Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz werszomjas #41016 üzenetére

    Mindenki heti 5 nap végzi a munkáját mégsem fogadja el ezt senki sem mentségnek arra nézve ha valaki szarul végzi a munkáját... ilyen alapon nekem meg kerékcsere után mivel sz.r kedvem van nem fizetek csak egy ezrest kettő helyett...

    Pl imádom azokat akiknek mondani kell, hogy alufelnire ne külső súlyt tegyen rá megkarcolva és elcsúfítva a felnit hanem belülre ragasszon súlyt, ami még jobb: mondom és akkor sem ezt teszi....

    Mint írtam: böszörményi úti gumis, lelkes, rendes és odafigyel maximálisan, tudom ajánlani.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • Zola007

    veterán

    válasz werszomjas #41016 üzenetére

    elnézést, de nem vagyok hajlandó a gumis fejével gondolkodni.

    A legnagyobb gond, hogy bárkiből lehet szakember ha egyszer annak kiáltja ki magát. Ha vennék egy centrír-gépet, pneumatikus lenyomókart, 2 emelőt, pár kulcsot, egy doboznyi súlyt és defektjavító szetteket, akkor már holnap reggel nyithatnék.

    A munkakörnek van egy idő, képzettség és szerszámigénye, ami az autótechnika fejlődésével folyamatosan változik. Az meg, hogy én vigyek a gumishoz nyomatékkulcsot, finoman szólva is elmegyajó+*/"%!~=+ -ba kategória.
    Ne siessen. Ha nem jó az idő/bevétel arány, akkor kérjen többet az egységnyi munkáért. Amennyiben valóban jól dolgozik, hidd el, lesz kuncsaft hosszú távon is.

    Tapasztalt és tisztességes szakember tud norma-idővel számolni. Ha egy garnitúra centrírozása + előző leszerelése + új felszerelése korrektül elvégezve mondjuk 20 percet vesz igénybe, akkor ne vállaljon be 4 autót óránként.
    Mert annak valaki, de legrosszabb esetben mind az 4-en kárát látják.

    Egy olyan szakmunkát, amiért valaki pénzt kér, illik és köteles lenne a legjobb tudása és lehetőségei szerint elvégezni. PUNKTUM. nincs apelláta. Ha belefáradt a dologba, akkor váltson szakmát.

    Nekem nem lenne pofám a kezem közül olyan munkát kiadni, mint sok állítólagos "szakember". És még néha meglepően pofátlan árakat is kérnek érte.

    Épp ezért igyekszem mindenben referenciát keresni a felkért szakitól és ha munkát bízok valakire akkor előre elmondom hogy mit várok a pénzemért !
    Ha van az illetőben gerinc, akkor mondja meg előre, meg tudja-e csinálni az elvárt minőségben. Sokan viszont csak hebegnek-habognak, mert szerintük az úgy jó, úgy szokták, úgy gyors / kényelmes / gazdaságos a számára. :(((
    Elég sok téren ismerek korrekt szakembereket, akiknek van még lelkiismeretük és nem hajlandóak egy bizonyos szint alá süllyedni. Ha gazdaságtalan a dolog, akkor inkább el sem vállalják, de meg is tudja indokolni, miért.

    Túlléptem már azon, hogy a rendes munkán spóroljak és ha átlag feletti elvárásaim vannak, akkor kérjen meg az árát. Ezt diktálja a tisztesség, a jó munkát meg kell fizetni. De a sok k.b.sz.tt kóklerből már nagyon elegem van.

    A felsoroltakra pedig nincs kifogás, mert aki az említett bakik bármelyikét elköveti, az a szakma szégyene, akárminek is nevezi magát és az sem érdekel, hogy 10-ből 9 gumis így dolgozik.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Aktív témák