Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz cigam #661 üzenetére

    Ja, ígéretes ugye? Mutatom hol itt a nagy buktató:

    "a napi többszöri, ujjbegyből történő vérvételt szükségtelenné teszi, hiszen a vércukorszintet nem a vérből, hanem a könnyből mutatja ki."

    Vércukorszint, könnyből. Meg fából vaskarika. Még ha nagyon alaposan vizsgálják is (sok körülményt figyelembe véve, nagy esetszámmal), hogy kb. hogyan alakul a vércukorszint a könnycukor függvényében, akkor is csak egy tapasztalati úton nyert képletet kapnak, amivel ha átszámolják egyik értéket a másikra, annak bizonyosan lesz egy komoly hibaszázaléka. És akkor hol vannak azok az emberek, akiknek valamilyen szembetegségük van? (Csak hogy direkt ne a könnymirigyet meg az elvezető rendszert érintő kórképeket említsem) Közismert, hogy a szembetegségek kihatnak a könny összetételére is, akkor ilyen esetekben vajon hogyan módosulnak a könnyben lévő cukorértékek, adott vércukorra vonatkoztatva?

    Örvendetes, hogy itt tart a technológia, de szerintem nem véletlen nagyon sok a szkeptikus ezzel az egésszel kapcsolatban. Az én tippem az, hogy egy durva közelítő értéket fog adni a dolog, és bár fájdalommentes lesz, a szurkálást nem váltja majd ki, mert még annak a pontosságától is el fog maradni. Amikor jól érzed magad, meg a lencse is kb. ezzel a közérzettel összeegyeztethető állapotot mutat, akkor minden fasza lesz, de ha valami diskrepancia lesz a lencse által mért adatok, meg a közérzet között, vagy egyszerűen rossz értékeket fogsz mérni (abnormálisan magasat alacsonyat, akármilyen alacsony, vagy magas is a tényleges vércukor), akkor egyből előkerülnek a régi, jól bevált módszerek, hogy akkor mennyi is az annyi.

    Nem beszélve ugye a kontaktlencsével járó nyűgről: Minden nap betenni, kivenni (este nem nehéz elfelejteni, ez pedig szokott kellemetlen meglepetéseket okozni), ügyelni a tiszta körülményekre, nehogy csúnya keratitis legyen a vége stb. Ha éppen nem a legjobb tárolófolyadékot használja az ember, akkor a lencse élettartamának utolsó harmadában már nem lesz olyan észrevétlen a viselése, monitort bámulni amúgyis rosszabb lencsében, mert könnyebben szárad a szaruhártya. Plusz ott van a költségvonzata is a dolognak: tudom, hogy a tesztcsík nem olcsó, de van egy olyan érzésem, hogy összességében ez a lencsés módi anyagilag kevésbé fogja megérni, mint a hagyományos módszer, több okból is.

    Szóval jah, én is elég szkeptikus vagyok, és ennek hátterében a legkevésbé az áll, hogy a Novartis-szal kötött partneri szerződést a Google.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák