Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Papaj x

    tag

    válasz Papaj x #152615 üzenetére

    Kicsit zavart a dolog, így felhívtam a büntető jogász ismerősöm, melyben tömören ezt említette, nem tudom pontosan idézni - s jelenlegi tudása alapján fogalmazta ezt meg-:

    "A gyártó szavatosság/garancia vállalására vásárlói oldalról abban az esetben köteles okirattal igazolni a vásárlást, ha az esetlegesen eltér - nyilván minden esetben- a vásárlás dátumától az adott kiskereskedő értékesítési dátumától, s ez esetleg kifut a gyártói garancián túl. Jelenlegi jogszabályok szerint, ezen esetben a nem meglévő vásárlási számla/garancia papír a gyártót nem mentesítheti a szavatosság, s garancia meg nem létéről, a dokumentumok hiányában az általuk elkönyvelt gyártási idő lesz releváns, s onnantól számít AUTOMATIKUSAN a vállalt garancia/ szavatosság. Ez jelenleg EU-n belül él így!!"

    Ennek a kis hologramos cimkékre is rákérdeztem, az ő tudomása szerint ha az nem szerepel a terméken (ergo nincs ráragasztva csúnyán fogalmazva), akkor nem lehet elállási joggal élni a kereskedőnek/gyártónak, de ennek utána jár majd..

    [ Szerkesztve ]

    "A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

Új hozzászólás Aktív témák