Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Shadowguard

    senior tag

    Üdv!

    Az első rész után ideje belekezdeni ebbe is :) Igaz, hogy az volt tervezve, hogy pihentetem egy darabig, de nem hagy nyugodni a játék.
    Pár kérdés az elején (lehet a wikiben benne van, de lásd első kérdést):
    - Az első részt, főleg ajánlásra vakon játszottam, minimális wiki-nézegetéssel. Itt is csak az első (tutorial) bossig néztem videót régebben, illetve a DLC-ről most hétvégén (fujj démonok*). Itt is ajánlott vakon haladni? Csábít a gondolat, de az egyben is sok minden kimaradt így elsőre.
    - Azt jól látom, hogy itt már teljesen mindegy mit választok burial giftnek? Nézegettem, de kb. a soul ami megéri.
    - Előzőt is dex builddel vittem végig, itt is az a terv (azt hiszem). Azt tudom, hogy az Uchi itt is hamar megszerezhető, de videóban láttam, hogy itt vannak dupla kardok is. És a mercenary is azzal kezd. Lehet azokkal értelmesen haladni? Nem akarok nagy fegyveres builddel kísérletezni, abban tapasztalatom sincs (nem csak DS-ben, semmilyen souls-likeban), de feleslegesen sem szívatni magam :U De a DW nagyon birizgálja a fantáziám.
    - Az egyben NG+2-ig mentem az elején szerzett Uchival és nem éreztem kevésnek egyszer sem. Itt is hasonlóan működnek a fegyverek? :) Vagy itt már idővel azért cserélgetni is kell?

    Köszönöm a válaszokat előre is és elnézést, ha hülyeséget kérdeztem :U

    Szerk.: Ja igen, démonok... Valaki nyugtasson meg, hogy azon kívül nem lesz dupla bossos fight a játékban. Azokat utálom :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6366 üzenetére

    Végül elkezdtem a mercenaryt, eddig elég felemás ez a duplakard. A "Fordulj vissza" kristálygyík második nekifutásra meglett, Gundyr Csápos Gábor szintén második, az Uchi előző gazdája elsőre, a Mimic dettó egyből. De például az első lovag rendre felmossa velem a padlót. Amivel nem lenne gond, az egyben is ez volt, de ott ez nem respawnolt :(
    Lehet váltani fogok katanára, valahogy nem érzem ezt a DW-t...
    Idegbaj már megvan, másfél óra kóválygás után sikerült végre megtalálnom merre is kell mennem. Már kétszer bejártam a területet, mire rájöttem mi maradt ki... :(((

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6368 üzenetére

    Visszaálltam Uchira, az egyben is jó szolgálatot tett, itt is azt fog (csak a DW-s kardra elszórt shardot sajnálom). Rögtön oda és vissza aláztam a nyavalyás knightokat :K Kicsit még kell húzni kell az Endurance-t, még kevés a stamina. Ahhoz képest biztosan amihez szokva vagyok. Meg egy dagadt kutymalacot (valami Vordt) is eltettem láb alól fej felől, bár nem egészen értettem mi is történik. P1 tiszta sor, de hogy P2-ben mivel is onehitelt folyton... :F
    Most viszont pihi, a falu eleje ki van pucolva, de mikor megláttam a második buzogányos izét inkább visszavonulót fújtam...

  • Shadowguard

    senior tag

    Lassan, de biztosan haladok :D Ma újabb fél óra elment a céltalan mászkálásra, egyszerűen nem tudtam rájönni egyik részre hogy tudok felmenni. De a végére csak rájöttem, hogy kimaradt egy bonfire... de legalább rájöttem, hogy a boszik nem is nehéz ellenfelek :N
    És találkoztam a rész hagymalovagjával is :D Megöltünk együtt egy démont, meg én egyedül egy fát is. Pár perc céltalan csapkodás és menekülés után csak rájöttem mit kell vele csinálni... Elvileg a területet kimaxoltam, most madarakat kopasztok :((
    Pár kérdés:
    - A covenant itt hogy működik? Háromnak is nálam van a cucca, meg az inventoryban láttam egy helyet, ahová be lehet tenni. Most akkor itt szabadon cserélgethetem vagy hogy is van ez?
    - A nagyobb gond: mit rontottam el? Tegnap érzésre többet haltam, mint ma és szép egészséges maradt a karakter. Ma elkezdtem csúnyán zombulni :Y Gyanítom nálam a hiba, csak azt nem tudom mi...
    - Equip loadnál mi az optimális? Nekem most 35%-ot ír, valamiért 25 alatti rémlik, de akkor csupaszon kell haladnom... Valamiért úgy emlékeztem az endurance növeli azt is, de csak a staminát. Na az most már hosszabb, mint a HP-csíkom, ideje lenne azt is fejleszteni...

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6377 üzenetére

    Na, a covenantos rész jó hír, gyanítom itt is vannak olyan dolgok, amik kellenek az achihoz és máshogy nem lehet megszerezni.
    Igen, az elején adott egy szintet. Többet nem akart, én meg azóta nem is néztem felé... Éreztem én, hogy baj lesz ebből. Én a tolvajra (is) gyanakodtam, az is elkószált valamerre. Jópofa ez a vakon haladás, bár vannak hátulütői.

    Egen, este már rájöttem :D Direkt megnéztem még utána, az egyben tényleg az Endurance emelte az Equip load-ot is. Így jár az ember, ha rutinból akar játszani. Nem baj, majd óvatosabban játszok amíg nem sikerül lépnem pár szintet és húzni a HP-n.

  • Shadowguard

    senior tag

    Megtaláltam :) És azt a nyavalyás Patchest is, a fene a jó dolgát. Azóta ő is megvan már másodjára is, most erősen gondolkozok, hogy mi legyen vele. Már azért megérdemelné a halált, hogy milyen drágán adta a páncélt. :(( Meg hogy mennyit kellett kanyarognom miatta, ha nincs egy jótét lélek felirata akkor nem jutok el odáig (a kutat is így találtam meg).
    De legalább a haladás megvan, lecsaptam az erdei bosst és a Deacons-t is... Na igen, nem szeretem a dupla bosst. Végülis nem dupla volt... De mire rájöttem, hogy mit kell csinálni... A végére kicsit nagy volt a nyüzsi. És egyszer még vissza is healelte magát.
    Gondolom most irány a Farron Keep? Van ott egy bonfire meggyújtva, másfelé nem találtam utat.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6383 üzenetére

    Várj, kitalálom, ugyanolyan lesz, mint az előző mocsár a rákokkal, de ez már mérgezni is fog és le leszek lassulva, mint az óriásos résznél.
    Tényleg, ott egyébként körbe kellett volna menni? :U Én némi gondolkozás után megettem egy Embert és leugrottam az elején. Amikor már halott volt a két óriás akkor meg visszamentem egy csonttal és felderítettem mindent.
    Illetve: az mitől függ, hogy mennyire kopik a fegyver? Tegnap amíg a tetőn szédelegtem mindenfelé és kerestem az utat a katedrálisba egyszer kiírta, hogy "at risk"... Azért az nem vicces, ha még repair powdert is cipelnem kell :(

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6385 üzenetére

    Nekem ezt két Bonfire között csinálta. Mondjuk ott jó nagy táv volt a két leülés között, lehet kimaradt egy út közben. Nem első eset lenne.
    Meg gondolom fegyvere is válogatja, Uchinál az első résznél is ki volt emelve, hogy alacsony a durability. Azt néztem, hogy ebben a részben is feleannyi, mint egy mezei hosszúkard.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Shadowguard #6384 üzenetére

    Lottóznom kellene. Azért cirka három és fél órámba beletelt mire az egészet oda-vissza bejártam, kétszer is, nehogy bármilyen apróság kimaradjon. Érzésre kevesebbet sebez a poison, mint az egyben, aztán lehet én tévedek.
    És megvan az Abyss Watchers :DDD Azért káromkodtam rendesen: de kis könnyű->ja, hogy többen jönnek->azért így se nehéz, egyik még segít is->P2
    DE alig egy óra alatt megoldottam, amikor sikerült kiismerni és NEM egy kézzel fogtam az Uchit akkor már nem volt vészes. Azt nem tudom hogy sikerült összehozni, de egy olyan try után vettem észre, ahol érzésre 4-500 HP-ja maradt a bossnak...
    Még kicsit szétnéztem a katakombákban, de ehhez már fáradt vagyok-> "Beware the Trap". Hmmm, hol van itt csapda, mozogjunk óvatosan... Jé, egy csontgolyó :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6392 üzenetére

    Látványosság? :F Azt hiszem nekem akkor kimaradt valami. Most fejeztem be a katakombákat, nem volt különösebben vészes és legalább rövid. Mondjuk a vége jópofa volt... "Use Ember. Amazing Ring Ahead". Jött egy NPC, baromi nagy karddal. Harmadik nekifutásra megoldottam okosba és leejtettem a szakadékba ;]
    A Ruins viszont egy mocsok terület volt, szerintem eddig itt haltam a legtöbbet, és ez csak felerészt köszönhető annak, hogy megtaláltam az előző NPC-t élőben is... De megint megoldottam okosban, megmutattam neki a Dark Knight-ot fent... És most már tényleg elkezdek HP-ra is pakolni, mert lassan mindennek egy ütés vagyok... Viszont megöltem egy kis démont, egy öreg démont (másodikra) és a rendes irányba visszatérve egy kehelyben is utaztam egyet cirka hetet (legalábbis gondolom, hogy a tó démonostól, mindenestől csak opcionális terület lett volna).
    És véletlenül (erre most már rákerestem) eddig még nem rontottam el a Usurpation endinget, szerintem azt fogom most megcsinálni ennek örömére :D Bár ez csak annak köszönhető, hogy Horace szó nélkül megpróbált megölni :((
    Kérdés:
    - Az normális, hogy Firelinkből tűnnek el az emberek? Az örök morgolódó is eltűnt, meg a figura is, aki először adta a Red orbokat.
    - A Demon ruinsban maradt pár item a lávában, akármivel trükköztem azokat nem tudom összeszedni. Fontosak azok egyáltalán? Vagy majd később lesz itt is lávajáró gyűrű?

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6394 üzenetére

    Akkor Havel pajzsával majd felszedem egyszer :D Dex builddel megyek, de az achi miatt az is kellene fog.
    Más kérdés, hogy mikor fogok eljutni odáig. Ez a Pontiff nagyon nem megy. Kb. nyolc óta szenvedek rajta, egyszer láttam a P2-t, de az is csak véletlen volt. Megzakkan, elkezdi a kombót és max staminával nem tudok elmenekülni a közeléből... Tiszta Manus 2.0

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Shadowguard #6396 üzenetére

    Na, megvan a rohadék :C
    Nem is tudom mikor szívtam ennyit egy bosson souls-like játékban, főleg normálon. Cirka 4 óra, a halálokat nem is számolom. Még szerencse, hogy ráéreztem és alig 500 soullal mentem be. De a lényeg, hogy halott és summon nélkül. Bár az tény, hogy nem volt sem szép, sem elegáns, kicsit emlékeztetett a taktikám az Isshin ellenire a Sekiro végén.
    Végére vicces volt, zsinórban három try is volt, ahol no hittel mentem be P2-be. Sokat nem értem vele, de volt. De egyébként is 9-10 flaskával tudtam kezdeni. Aztán elkezdett olyanokat csinálni, amit addig nem (a move nem volt új konkrétan, de felszúrással nyitni?), akkor megint nem volt P2 egy darabig. Akkor hagytam ott majdnem másodjára (elsőre akkor, amikor rájöttem, hogy nem csak egy klónt idéz). Még jó, hogy tele van a játék meglepetésekkel... (és meghalt Greirat :O )

    Azért valaki nyugtasson meg, hogy legalább a Top5 legnehezebb bossban benne van ez a drágaság :U

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Mans20 #6399 üzenetére

    Én csak nagyon mutatóban vagyok Emberben, a pvp része nem érdekel, a fekete fantomokhoz meg szerencsére kapok tippet, hogy mikor váltsak. Hajnalban még haladtam egy kicsit (alvás helyett), az vicces volt, hogy ahogy kiléptem Pontiff szobájából már jött az invade. De legalább az első nem ölt meg mikor látta, hogy én nem fogok harcolni.
    Mindenesetre Anor Londo-ba eljutni nagy élmény volt, ahogy ráismerted részekre (bár átépítés volt).
    Ennek örömére lementem a tömlöcökbe inkább és utálom. Ez a max HP-csökkentős enemy valami gusztustalan. Mikor egyik teremben öten mentek libasorban...

    Šolaire: Nekem az a bajom vele, hogy iszonyat hosszú kombókat tol. Kellett jó sok idő mire sikerült kitapasztalni, hogy egyáltalán mikor próbálhatom megütni. És csak egyszer, mert ha bepörög akkor kettő után nincs elég stamina menekülni.
    A végén az lett a nyerő taktika, hogy a kezdő nagy ugrását ismételtettem vele. Annál egyet bele tudtam ütni, másodiknál dodge oldalra, aztán dodge hátra amíg le nem esik a lock. Akkor vissza, mert megint a nagy ugrással kezd. Mint mondtam nem elegáns :U De annyira papír volt a karakter, a legtöbb támadását csak max HP-val éltem túl. Azóta el is kezdtem a HP-t emelni, most 842. Pontiffnál 681 volt :D Felírtam :DDD

    Ja igen, gondolkoztam azon Pontiffnál mikor kezdett alakulni a taktika, hogy ellövök rá Embert. De idáig még semmi nem dobott, jól tippelem, hogy limitált a mennyisége? Vagy van akikből lehet farmolni?

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    Meh... Ez egy kicsit tömény volt most.
    Mint kiderült hajnalban csak egy köpésre voltam Yhormtól... És akkor valaki elmondaná, hogy ez mi a f*sz volt? A hagymalovag ott kocogott mellettem, mert neki ez a küldetése. Oké, gyere haver... Szóval a harc úgy nézett ki, hogy én csiklandoztam a katanával a bosst (72 dam), ő meg belelőtt cirka két-három ezreket :Y És ha nem csinálom meg a questjét akkor mi van? Lemaradtam valami fontosról? :F

    Azt is tudtam, hogy Anor Londoban nincs messze a boss, a kapuját láttam hajnalban. Bementem, megnéztem, káromkodtam, másodjára még jobban, harmadjára elfelejtett nyilazni, szóval eltapostam a rusnya férget...
    Öröm, boldogság, szusszanni nem volt időm, boss (három flaskával, esélyes). Na azt szerintem hallotta a szomszéd is... :(( Szerencsére kutymalac arénája nem volt messze tőle, 4-5 próbálkozásból lement. Pedig amikor megláttam, hogy P2-ben ez is két kardos. De aránylag lassú. Vagy én vagyok kipihent. Most azon gondolkozok maradjak-e katanás vagy megcsináljam a kardját. Jónak néz ki és eredetileg DW-s karakter volt tervezve.

    Még szétnéztem a kastélyban, de egyik irányba toxikus mocsár, másikban sárkányok (még jó, hogy ezek kihaltak), én meg kezdek fáradni. Lassan azt is meg kellene néznem, hogy vajon mit hagytam ki eddig... :U

    Mans20: Elsőre majdnem hanyatt estem a székkel. A harmadiknál esett le, hogy a lootolnivalóm sikítozik. Lehet nekem is nyilazni kellett volna... De ebben a részben eddig háromszor használtam íjat, ebből kétszer a lootot szedtem le a fáról :D

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    Még kettő mínusz, lecsaptam a vén kecskesárkányt (Oceilot vagy mi) elsőre, de utána túl ismerős volt a környék, valahol hallottam, hogy a tutorial boss visszavág, gondolom itt, szóval visszafordultam. Gondolom ráérek erre jönni akkor, ha megvannak a lordok... :F
    Szóval mentem tovább a sárkányok felé, eltakarítottam mind a kettőt, aztán a páncélt is. Az már kicsit nehezebben ment, volt pár húzása amivel meg tudott lepni... Amikor azt hinném megtántorodik és olyat rám csap, hogy futhatok vissza, az azért aljas :(( Mondjuk ez tipikusan az a boss, amiről ha néztem volna videót biztos hamarabb lemegy (a megtántorodós trükk is meglepett, a shockwave is, de a sárkányköpetekre se számítottam). De nem panaszkodom, így sem volt vészes :N

    A DLC-t milyen szinten érdemes elkezdeni? :) Várjak a végéig?

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6407 üzenetére

    Még egy darabot nem tettem a helyére, nálam van mind a három. Szóval akkor ez titkos terület lenne? Jó tudni, akkor mégis arra megyek majd holnap. Ez a Grand Archives úgysem tetszik, most valami oltárféleség előtt hagytam abba, azt mondja viaszozzam be a fejem... Gyanús ez nekem :K

    Aztán ha ott végzek meglesem a DLC-t is. A sebzés vitatható, de az Uchi maxos és végre én sem halok bele egy ütésbe.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6413 üzenetére

    Na igen, ezekkel a hitboxokkal egyébként is hadilábon áll a From. Párszor jó lenne visszanézni egy-egy találatot vagy elhalálozást, mert tisztán látni, hogy NEM talált el.
    Bár ez nem csak rájuk igaz. A Surge2-ben az egyik bossnál volt olyan többször is, hogy előre rúg, én meg elrepülök hátra :C

    Bleedre érzékeny? Lehet azért volt könnyebb nekem, mint Pontiff, az Uchi mintha véreztetne is :D Bár nem egészen tudom hogy működik ez az ellenfeleken.
    Azon gondolkozok most pont kellene csinálni pár elementál fegyvert is, az egész első részt sima fegyverrel toltam végig. Csak akkor majd figyelgethetem melyik boss mire érzékeny.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6415 üzenetére

    Ja, most pont vele szenvedek, ez egy sz*r, mindenféle cicoma nélkül. Egy boss ne úgy csapjon már le, hogy a háta mögött állok és előre üt. Eddig ezt háromszor játszotta el.
    Az már csak hab a tortán, hogy P2-ben inni képtelenség, eddig egyszer ha engedte. Akkor tegyen rám Estus blokkolót és tudom, hogy max három találat és meghalok.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Shadowguard #6417 üzenetére

    Nah, csak mérgelődni kellett, úgy látszik nekem ez segít, ha kiírom :K
    És hoztam a tervet, egyszer tudott megütni P2-ben, de állítom, hogy akkor is a háta mögött voltam. És már eggyel előbb is lement volna, ha nem vagyok mohó :W
    Egy ütés, ez meglesz, le kell rohanni...
    Híres utolsó mondatok, ezeket össze lehetne írni :D

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6420 üzenetére

    Soha nem parryztem még semmit :D Csak a dodge.
    Arra hamar rájöttem, hogy a hátsó fele egészségtelen. Szerintem ez megette Chuck Norrist, olyanokat rugdosott. Azért megnézném azt, aki ilyen páncélban ilyen terpeszt rúg. :DDD Legjobb az volt mikor felütött és még rúgott rajtam egyet.

    Távolságtartás egyébként máshol is bejött-> A Nameless Kingből Lifeless Kinget csináltam ma (tegnap az opcionális területet olvasva rákerestem az opcionális bossokra, őt is kidobta). Az elején voltak kisebb ellentétek közöttünk, de meglepően könnyen lement mikor sikerült kiismerni minden mozdulatát. Bár hoztam a se nem szép, se nem gyors taktikát. Mivel összevissza pattogott ha közel engedtem ezért szépen elhátráltam tőle és addig táncikáltam amíg fel nem ugrott. Előre dodge, hátraarc, három ütés, dodge hátra mint az őrült. Win :)

    A vicc, hogy így is ráment az összes flaskám (11 volt P2 elején), a boss is tanult. Rájött, hogy a kardkenegetés utáni lecsapós villámát többnyire nem tudom kikerülni. Utána dörgölte a kardot, ha kellett, ha nem.

    És megtaláltam Havelt is a területen. Kicsit erősebb, mint az egyben volt. Ott kétszer hátába állítottam az Uchit és elpihent. Itt meg alig vette észre. De a oneshotja még mindig a régi :K

    Kicsit kószáltam még az Archivesban is, de ott fel is idegeltek... Találtam egy kölyökkutyát (nem tudom mi a neve, olyan, mint kutymalac volt, csak kicsiben), erre kiírja nekem harc közben, hogy invade... Legalább megvárta, hogy megöljem, utána csapott agyon azzal a KÉT lángoló marhataglóval óriási karddal. Saccra ha engedi, hogy felhealeljem magam se élek két másodpercnél tovább :(

    És még mindig Pontiff a legnehezebb :((

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6422 üzenetére

    Azt a részét láttam. Első körben próbáltam csak lecsapni a klónt, mert nem tudtam, hogy újra leidézi. Utána próbáltam a rámugrást előcsalni, ott meg tudtam ütni párszor nyugodtan. A baj utána jött, mert volt, hogy elkezdett vagdalkozni ő is meg a klón is és egyszerűen nem tudtam kigurulni belőle. De majd NG+-ban kiderül, hátha ott már könnyebben megy.

    Tegnap eljutottam Lothrichoz, a negyedik try után el is küldtem a halál f*szára és mentem aludni :W Első try ismerkedős, másodiknál még mutatott újat, harmadiknál P2, a célkövetős lövedékeket rühellem. Utolsó próbálkozás, majdnem hibátlan első fázis, mutatott pár extra mozdulatot, de 12 flaskával jött a P2, elég lesz. Kisebb buktatókkal, de lecsaptam a kúszómászót, na gyere, te mágus. És feltámasztja... :Y Na jó, próba újra... Megint lecsaptam a nagytesót, de mohó voltam és nem hagytam staminát elgurulni. Kb. 200 HP-ja maradt, a robbanás hanyatt lökött, aztán jött a kard... Ha nem 4:25kör kellett volna kelnem ma is lehet nem hagyom ott, de ez a megoldás azért... Ehhez valami nagyobb marhatagló kéne :((

    De majd ma, aztán irány a DLC. Gyanítom a tesók után az endboss jönne, mert tegnap kimaxoltam a flaskát és a tüzet is.

    Mans20: Grat :) Látom nem csak én megyek a bossok ellen is a lelkes gyűrűvel. :DDD Bár most pont nyugdíjaztam, Nameless után lecseréltem az Uchit Chaos Blade-re, mellé kell a gyógyító gyűrű.

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6425 üzenetére

    Megoldottam azóta :) És azt is eldöntöttem, hogy legközelebb nem hagyok bent bosst estére, vagy nem azzal fogok kezdeni, mert ott nehéz felvenni a ritmusát a játéknak, még egy nap kihagyás után is. De csak meglett és így, hogy tudtam mire kell figyelni nem is tudta feltámasztani a tesót P2-ben.
    Ennek örömére neki is kezdtem az első DLC-nek, elvileg majdnem ki van takarítva a térkép, még a hidat kell leszakítanom és lent szétnézni... Szóval elvileg két bossharc is lesz ma.
    Aztán irány a Ringed City és ha az is kész akkor jöhet az endboss. Csak előtte megnézem hány gyűrűt, spellt és gesture-t hagytam ki. Meg össze kellene farmolni a covenant itemeket is még NG+ előtt. Tegnap fél óra alatt szereztem három nyelvet... Még 25 kell :O
    És a többiről ne is beszéljünk...

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Shadowguard #6426 üzenetére

    Meglepően hamar lement a két boss, mondjuk régen én néztem is erről videót.
    Farkas koma elsőre, de túl sokáig Friede se tartott egy óránál tovább. Bár a videóból már arra nem emlékeztem, hogy van P3 is. Még örültem is magamnak, hogy milyen hamar megvolt mikor kidobta a Slab-et is.
    Utána kicsit el is vette a kedvemet az egésztől, volt pár try ahol a második fázisba nem jutottam át és egy cirka 2%-os halál, amit lehet a szomszédok is hallottak :U Következőre már meglett... De valahogy nem éreztem azt, hogy hurrá... Olyan meh...

    Még kicsit farmolok covenant itemeket, már esett egy nyelv fél óra alatt. Azt terveztem elkezdem a Ringed Cityt, de ez a Friede elvette a kedvem mára..

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6428 üzenetére

    Köszi :) Én is egyedül mentem. Első körben semmiképpen sem akarok segítséget igénybe venni, másodikban is csak egy-két helyen gondolkozok rajta (ha Pontiff megint úgy megfog ott tuti). Annyi volt a könnyebbség, hogy erről régebben láttam videót, az alapjátékot viszont vakon csináltam, csak az első cirka egy órát láttam még régebben (tutorial Gundyr és még egy kicsi utána).
    Annyira nem éreztem vészesnek az első két fázist, a harmadikkal voltak gondok. Csak maga a harmadik fázis ténye még a kedvemet is elvette egy időre. Kicsit türelemjáték nekem ez a harc. P2-ben volt, hogy majd egy percig keringtem, mert Friede nem volt hajlandó távol maradni, én meg rizikós helyzetbe nem ugrottam bele. A killnél azt hiszem 13 Estussal kezdtem a P3-at, 8 maradt a végére, de minimum 7-8 perc volt a fight, lehet több is. Nem én leszek aki speedrunt csinál a játékból :N

    Az első boss az nem a démonos lesz? Ringed Cityből is néztem videót, csak úgy fél szemmel, azt rögtön láttam, hogy utálni fogom. A duplaboss nekem halálom az ilyen játékokban...

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6428 üzenetére

    Jah, a Demon Prince volt :((( Ahhoz képest, hogy mennyire tartottam tőle majdnem lement másodikra, de valamivel oneshotolt... :F Na itt meg is volt a meh hatás, kellett két try, hogy egyáltalán lássam megint a nagyot. Kb. 5% HP, megint oneshot. Na próbáljuk ki mi van, ha a másik démont ölöm le először, mintha lenne különbség... Volt...
    Meteoreső, ötezer tűzlabda/perc, kill :C De az, hogy az utolsó ütéstől kapott staggert... Vicc...
    De hogy én most nem fogok továbbmenni az is biztos. Ennyi elég volt mára... Ezek a DLC bossok engem lefárasztanak...

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6434 üzenetére

    Saccra biztosan, én észre se vettem, hogy most az kimaradt. :D Itt azért szerencsém is volt a killnél gondolom én.
    Egyébként mint a mellékelt ábra mutatja csak folytattam... Nem lesz a kedvencem ez a DLC, azt már érzem... NG+-ban jöjjön ide a halál... Most egy órát szórakoztam egy NPC invaderrel, de csak meglett... Valami Silver Knight, egy hülye buzogánnyal. A bosson nem haltam ennyit... Nem is érte meg a kill... De nem maradhat életben semmi :((

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6436 üzenetére

    Óh, hogy az ő? Én teljesen azt hittem az előző DLC-ből rángatják be a buzogányos NPC-t. Mondjuk különösebben nem nézegettem, egyszer eltalált, azóta menekülök azok elől is.
    Óriásokból eddig kettőt találtam, az pont kettővel volt több, mint kellene...
    Gyűrű meglett, Havel+3 :) Jellemzően azért is haladok olyan lassan, mert igyekszem minden sarokba benézni, aztán néha érnek kellemetlen meglepetések.

    Én azt hittem Süsü lesz a következő boss... Pont gondolkoztam rajta, hogy meg kellene nézni mit nem szeret, megvenni a Washing Pole-t és olyanra infuse-olni. Rémlik a videóból, hogy az valami nagyon beteg gyík :(((

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6438 üzenetére

    Akkor mindegy is, a villámos cuccok faith-re scale-elnek, gondolom nem nyernék vele annyit, mint amennyit bukok vele. Akkor mégis marad a Chaos Blade.
    Kíváncsi leszek rá, amennyit belőle láttam tőle nem félek annyira, mint a démonoktól féltem :N

  • Shadowguard

    senior tag

    Ezt a szart... Ez még gusztustalanabb, mint a videó alapján gondoltam. De valahogy nem is érzem, hogy majd én ezt leölöm, csak próbálkozok, megöl, visszamegyek, de semmi érzelmet nem tud kiváltani belőlem. Ezt még egy souls-like játék egyetlen bossa sem tudta elérni. Még Friede volt hozzá a legközelebb, mikor kiderült a három phase.
    Egyszer eljutottam P2-be, nulla Estussal és levittem cirka 25%-ra, de ennyi. Becsületből le fogom ölni, meg majd utána Gaelt is, de 100%, hogy NG+-ban én a két DLC-nek a közelébe nem megyek. Nem azért, mert nehéz, csak szar...

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Shadowguard #6440 üzenetére


    Nah, pipa... Többet se lássam...
    Szeretném azt mondani, hogy a végére változott a véleményem, de nem... Pedig egész jó taktikát sikerült találnom ellene, P1 már volt hogy nohit ment. De ez egy rémesen hosszú fight és még csak nem is túl szórakoztató. A P2-es random :F lézerezése meg röhej. Ha nem vagyok elég közel hozzá amikor elkezdi akkor csak az Ember és a max HP segít. Akkor marad egy fél centi életem... (Lehet nem random, én nem találtam benne logikát).
    Pontiffon többször haltam, volt, hogy instant megölt nyitásként (igen, nekem még mindig ő a mumus), négy órámba telt, de még ha mérgelődtem is élveztem. És örültem, hogy lement. Midir meg volt maximum két és fél óra... Az utolsó cirka 40 percben le volt némítva a játék és Kipelovot hallgattam... Na ennyire tetszett/volt rám hatással az egész.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz BOBAKILL #6442 üzenetére

    Nem az volt a bajom vele, hogy nehéz, a fight nem tetszett, de azt most is tartom, hogy aludtam rá egyet. Az a rengeteg HP csak egy ócska időhúzás, de attól nem lesz se jó, se nehéz egy boss (szerintem). Na ezért vagyok pipa :D
    A P1 baromi egyszerű, ha megvan a trükkje (épp csak egy jobb try is cirka 8-10 perc volt). Nálam így működött:
    el kell felejteni a fejét (tudom, rendesen csak oda lehet sebezni), többnyire a jobb hátsó lábát ütöttem. A legelején elfutok vele ellenkező irányba, megvárom amíg kitombolja magát, annak a végén van egy farokcsapásos fordulás, amikor azt megcsinálta rárohanok, egyet ütök a fejére és bemegyek alá. Utána csak arra kell figyelni mikor farkal. Ha feláll tüzet okádni akkor háromszor meg lehet ütni a farkát és futás el. Legjobb amikor sikerült belőle előcsalni a tűzfújást, ami után lézerez. Az az egyetlen move, aminél hármat ütöttem a fejére is fixen (már ha éppen eltalálta). Néha máskor is volt esély egyre, de nem szerettem kockáztatni. Ha a fejénél maradok és két lábra áll az fáj.
    Ha rövidebb lenne biztos találtam volna ilyet a P2-re is, de azért látni, hogy ott kicentiztem (a lézeres tombolásnál nem tudom mi a trükk és az ember nélkül fix halál). Bár a végén a greed vitt el majdnem. Azt hittem meghal és nem hagytam staminát. Felrobbant.

    Az biztos, hogy végigviszem még többször is. Legalább kétszer biztosan. Kellenek az endingek (meg a gyűrűk is) az achihoz. De ez a sárkány nem csábít különösebben. A NG+-os bossokat várom, az érdekel, hogy Pontiff jobban megy-e majd, sikerül-e megint olyan hamar a Nameless King. De ez a sárkány... Hát, nem tudom...

    Dex buildhez mit ajánlasz fegyvert? :D Én az egyet az Uchival toltam végig, itt váltottam Chaos Blade-re valamikor, már egy ideje megvolt, azt tudom. A healelős gyűrű egész jól ellensúlyozza a sebzést. Főleg az én óvatos taktikámmal. Duplakardon gondolkoztam még az elején, de a kezdőnél az Uchi jobb volt (a lovagok ellen biztosan), a Dancerét meg megcsináltam, de az nagyon meh... Úgyis van 6 vagy 7 Slab-em, van rá keret.

    Šolaire: Nem-nem, a gyíkból varázslat lesz. Tényleg jó kis kard, de ha azt megcsinálom az azt jelenti, hogy le kell ölnöm megint, hogy meglegyen a spelles achi. Ki van csukva :N

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz BOBAKILL #6442 üzenetére

    Felemás egy fight. Az eleje meh... A Chaos Blade miatt is ráment egy flaskám, szóval ellenőriztem, majdnem annyi HP-ja van, mint Midirnek... De sokszor nohit volt, P2 kicsit húzósabb, de a végére ott is megtaláltam a lyukat ahol ütni lehet. Még gyorsabban is ment a fázis így, mint az elsőben: mindig jobbra dodge, ha magára húzza a köpenyt hátra-hátra-hátra (P1-ben megvártam, hogy ugorjon, be alá, három ütés dodge)... P3 már húzósabb volt, ott sokáig erőből akartam keresztülverni magam... A végén ott is találtam egy három ütésnyi ablakot.
    Azért az tetszett, hogy még egy óra után is tudott újat mutatni. Mikor beteleportált alám csak úgy kicsit bepánikoltam. Meg hiába volt a sok HP, de valahogy sokkal intenzívebbnek éreztem, mint a Süsüt itt végig mozogni kellett.
    Egyébként első try, még egy Divine Blessinget is beittam. Aztán sokáig ez volt a legjobb :D

    Ami előtte volt az viszont izé? :F Volt egy idéző, beidézett egy enemyt, egy playert, aztán meghalt... Mi a franc? Elsőre lement, de olyan lagja lehetett annak a játékosnak, hogy egyet ütöttem és egy-két sec múlva sebződött :C Ez ilyen szerencsejáték? Ha nincs szerencsém akkor random pvp-gurukat kapnék itt, ha van akkor ilyen négyütéses mob szintű ellenfeleket?

    Szerk.:

    Ja, a killnél is csináltam egyet P3 elején :D Azért itt már egész szépen betartalékoltam a flaskát.

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6447 üzenetére

    Igen, ezt már én is láttam :D Ezzel együtt már két játék lesz, ami miatt irigylem a konzolosokat. De a Bloodborne-ról megint pletykáltak PC-re.
    Esetleg még a Spiderman harmadiknak :U

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz BOBAKILL #6452 üzenetére

    Na akkor ezt majd kipróbálom :D Majd ha egyszer eljutok odáig, tegnap Gael után nem voltam túl produktív. Kikerestem miket hagytam el útközben és amiket lehetett azokat megszereztem. Azért kicsit meh... Egy csomó gesture-t bebuktam, mert nem szoktam idézni :(( Meg pár gyűrűt is buktam, különböző okok miatt... De azért van amit jól csináltam, a Sorceries achi már meglett.
    Aztán nekiálltam farmolni... Megvan a Sunlight, a Watchdogs, az Aldrich és a Rosaria covenant (legalábbis a fontos jutalmak megvannak), még kell 10 item a Darkmoonhoz és 27 a Mound-Makershez... Megvettem a pénzből minden armort és más vackot, ne szálljon el nagyon a karakter szintben. Tegnap egyhuzamban szedtem ki 27 Sunlight Medalt, majdnem kétmillió lélek volt a járulékos haszon meg cirka 50 Ember... :Y

    Mans20: Van mögötte egy ismerős hely, azt derítsd fel, keresd meg a szemeket, az felold egy befejezést. Aztán irány vissza a kastélyba, a másik irányba kell menni (Dragon Barracks bonfire, ha már jártál arra). Két sárkány a hídon, szóval menj a híd alatt és körbe. Majd meglátod (nézz szét ott alaposan, ha jól emlékszem van ott valamilyen shard). Onnantól egyértelmű lesz megint :)

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Mans20 #6455 üzenetére

    Melyik részére gondolsz?
    A haladási iránynál elsőre én is lefelé indultam, csak én visszafordultam Gundyr papa előtt, itt írták, hogy megéri felderíteni. Ha online vagy akkor a szövegek tudnak még segíteni a földön, kivéve mikor nem. Egyébként a lenti rész egy másik teljesen opcionális területet is megnyitott :K
    A híd alatti rész meg adja magát, ahol item van azt meg is lehet közelíteni :D Én meg mindent módszeresen összeszedek.
    A gyűrűk, gesture-ök és más ilyenek már érdekesebb téma. Azért van, amire csak szerencsével akad rá az ember...

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Mans20 #6457 üzenetére

    Az egész Ocelot-os, Gundyros rész opcionális :) Ha nem tévedek nagyot akkor úgyis végig lehet vinni, hogy a kastélyból a mocsárba le se mész.
    És igen, sok dolog el van rejtve alaposan. Az útvonal még egy dolog, idővel rá lehet jönni. Bár az Archdragonra nem biztos... De van pár érdekes cucc, amiket nézegetek most :D

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Mans20 #6459 üzenetére

    Nekem még messze a vége... Kb. fél12 óta farmolom a shackle-t, már csak 10 kell... Ilyen tempóval ma már nem ölök endbosst...
    NG+ biztos lesz, az achi miatt az is kell. Az első részben is két és fél végigjátszásba telt, mire meglett minden... A Sekiroban meg egyenesen négybe :D
    Szerk. És amíg ezt megírtam megölt a sisakom :C

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6461 üzenetére

    Nem rossz az, csak teljesen más, mint a DS :D Nekem az első rész a Sekiro után valami kegyetlenül lassú volt, még a három is csak néhol közelíti meg azt a tempót. Viszont ha minden bosst látni akarsz az minimum két végigjátszás. Ha leírással haladsz akkor is. Szerintem megéri.

    Egyébként a játék utál, most már biztos :D Hat és fél óra alatt sikerült összeszedni 28 Vertebra shackle-t... Csak 27 kellett volna... De kettő mob volt egymás mellett, ami dobhatja azokat farmoltam... Az utolsó körben mind a kettő dobta :C

  • Shadowguard

    senior tag

    És ennek a történetnek is a végére értem :) Jó kis kaland volt, még a kisebb zökkenőkkel együtt is. Maradtam az eredeti tervnél, elsőre a Hollow endinget csináltam, ha már véletlenül sikerült haladnom a questline-nal.
    Bár 72 óra volt a vége, de ebből az utolsó ~15 már csak farm volt, egyébként tegnap délután befejezhettem volna. De minden covenantos jutalom megvan az achikhoz is, összeszedtem mindent, amit csak lehet. A maradék két végigjátszás már gyorsabban fog menni. Már csak az alapján, hogy kevesebb, mint egy óra alatt Undead settlement közepén vagyok és tudom mi merre van :D

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Mans20 #6465 üzenetére

    Pedig egyáltalán nem siettem :N De sokat segített, hogy ez az idő kevesebb, mint két hétre oszlott el (az első achievement jún. 2., 15:31, az utolsó jún. 14., 21:20), nem tudtam kirázódni belőle. A másik, hogy bosst nem hagytam bent éjszakára, amire rápróbáltam azt meg is öltem. Aludni lehet máskor is. Egyetlen kivétel Lothric volt, ott meg is éreztem ezt, másnap kellett pár try felvenni a ritmust.
    Még azt sem tartom kizártnak, hogy sok bossnál szerencsém is volt, ez majd NG+-on kiderül. Az egy szem Pontiff kivételével az alapból nem tudnék olyan bosst mondani, akivel úgy igazán megszenvedtem. Volt egy-két nehezebb, de a többség 10 try alatt halt (páran meg elsőre). Még ha nem is mindig játszok "szépen" :N Néha egy-egy szakaszon a mezei ellenfelek többször öltek meg, mint a területhez tartozó bossok. Az első Lothric knight tuti :((

