Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz Bjørgersson #60329 üzenetére

    Szerintem meg ez jó nagy sarkítás, amit itt jer1cho fórumtárs összehord.
    Én a véleményem tartom, nagytestű kutya nem panel 8. emeletre való napi 2x 30 perc sétával.

    Most van anyáméknál egy 12 hetes kaukázusi kölykünk. Egyelőre még bent van főleg, a kertbe és a másik telekre nem engedjük át, míg le nem zárul az oltási sor a veszettség ellenivel, hogy nem találkozzon patkánnyal, sünnel, stb.
    Ettől függetlenül a kutya menne ki állandóan, mert egyszerűen nem köti le ami a házban van. Ha ott vagyok mellette, akkor játszok bele fél órát. Ennyire van idő, egyébként meg csak ott ül és fekszik
    Ez lenne olyan k.rva nagy élmény egy kutyának?
    Ott nem lehet rágcsálni, füvet túrni, macskát kergetni, stb.

    Nekem a pincsin kívül csak nagydarab kutyáim (>50kg) voltak.
    Egyikük se kívánkozott be a házba, pedig sokszor volt nyitva az ajtó. Ha vihar volt, akkor bejött mert félt (a legutolsó), de egyébként az udvar és a kert volt az ő területe. Amint elült a vihar, ment ki magától

    részvétem jer1cho kollégának, hogy nevel belőle egy 60 kilós pincsit...

    Ki az egyébként aki megteheti hogy az egész házat a kutya rendelkezésére bocsássa.... :F
    Na ne már, ha nekem az előző kutyám bejött volna téli csatakos időben kintről a hálószobába vagy a dolgozóba, szerinted mi maradt volna a műszaki cuccokból, szőnyegből, laminált padlóból? :)

    "kint "rohad" egyedül az udvaron, amikor a család többi tagja bent heverészik a lakásban"
    Aki nem jár dolgozni, annak frankó, de aki igen, ott nem mindegy hogy 8-10 órát hol rohad egyedül? :W

    "Miért van az, hogy a kutyatámadások 99,9%-a nem lakásban történik?" Mert a lakásban nincs idegen inger baz+! :W

    "Zárkózzon be valahova, 0 kapcsolat a külvilággal és kap napi 1-2 órát, amikor meglátogatja valaki. "
    Csináltam fél évig míg tropán volt a térdem. Nem nagy wasistdas.... Intelligens, önkontrollal bíró ember bírja a magányt is

    "A kertben tartott kutyák többség miért őrjöng a kerítésnél?"
    Nekünk ráment egy beltéri ajtó, mert a kutyánk ki AKART menni ugatni a cig brazilokra. És a fenyődeszka sajnos bizonyíthatóan puhább mint a kutya karma és foga

    Itt befejezem mielőtt felb.szom magam agyilag, de felneveltem eddig 4 kutyát, itt az 5.
    10-12 évesek voltak a nagyok, a pincsi januárban lesz 16 éves

    De felőlem mindenki tartson ezután bernáthegyit meg tibeti masztiffot 45 nm-en :C

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák