Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kekegsm

    őstag

    válasz Ati bá #5134 üzenetére

    Vostro 1500 (Palika71 -fel 1400-as leirasat is felhasznalva)(ekezetek hianyaert bocs):

    Atszerkesztve Palika71 irasat:
    Célközönség: A Dell ezt a gépet a kisvállalkozásoknak szánta, de én inkább úgy mondanám, hogy az arany középutat igyekszik megtalálni, az otthoni felhasználásra szánt gépek, és a bc osztályú gépek között. A HDD-je extra védelemmel van ellátva, ami nalam leparkolja a fejet is utodes eseten, sot az elejen masodpercenkent leparkolta hobbibol. NHC segitett rajta. Viszont eleg megrazni, aztan kattanik is a fej. Magnézium ötvözetbol keszult belso vaza (kerete) van, kivul eros, jo minosegu muanyag.
    A notebook multimédiás képességei a consumer gépeket idézi, viszont nem úszik az ezüst színű festékben, amitől már bizonyára sokunknak feláll a hátán a szőr. Kivetelt kepez az egypalcas-bucsus kromozottmuanyag fedelnyito gomb, ami fajdalmasan lerontja az osszkepet mar az elso pillanatban.

    A Gép: A notit úgy rendeltem, hogy olyan alkatrészekből tevődjön össze, amiket én szerettem volna. Így kerültek bele a következő, számomra fontos elemek:
    - 15,4" WXGA (1280x800) LCD kijelző (matt szigoruan, tanulva elozo laptopombol)
    - 160GB HDD (5400RPM, SATA)
    - DVD író (amihez a szükséges szoftvert is mellékelték Roxio Suite formajaban.) (DVDRamot nem ir, olvasni meg nem probaltam)
    - Core 2 Duo T7500 (2.2GHz, 4MB L2 Cache, 800MHz FSB)
    - 2GB (2x1) 667MHz-es DDR2 RAM
    - Bluetooth (icipici beepitett kartyan)
    - beépített WLan (a/b/g, sajnos az n-est 1 nappal elotte kivettek a valaszthatoak listajabol)
    - GF 8600M GT /256 GDDR2 memoria
    - 5600 mAh-s aksi
    - Vista Ultimate
    - 1 év garancia (egyeb protekcios okokbol)

    Nagyon sokat jártam utána annak, hogy milyet vegyek, de a követelményeimnek (amiket kb. az imént felsoroltam, mint a gépem részegységei) nem felelt meg semmi, vagy ha megfelelt, akkor kisebb vagyon volt (asus G1S)

    Doboz tartalma: gep, tolto, dvdk-cdk (kozte a Vista telepitolemez is, de ez fent van a recovery particion is), telefonkabel, papirkupacok (kezikonyv, stb), hungarocel. Ez utobbi adja a doboz tartalmanak jelentos reszet.

    Kasztni: Nagyon szép, fekete műanyag, a tetején sotet metalszurke borítással, ami kevesbe szep, a közepén a cég logójával. Nekem nemigen gyujti az ujjlenyomatokat, viszont a port rendesen, valamint miutan leszedtem a Vista es a Centrino matricakat, azota kuzdok a ragaccsal (semmivel nem jon le. Mondjuk kromofaggal meg nem probaltam...). A gep aljan van hutonyilas rendesen, probaltam olbe fogni, de szerintem mindenkinek jot tesz, ha inkabb egy hutopad, nagymeretu jarolap, stb is van a ket zseni kozott...
    A gép fedele itt ket pocokkel zarodik, nyito a fedelen, csak jobbra kell huzni. Azert irom, mert szerintem hamar meg fog halni, es akkor jo az emlekeket felidezni...
    Ennél a résznél kell szótejtenem a kritikán aluli akkumulátor felfogatásról. Az aksi 1mm-t lötyög fel-le irányban, ami elég nagy lazaság az építők részéről. Papír hézagolót tömködtem a gép és az aksi közé, így most legalább nem lötyög. Mondjuk ez az elso heten nem jott elo, nem tudom miert. Csak ugy elkezdte. A ház összeépítése, ettől a hibától eltekintve, nagyon jó.

    Billentyűzet: Nagyszerű. Semmi zizegés, semmi zörgés, nem horpad a közepe, határozott nyomásponttal. Ami nekem furcsa a regi Amilo utan, az az Insert es a Del billentyuk " normalis" helyre kerulese. Szerintem ez az Amilon sokkal hasznalhatobb volt.

    Tapipad: Átlagos érzékenység, függőleges, és vízszintes scorrolozó vonallal. A gombok hozza eleg hatarozottan kattannak, ejszaka lehet zavaro, amikor alszik a csalad.

    Média gombok: Mute, volume, play/pause, stop, léptető gombok. Kimondottan jól mutatnak a krómozott gombok, a sötét alapon. Ha megnyomjuk valamelyiket, akkor
    az összes gomb elkezd kéken világítan, majd néhány másodperc mulva elsötétednek.
    Szépek ezek a kék fények, de egy kicsit túlzásba estek, mert az gép elején lévő kontrol ledek a sötétben elég zavaróak tudnak lenni. Szerencsére a fényűk zömét kb 45 fokos szögben nyomják, így az esti hasratettgépes-házimozizást nem zavarják. Ugyanilyen zavaro a kamera visszajelzo fenye is. Nagyon eros.
    Továbbá van még egy különálló gomb, aminek hatására a "Dell Direct Media" kerül betöltésre. Ha a gépünk kikapcsolt állapotban van, és csak egyszerűbb media
    lejátszásra akarjuk használni, akkor e gom megnyomásával, feláll egy leegyszerűsített operációs rendszer, egy kimondottan kellemes kezelőfelülettel, és innen indíthatjuk majd a DVD-lejátszást, zenéket halgathatunk, vagy akár képeket is nézegethetünk.Nekem ez nem mukodik, amiota megvaltoztattam a particiokat az elso fel oraban...

    Csatlakozók: A bal oldalon az audiocsatlakozok (mic and speaker), valamint az expresscard aljzat (mindket tipusu expresscardra jo). Itt talalhato a wireless 2+1 allasu csatlakozoja (ki, be, nemtudommegkeresem), valamint a beepitett legkondi. Ez utobbi csak futesre...

    a jobb oldalon 2db USB 2.0, 10/100 LAN (RJ45), a VGA kimenet, firewire400 talalhato, valamint a kartyaolvaso (ha jol tudom, 8in1, mindenfele SD, MMC meg MS kartyakra). Itt csatlakozik be hollywood is, optikai lemez formajaban.

    A gép hátuljára került a modem csatlakozó, tapcsatlakozo, 2x USB2, Svideo.

    Nem bírtam tovább, és bekapcsoltam. Ujraparticionaltam. Ujratelepitettem. Na, most jo...

    Gepen Vista van, szokjuk egymast. Tegnap este ramapplikalt par patchet, Heineken tipusut. Azota sokkal jobban mukodok.A HDD hangtalanul végzi a dolgát, az elejen kattogot, mint egy vekker, de NHC-ban hangosra allitottam, performance mod, igy most jo. De mindenkeppen hangosabb, mint az Amiloe volt. De gyorsabb is. Ventillator tud hangos lenni, a proci meg nagyon meleg, gyanusan forro tud lenni. Optikai meghajto nagyon hangos, es lassan lendul be.

    Kijelző: Az LCD képe az átlagos. A vízszintes irányú betekintési szög megfelelő, függőleges irányban eleg gyenge. 2-3 fok elteres az egyenestol mar latvanyos. Nembaj, mindenki nezze szembol. Csaladi hazimozira nem jo. A kijelző felső kávájában helyezkedik el a 2MP felbontású webkamera, ami viszonylag szép képet produkál. Csak az a kek reflektor ne lenne mellette. A mikrofonja sztereonak tunik, legalabbis 2 lyukja van, de tesztelni meg nem volt idom.

    Hang: A szetereó hangsugárzók a gep elejen kaptak helyet, amik a vártnál kellemesebb minőségben végzik a dolgukat.

    Hőmérséklet: Netezés közben, energiatakarékos mód esetén egy 25C-os lakásban, 50-53C-t mutat az Everst a CPU-nál.HDD-nél semmit. A venti ilyenkor nem indul be nalam.
    Ha átváltunk csúcsteljesítményre, és jól megizzasztjuk a procit (MoHAirborne), akkor ventillátor fordulata jelentőssen megemelkedik, de a hangja mint egy Mi-8 Hind-e. rekordhomerseglet 78 fok. HDD meg mindig 0, talan a folyekony nitrogent is beletoltottek???

    Energia fogyasztás: Wireless netezés közben, több mit 3.5 órát bírt a gép, energiatakarékos módban. Ez a mód még ahhoz is elegendő teljesítményt nyújt, hogy
    egy 1280x720-as felbontású filmet szépen lejátszon zökkenőmentesen. Lehet lassabra is allitani, de akkor mar a PentiumII jobb sorsa erdemes modeljeit idezi a dolog. Mondjuk netezni, levelet irni eleg. 4 ora utan meguntam, mas dolgom volt, ekkor meg volt 20% az akkuban.

    Grafikus teljesítmény: Szerintem teljesen jo. Barmilyen jatekot probaltam rajta (Company of Heroes, MOHAirborne, GRAW, GRAW2, NFS Carbon), mindegyik teljesen normalisan futott maximum beallitasokon. Airborne-ban neha picit akadt, de ez 15-20 lelkesen harcolo nemet katona egyideju kepernyore kerulese eseten tortent, robbanasokkal, stb fuszerezve. De elvezheto volt meg igy is. Nekem az elozo X700-hoz kepest meglehetosen oriasi ugras, az azt megelozo Ati Xpress200-hoz kepest pedig csubikapaszkodj-szeru terugras. Normal beallitasoknal 3335 pont 3Dmarkban, performance beallitasoknal (az Nvidia control centerben) pedig 3495 pont jott ossze. De a 3Dmarkot utalom, szerintem egy csomo helyen rosszul fut valamiert, van par nem tul teljesitmenyigenyes reszlet, aztan 5-6 FPS-t produkal... Driver a gyari Dell van rajta, semmi tuning, meres 1280x800 felbontasnal. Ezert nem is akartam nagyobb felbontast.

    Halozat: Sajnos az RJ-45bol maximum 100Mb folyik, de azt szepen hozza. Wireless nagyon jo, amikor lakotarsak Compaq, hp laptopjai mar csak 3-as jelet vesznek, ez meg mindig 5-os.

    Bovithetoseg: van a wireless kartya mellet meg ket hely, miniPCI. Pl WWAN kartyanak, de ide johet a Flash Cache Unit, ami egy beepitett Readyboost funkciora jo lehet. kar hogy draga, es 1GB a legnagyobb.Nekem meg van benne egy ExpressCard SSD, 8GB (amibol csak 4GB-t tudok hasznalni Readyboostra, egye meg a fene). Sokat javit a teljesitmenyen.
    Ha van beepitett mobilinternet kartya, akkor az akku alatt van egy slot a SIM-kartyanak.

    Ár: 1124 euro, Dell Irelandtol. Ha csak ket nappal elotte sikerul rendelnem, 1036 euro lett volna, n-es Wirelessel. Na mindegy...

    Ajanlas: Ha valaki olyan laptopot akar venni, ami egy kompromiszumos meret es akkuido teren, valamint igenyli a minoseget es a nagy jatekos teljesitmenyt, de nem akar ra felmilliot kifizetni, annak tokeletes valasztas. Nem tul nagy, nem tul kicsi, nem tul nehez, nem tul konnyu, jatekban utos, akkuja birja.

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe, es Palika71 eszebe. Itt kerek elnezest a bizonyos merteku lopasert, de az o leirasa nagyon jora sikerult.

    A moderatorok most le fognak loni a hosszu hozzaszolasert, ugyhogy isten veletek...

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • kekegsm

    őstag

    válasz Ati bá #5425 üzenetére

    Tudsz. Majdnem a laptop ara lesz a bovites.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • erdoke

    titán

    válasz Ati bá #5782 üzenetére

    Próbálj alákukkantani, hátha beszorult valami, és azért nem lehet lenyomni. Nekem egyszer egy egyforintos szorult be úgy 4 billentyű közé, hogy egyik se működik, és a furcsa fémes hangon kívül alig volt más jele, hogy mi okozza. Én nem vacakoltam, lepattintottam az egyik gombot, kioperáltam az érmécskét, aztán visszahegesztettem a billentyűt (és elmagyaráztam a gyereknek, hogy ne gurigázzon többet a laptopon). :)

    A legjobb aláírás a héten

  • amol

    addikt

    válasz Ati bá #5796 üzenetére

    Elvileg ha 3 napon belül jelzed a hibát az elég.
    A kapcsoló 3. állásában kikapcsolt gépnél meg tudod nézni van-e wlan hálózat amire csatlakozhatsz.

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Ati bá #5796 üzenetére

    Media Direct megy Xp meg Vista alatt is illetve "magában" is. Egy külön partiiciora fel lehet csapni és akkor win helyett azzal lehet inditani a gépet. Mikor én a notimat vettem, probaképp szorakoztam vele kicsit, aztan legyaktam egy pillanat alatt. Nem vesztessz sokat ha nem használod, sztem. Xp alatt nincs sok értelme sztem. Ha arrol bootolsz akkor az a gond, h kodekek sincsenek benne, bár ez kis büvészkedéssel orvosolhato. Nekem ráadásul elég instabil volt olyankor. Ha a vinyo szabályos idöközönkénti kattanására gondolsz, azt BIOSban ki lehet kapcsolni.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • kekegsm

    őstag

    válasz Ati bá #5796 üzenetére

    "A gépben 7200-as RPM-ű vincsi van, de nem mondanám halknak, nagyon sűrűn serceg, mintha seekelne, lehet valami progi a háttérben, majd mindjárt lecsekkolom. "

    Tedd fel a Notebook Hardware Controlt, es allitsad Performance modba a winyodat. Elmulik a kattogas.

    "A Bluetooth + wi-fi kapcsolónak hány állása van? Nálam csak 2, vagy mindkettő megy, vagy semmi, viszont 3 dolog van a kapcsoló felé felfestve: kör: ekkor van kikapcsolva, függőleges vonal: ekkor mindkettő megy, és van még egy dupla jobbra nyíl, amin nem áll meg a kapcsoló, hanem visszaugrik a középső állásba. Vagy ez a normális és nincs olyan állás, hogy csak az egyik megy a kettő közül? "

    A visszaugros allas az a wifi-felderites, amig huzod, addig vadassza az elerheto halozatokat.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • kekegsm

    őstag

    válasz Ati bá #5954 üzenetére

    "Fn" billentyu-vel probaltad mar?

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • blackmoto

    senior tag

    válasz Ati bá #5954 üzenetére

    Ha magyar billentyűzet, és a beállítás is magyar billentyűzet-kiosztáson van, akkor az Alt Grn + az adott számbillentyű, majd egy szóköz, és megjelenik az adott karakter. Ez az eredmény: ~ ˇ^˘°˛` ˙´˝¨¸ Próbáld ki ezt a módszert!

    [ Szerkesztve ]

  • amol

    addikt

    válasz Ati bá #5954 üzenetére

    Szerintetek, hogy érdemes az aksit használni: ha hálózatról megy a gép akkor kivegyem, vagy hagyam benne? Vagy csak akkor vegyem ki, ha huzamosabb ideig megy hálózatról? Már több fórumot is olvastam, de mindenki mást mond.

    Hagyd benne. Több oka is van.

  • amol

    addikt

    válasz Ati bá #5992 üzenetére

    - mintegy szünetmentes tápként funkcionál áramszünet esetén, nekem jópárszor életmentő volt
    - a Li-ion akksik nem szeretik ha teljesen lemerülnek, és ez állásban is megtörténik
    - minimális az élettartamuk közti különbség (kivett/betett). Egy új akksi nincs több 20-25k-nál, és kibírja akár 3-4 évig is.
    - nem töltődnek túl mert ezt elektronika szabályozza
    - sok gépen az egyik láb az akksin van
    - van olyan gép amelyik csak akksival együtt működik (baromság, de van)
    -ésatöbbi

  • odee

    csendes tag

    válasz Ati bá #6011 üzenetére

    szeva...

    aham irja a hullám jelet lásd: ~ :)
    sajna nemtalálom az infrat, neked működik ?? illetve hogy kapcsolod be/ki ?

    odee

  • Rocko007

    aktív tag

    válasz Ati bá #15927 üzenetére

    Szia!

    Jól látod a helyzetet! Szét kell szedni, régi pasztát eltávolítani, tisztítani a felületet, újrapasztáz, összerak. Ajánlom az Artic cooling MX-2; MX-3-as pasztákat. Nézz körül a hardveraprón, jó áron lehet kapni őket. Minőségi anyagok, nem fogsz csalódni bennük.

  • SzaboZE

    addikt

    válasz Ati bá #15927 üzenetére

    Igen.

    Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Új hozzászólás Aktív témák