogy irány a strand, akkor kiveszed, nemde? Gondolom nem lóg a fecskén a pumpa.
    - Én öltönyös, inges vagyok. Hova tudnám itt tenni magát a pumpát, mire rakom fel? Az övemre csak nem rakhatom fel, vagy mégis? Ötletek? Rövidnadrág, melegítő pólóval nem gond, ott rá tudom rakni a pólót.
    - Ha jól értem és olvastam, akkor hipo maga az inzulin miatt nem igazán lehet, mert leáll a készülék csak amiatt, hogy sportolok és elkezdem rohadtul használni a cukrot? Sportot hogy bírja a tű? Tehát pl. hasmozgás és társai.

    Az egész maga azért tetszik, mert én most szemét módon elkezdtem hipózni, van, hogy naponta többször leverem. Egyszerűen ez a "nagy" távos futás olyat ver oda a cukornak, hogy brutál, de sajnos utána meg a 24 órást be kell adnom (bár ebből vagy 30%-al kevesebbet adok mint 1 éve, a gyors hatásút szinte teljesen elhagyom ha sportolok, ha sima napom van, akkor marad ott a régi adag) és így állandóan leesik, számtalanszor este. Ez is elég unalmas, de a hullámzások meg persze ugyanúgy tökre bosszantanak. Ha mér is, hullámzás sincs és hipo sincs (vagy kevesebb), akkor engem mégis meggyőzött - bár eddig a tudatlanságom miatt nem igazán érdekelt.

    Köszönöm, ha Te vagy más pumpások tudnak segíteni ebben a tökkkkéletesen PH-s témában! :)

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #750 üzenetére

    Szia pumpás! :)

    Sokat olvasgattam az írásod óta (amit ismételten köszönök) a pumpáról és ha most megyek kontrollra, akkor kifaggatom a lehetőségekről az orvosomat is - de egy kérdésem feléd lenne még mindenképpen, amit még mindig nem értek. Miért kell mérni, miért miért Te is napi 2x? Ha jól emlékszem estét és reggelt írtál.

    Olvastam valahol, hogy a sejtközi (remélem jól írom) és a vércukorszint között az a különbség, hogy a vércukorból a sejtekbe idővel jut csak át gluklóz (és vissza ugyanúgy) és emiatt kell állítólag mérni Neked is a vércukorszintet rendszeresen, checkolásképpen. De akkor sem értem, hogy miért? Most kit érdekel az, hogy van 1 egység eltérés? Hát engem tuti az már hidegen hagyna. Ha a gép 12-öt mutat, akkor meg tök mindegy megint csak, mert magas és kész, ezt a pumpán is le kellene tudnom olvasni. Vagy nem értek/tudok valamit? Ha Te mérsz reggel vagy este, akkor igazából utána mit csinálsz? A gép mutat 5.6-ot, Te meg mérsz 6.3-at. Mi a teendőd?

    A szexuális élettel kapcsolatban meg én csodálkoznék, ha ez már most kijönne. Egyrészt én azt így még nem is hallottam, hogy "hamar tönkreteszi a szexuális életet", ennyi erővel a szemedet is tönkreteszi, ott sokkal finomabb erek vannak, de a "hamar" nem tudom egyáltalán mennyire helytálló szó. Írj majd, hogy mire jutottál - ha a topickhoz kapcsolódó - de én 15-17 év után, 37 évesen, 2 gyerekkel, boldog kapcsolatban azt mondom, hogy ez nem a cukor lesz szerintem.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #759 üzenetére

    Hát ezt nem kellett volna meghallgatnom... :(((((((((

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #770 üzenetére

    Na, a videóval kapcsolatban igazából általánosan van gondom. Tavaly decemberben lementem a szemészetre (hogy begyűjtsem a papírokat az éves kontrollhoz), erre mondja nekem a fószer, hogy "adjam át az üdvözletét a kezelőorvosomnak, hogy ilyen jó a szemem". Kérdezem tőle, hogy miért. Erre a válasz, hogy "mert most még nagyon jó, de úgyis romlani fog a cukor miatt".

    Most 1-2 hónapja leszaladtam a körzetimhez, mert úgy éreztem, hogy zakatol a szívem. Rámér, minden rendben, erre mondja, hogy de egyébként 40 éves kor felett sok lesz a gondom mindennel.

    Hát mondom ez k. jó, pont ilyen információkat akar hallani egy "beteg" ember. Esküszöm, ez szerintem nem normális. Most meg ez a videó is, hogy nekem ott lent is lesz problémám, még ha kezelem is a cukrot. Az agyam eldobom.

    Ennyire erővel egy pisztoly is adhattak volna 20 évesen, hogy "öcsém, cukros lettél, szerintem tedd el inkább magad, egy csomó pénzt megspórolsz a TB-nak, magadnak meg idegességet".

    Na, a pumpával kapcsolatban:

    Nekem ennek a másik gyártónak a pumpája tetszik, amelyik mér is. Igazából az, hogy beadja nem rossz, nekem valóban jó lenne a sok hipó miatt, de más egyéb okom nincs úgy igazából rá. Hipó ugye nem is lenne nekem, ha nem futnék, de hát mindegy, nekem így kell ezt megoldani sajnos. Buzi cukor...

    Érdekes, hogy írod, hogy zárkózott voltál a tollal. Én a Te korodban, 30 éves koromig kb. éjszakából-éjszakába, ágyból-ágyba jártam, engem soha nem zavart a toll - egy készülék viszont igencsak ezt tette volna. Mérni viszont mindig mértem és igyekeztem eléggé odafigyelni rá. Még a legpiásabb állapotomban is még filmszakadás előtt és után rögtön mérek (vagy mértem), tehát ezzel soha nem játszottam.

    Most, így 2 gyerekkel azt mondom, hogy már talán elviselném (bár pl. nem pizsamában alszom), de csupán a szúrásnak annyi értelmét nem látom szerintem. Ennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy megkeresem a Te általad javasolt embert is és megkérdezem erről a próbaidőszakról, mert igazából szeretném a HgA1C-t levinni 5-6 körülre (most fogok menni laborba, hogy most hol járok).

    Más:

    Egyébként gondolkozom, hogy kellene csinálni egy sportoló fórumot cukorbetegeknek. Igazából azt kell, hogy mondjam, hogy rohadt nehéz az "intenzív" sport ebben az állapotban. Most ebben a hónapban heti 3 x 8.5 km-ert futok csak, viszont az időn elkezdtem gyorsítani. Patentul 9-10 közé kell belőnöm a cukrot, mert egyébként szevasz, elmegy a cukor és az erő. A Páromnak volt egy forradalmi ötlete, viszek magammal cukrot egy Kinder tojásban (abban a sárga izében) és ez az életmentőm. Nagyon sokszor van az, hogy 6-7 km-ernél már érzem, hogy lassulok és akkor adok magamnak egy löketet a cukorral - ami egyébként ultragáz, mert nem túl jó érzés enni egy adag cukrot futás közben. :) Amúgy brutális a cukor csökkentő hatása a futásnak, nekem 9-10-ről 2-4-re megy le cukor nélkül, ha lökök magamnak egy adagot, akkor 4-5 körül végzek. Ezek után túró rudi, cukros üdítő meg ilyenek (ésszel persze), mert 2-3 órán keresztül mint a gép, úgy esik a cukrom (ehhez hozzátartozik, hogy én futás után kötelezően 2 liter vizet megiszom, ami úgy tudom szintén jó a csökkentéshez). Ha nem üdítőzöm vagy csokizom, akkor egy komplett vacsorát meg tudok enni úgy, hogy nem szúrok hozzá. Szóval az eredmény jó, HgA1C-t még nem tudom, de nehéz is egyben a cukorszintet jól belőni és persze nem tudom, hogy mennyire jó az, hogy 5 mmol-t esik le 45 perc alatt... :(

    Ja, az erekkel kapcsolatban csak annyit, hogy javaslom azt mindenkinek (én 3-4 éve kezdtem), hogy heti többszőr (én 3-4 alkalommal csinálom, főleg a futás után) tűz forró vízben zuhanyzás és a végén jéghideg. Ergo mint egy szauna. Állítólag nagyon jót tesz a hajszálereknek, persze közben ésszel, hogy nehogy szívrohamot kapj (megvan ennek ugye a módja, hogy hogyan hűtöd vissza magad). Egy darabig nagyon rossz érzés, de utána tényleg jó!

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz *Ropi* #774 üzenetére

    Hát, hogy melyik pumpa a jobb, azt nem tudom, mert én még egyiket sem használom, de philoxenia linelt anno egy oldalt ([link]) és velük beszéltem és tudom, hogy az ő készülékük mér is és TB-támogatott is egyben.

    Olyanokat mondott az ember, hogy annyira "intelligens", hogy ha van egy cukorszinted (pl. 8.9) és beállítod, hogy 100 gramm szénhidrátos ételt fogsz enni, akkor úgy számolja ki az inzulint, hogy mind a kajához, mind a túl magas értékhez is adagol. Meg még ezer dolgot mesélt, meg olvastam a prospektusukban. Tényleg fel is hívom őket is, hogy van-e próbaüzem náluk.

    Szóval nekem olyan kellene, hogy mérjen, lássam, hogy mennyi az értékem nagyjából. Most napi 3-5x mérek, ez egy kicsit sok...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    Na, esetleg ha másoknak érdekes, akkor megkérdeztem most minden költséget a Medtronic-nál:

    Minimed Paradigm Veo inzulinpumpa (80%-os TB támogatás mellett): 195.000 Ft
    6 havi készlet (6 doboz inzulin tároló és 6 dobon kanül): 45.000 Ft

    Enlite szenzor (sajnos ez mégsem támogatott): 11.600 Ft (6 napra)
    Transzmitter a szenzor és a pumpa között (ez sem támogatott): 250.000 Ft

    Egyetlen pozitívum, hogy ha veszek 3 hónapon belül 4 adag szenzort, akkor a jeladót megkapom kölcsönbe.

    Hááát, így már más a leányzó fekvése...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz #32577792 #789 üzenetére

    Én este 21:00, a reggelim teljesen normális, azzal igazából soha nem volt gondom...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz philoxenia #792 üzenetére

    Igen, ez tény.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    Én ugye - nem tényleges adatokra támaszkodva, csak szubjektív véleményem szerint - édesítőszer ellenes vagyok, de hát sajnos kizárni nem tudom az életemből, mert azért nem akarom most a tél idején mindig mézzel (persze kevéssel) inni a teámat.

    Próbálkoztam a nyírfacukorra, hiába szoktattam a gyomromat baromi hosszú ideig, sajnos nekem nem jön be, egyszerűen nem bírom. Nemrég hallottam, olvastam az http://hu.wikipedia.org/wiki/Eritritol édesítőszerről, aminek (számomra) előnye, hogy vékonybélben felszívódó, így nem lesz az a panaszom, mint a nyírfacukorral. Az íze nem rossz, a tea finom tőle. Ha úgy adódik, próbáljátok ki Ti is!

    bodrik11: Üdv a klubban, de azért "kár", hogy itt vagy! :) Nézzétek meg, a végén még kiemelt témának hizlaljuk fel ezt a topikot! :)

    [ Szerkesztve ]

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz #45553408 #852 üzenetére

    Mi az, hogy "tévesztettél a hőmérséklet tesztnél" a lábadon?

    Miért akarod elódázni az inzulint, mi a baj az inzulinnal?

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz prannk #877 üzenetére

    Nekem kb. 20 éves korom óta 130 és 140 között van. Elvileg úgy tudom ez még normális, de azt mondták, hogy a rizikófaktor miatt legyen ez alacsonyabb és rögtön felírtak valamit rá, valami minimális tartalommal (tehát egy gyártó legkisebb tartalmú szerét, de ez már régen volt és nem emlékszem). Szedtem vagy 1 évig, de aztán abbahagytam, mert nem igazán változott és inkább gyógyteázom meg ilyenek.

    Most 120 és 140 között ingadozik tök furcsán, de "sajnos" ritkán 120, inkább a 130-135 a szimpi neki. Nem is értem miért van ez, de ez még a cukor kiderülése lett így. Örülnék ha alacsonyabb lenne, de nem tudom rávenni sehogy, hogy lejjebb menjen. Én mondjuk ezt is mérem rendszeresen, heti 2-3 alkalommal legalább.

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Új hozzászólás Aktív témák