    Egyébként azon gondolkoztam, hogy mennyire jól is tanulható a fightok nagy része (gyanítom az összes, nekem nem mindenhol ment). Legjobb példa erre Gael, elsőre elfogyott az összes flaskám és mindent IS eltoltam rá, a killnél meg maradt 8. De Midirnél is első alkalommal nulla Estussal mentem P2-be, a végére meg szinte no hit volt a P1(attól függetlenül az egy vacak fight szerintem).
    Azért kíváncsi leszek tud-e majd újat mutatni a NG+. Gyanítom, hogy pár helyen igen :)

    Majd egyszer a kettőre is ránézek, ne maradjon ki az sem, de most a fő cél ennek a résznek a kimaxolása. Aztán utána kis pihi is kellene :D

  • Shadowguard

    senior tag

    Ma csak kicsit tudtam haladni, a Sage és a Deacon letudva, átálltam a dupla kardra, kezdek belejönni. De hogy hányszor beinvade-eltek ma :(( Csomó időm ráment, eggyel addig kergetőztem amíg megunta és hazament (egész sokáig bírta), a következőnél meg álcáztam magam, az is megunta... Utána meg inkább beszaladtam a bosshoz. Igen, ennyi erővel mehetnék offline is, de a feliratok miatt azért jó (meg az egyik NPC is kellett) :) Direkt meg nem fogok meghalni, hogy leessen az ember :N
    Mans20: NG+-ban megmarad minden cucc a kulcsokat és hasonlókat kivéve. A hamvakat, coalt, varázslatgyűjteményeket is lehet újra megkeresni. Meg persze az NPC-ket is.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6478 üzenetére

    Igen, ez volt az álcázás :D Amíg keresgélt addig olvastam.

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6480 üzenetére

    Én már leszoktam leszokófélben vagyok. Mondjuk jól kitaláltam ezt, márciusban abbahagytam, azóta Surge2, Sekiro és két DS végigjátszás. Csupa nyugtató, relaxálós játék :DDD

  • Shadowguard

    senior tag

    Na, megvan Pontiff NG+-on :D Egyszer azért csak meg tudott ölni, ő volt az első boss NG+-on akinek ez sikerült. Bár egyszer-kétszer másodjára is pálcás volt, de csak lement.
    Attól függetlenül még most is utálom :((

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6483 üzenetére

    És tényleg ő a mumus :DDD
    Ma kicsit belehúztam a progressbe, lecsaptam Yhormot, Aldritch-ot (kétszer, egyszer Anrinak kellett segíteni), a Dancert és mivel nem lett meg a miracle achi (azt hittem a Dancer lelkéből nem csináltam meg csak) elmentem Archdragon Peak-be a hiányzóért. De onnan már csak egy köpésre volt a Nameless, szóval őt is hidegre tettem, egész könnyedén, aztán levezetésképpen lementem a csatornába Ocelotért... Gundyr papát már meghagyom.
    Na ezt mind elsőre... Szóval idáig egyetlen boss tudott megölni NG+on és az Pontiff :(((

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6485 üzenetére

    Az nem, az elsőben sokáig Pufi és Pöcs volt. Esetleg a DLC bossok még, Manus elsőre nagyon könnyű volt, másodjára nem adta. Artoriasnál meg NG+-ban lett meg a taktika (főleg mikor utánaolvastam és rájöttem, hogy a buff szakítható és nem AOE). Kalameet NG+-ban inkább a farka miatt. Nehezen engedte levágni...

    Viszont most ment le Gundyr, na ez azért pálcás volt, kicsit elfelejtettem a move setjét meg hogy mikor lehet inni, ráment vagy öt flaskám. És kétszer még el is kapott. A végét azért megérte volna felvenni: KUKRI! :DD Maradt kb. 1mm élete, nekem 200HP és nem volt flaskám. Én nyertem :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    Lett közben új mumusom, a Twin Princess kicsit kiakasztott, elsőre szerintem beakadt valami a randomban, mert egymás után vagy négyszer-ötször lőtte el a célkövető vackait. Aztán az oszlopon keresztül csapott le mindig, az oszlopok gonoszok :K
    Kis pihi után most az első DLC-ben vagyok, de fél órája nem tudok menni semerre...

    Nem tudom mennyire látni, de a sapkám fölött van egy invader. Ő nem akar hazamenni, én nem fogom megölni magam és nincs híd... És pont úgy ül, hogy ne tudjak rá lövöldözni... Az elején próbáltam, párszor el is kapta a sárkányölő villanyoszlop.
    Most ilyenkor türelemjáték? :((

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz MageRG #6488 üzenetére

    Nem lehet pihenni ilyenkor :( Elsétáltam a kápolnába a bonfire-ig és nem engedte. Én voltam a kápolna oldalán, éppen előtte öltem le a farkast... Szóval balra se tudtam menni.
    Mindegy, a végén csak megunta, addig letoltam egy partit Neoverseben... Mindenesetre türelmes volt, negyed 11kor még ott ült.
    És első DLC pipa, azért csúnyán elfelejtettem Friede trükkjeit, P3-ban kétszer is elfeküdtem, nem emlékeztem melyik ugrásnál van az ablak... Meg egyszer az elején beakadt valamibe a karakter :((
    És bár azt mondtam nem teszem, de irány a Ringed City :D Midir jön nekem egy karddal.

    [ Szerkesztve ]

  • Shadowguard

    senior tag

    válasz Šolaire #6493 üzenetére

    Már nem maradt ki, tegnap óta könyvtárba van a második rész is. Jelzem, GMG-n csak 8,80EUR, ha VIP vagy akkor 8,50 :)
    Azért ha belegondolok elsőre hogy féltem a démonoktól és mennyire utáltam...

    Elsőre, egész szépen. Nemsokára jönne Midir, de előtte pihenek...

    Szerk.: Code Veint ismered? Azzal is szemezgetek egy ideje, állítólag amolyan anime souls :U

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák