Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Urby66

    aktív tag

    Én azert az előrendelést nem fogom visszamondani és már nem idegesít a dolog. Eddig siettem, hogy kész legyen a Death Stranding a megjelenésre de így legalább azzal nem kell kapkodni. :DDD
    Amúgy kíváncsi lennék, hogy miért tolják ennyit a dátumot. Elvileg nincs kiadó aki nyomná őket. Lehet az új konzolok miatt van gond? :F Kicsit azért bizonytalan vagyok, hogy egy ilyen tapasztalt csapat nem tudja jól belőni a dátumot. Remélem nem valami komoly minden platformot érintő gond van a háttérben....

  • Urby66

    aktív tag

    válasz RubbishBin #6781 üzenetére

    Lehet csak képzelem, de amióta Ryzen van Intel helyett alatta, nem csinál semmi furcsát a 5700XT.
    Lehet a Windows reinstall is segített, de azóta minden jobbnak tűnik. Furcsa, de ugyanabban a házban kb. 5 fokkal hidegebb ugyanaz a kártya. :D
    Egyébként egyetértek, pár hónapja még kritikán aluli volt a driver. Jópár funkció (pl. Enhanced sync) pedig még most sem működik rendesen.... :W

  • Urby66

    aktív tag

    Lőjetek le, de az eddigi profin megszerkesztett "gameplay" videókhoz képest ez elég ötlettelen és sivár volt nekem. Keresd meg a klinikát, azaz menj el a pöttyhöz a térképen: nem volt túl izgi. A gunplay elég esetlennek és kapkodósnak tűnt az előzőkhöz képest, a világ pedig szerintem kihalt. A tök üres bár (ok lehet a sztori megmagyarázza miért), és a tök üres utcák ahol ráadásul egy részen bekeverik a tömeg morajlását, pedig nincs is ott annyi ember ami ezt indokolná.... :( Nekem ezek a hibák szúrták leginkább a szemem, a grafikai bugokat észre sem vettem volna, ha nem írjátok.

    Szóval a videó után én félek, hogy a túlzottan nagy elvárások miatt csalódás lesz. Nem mondom, hogy ez rossz játék, de szerintem túltolták a hype-ot és irreálisan nagyon sokat vár mindenki a játéktól.
    Persze ne legyen igazam, az előrendelésem még él... :B

    Szerk: látom amíg írtam más is erre jutott.... :R

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    Hát majd meglátjuk mi sül ki belőle.
    A level design-t se igazán láttuk még. Abban igazad van, hogy a neonfényes részek hangulata az emberek hiányát kivéve rendben van.
    Ami furcsa, hogy tényleg nagyon lassan és óvatosan mozgott a kamera főleg a nyílt tereken. Ez a régi Xboxon volt észrevehető nagyon. Lehet, hogy tényleg azért, hogy hosszabb legyen a videó és jobban lehessen látni a tájat, a környezetet, de lehet, hogy vannak pop-up problémák. Emlékszem még X 360-on az akkori GTA volt ilyen.
    Ok, mindez amúgy találgatás, hisz azt sem tudjuk ez a legújabb verziója a játéknak vagy sem. Szerintem a legújabbat még javában hegesztik és ez egy régebbi de már működő példány volt.

  • Urby66

    aktív tag

    válasz nubreed #8449 üzenetére

    Szerintem én is nomad leszek elsőre. Talán ez hiteles lesz így mivel annyira nem ismerem a helyzetet ami csöppenek, a játékot ezt az egész univerzumot, így valamennyire kívülállóként kezdhetem el.
    Aztán majd ha már itt lesz, meglátjuk.
    Egyébként pont úgy esett, hogy 10-től szabi... :C

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Peace #8491 üzenetére

    A háborúnak tényleg nincs értelme, mindenki azt használ amihez kedve és pénze van. Nekem egy darabig volt X360 a PC mellett de eladtam, mert amikor elmúlt az újdonság varázsa (az első MassEffect, a Fallout3 :Y ) akkor kevesebbet ültem ott mint PC előtt. Mivel akkoriban oda nem igazán lehetett digitális tartalmat venni engem a lemezek cseréje nagyon zavart. (HDD nélküli változatom volt)
    Ami viszont érdekes módon megmaradt a konzol után: azóta is 95%-ban kontrollerrel játszom. Akár asztalnál akár a TV előtt, valahogy ez sokkal kényelmesebb a kezemnek, valahogy természetesebb tartani így a kezem és kevésbé fárasztó. Ráadásul jobban tudok izegni-mozogni játék közben mert nincs az a nagyon kötött testtartás amit billentyű-egér megkövetel.
    Igaz, az új hardverek nagyon drágák, de szerencsére nem is avulnak annyira gyorsan mint kb 10 évvel ezelőtt. Nemrég cseréltem egy 7 éves Xeon-ról egy Ryzenre de nem igazán érzek eszeveszett gyorsulást a két rendszer között ha játékról van szó. És egy jópár éves 1080 is még vígan elvan a mai játékokban, ha nem akar az ember 1440p-4k felbontásokban játszani. Én most egy 55-ös tévén játszom és egy mozgalmasabb játékban a 720p és a 1440p között csak akkor látok különbséget ha megáll az akció. Egy nyugodt tempójú játékban jól látni, hogy élesebb minden de egy autóverseny vagy Doom alatt minimális az eltérés.
    Amúgy pont a gyerekek miatt kell majd a pénz a gépre. :DDD Amikor már elég nagy lesz és folyton játszani akar...
    Egyébként gyerek mellé szerintem jobb a PC mivel rengeted indie kis aranyos játék van amivel lehet együtt szórakozni.

  • Urby66

    aktív tag

    Én is GOG-on vettem a támogatás miatt.
    Egyébként nem értem ezt a sok kliens van témát. Nálam alapból egyik kliens sem indul el automatikusan rendszerindításkor. Az adott játékot a saját ikonjával indítom és az szépen húzza magával azt a klienst ami kell neki. Egyszerű, fájdalommentes, nem zavar.
    Ha pedig a digitális áruházak bedőlnek akkor mindenképp húzni fogják magukkal a játékokat is, sajnos ez egy ilyen világ, nem lehet túl sokat tenni ellene.
    Pl. nagyon ki akartam próbálni a Driver 3-at de hát a kiadó úgy döntött, hogy nem árulja többet sehol. Szóval ha jogszerűen akarok eljárni akkor ott maradtam volna tanácstalanul a boltban kezemben a pénzemmel... :(
    Igaz már régen nem vásároltam olyat, de PC-re tudomásom szerint a lemezes játék is igényli az internetkapcsolatot és a klienst.

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Hartigan #8662 üzenetére

    Ok, ez egy olyan pont amit én nem vettem figyelembe, mivel egy ismerősöm sincs a klienseken. :B
    A korombeli ismerősök azt mondják már túl öregek bohócnak, én vagyok közülük "gamer" egyedül. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz bélanéni #8687 üzenetére

    Ez a mondat a képen valóban nem túl szabatos így magyarul. De azt is vegyük figyelembe, hogy a fazon teljesen szénné moddolt inkább gép mint ember, akiben nem sok emberiesség maradhatott. Lehet azért beszél így...
    Amúgy a sarokban a feladatok szövegei teljesen rendben vannak, szóval egy kép alapján nem írnám le a fordítást.
    Én mindenképp magyarul kezdem majd!

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Cifu #8727 üzenetére

    Igen, a a mondat is fura kicsit, de azzal együtt tudnék élni. Hiába beszélek viszonylag jól angolul valahogy úgy vagyok vele, hogy pihentetőbb, jobban kikapcsol ha magyarul játszom.
    Lehet a fordítás nálam olyan plusz 30-40% ot rárak az alap a processzor terhelésre, és ezzel néha már thermal throttling-ba csúszok... :DDD

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Lajmund #8738 üzenetére

    Nekem is hasonló a setup itthon. 55-ös TV a kanapéról, game módban freesync támogatással. :DDD
    Szintén csináltam fából egy lapot a billentyű- egérnek. Ennek ellenére én kontrollerrel fogom nyomni, meglátjuk mennyire áll majd kézre az irányítás így. A 5700XT-vel szintén 1440p-t próbálok belőni, úgy hogy 50 alá azért ne essen be az FPS sűrű helyzetben sem. Meglátjuk hogyan bírja majd.
    Fitzgerald: Nehéz ezt elmagyarázni, ha angolul játszok, fejben akkor is valahogy magyarul lesz meg a szöveg a szóhasználat, a beszéd fordulatai, és nem feltétlen úgy mint ahogy az valóban hangzik. Ha van felirat akkor az elveszi ezt a szabadságot, és belekényszerít egy keretbe, ezért idegen néha a magyar felirat nekem. Kb. ezt az egészet úgy tudnám magyarázni mint amikor olvasod a könyvet majd megnézed a filmet ami abból készült. valahogy sem a szereplők sem a helyzetek nem úgy néznek ki ahogy a könyv alapján gondoltad. ennek ellenére magyarul kezdem, aztán ha nagyon zavar bármikor lehet váltani.
    bélanéni: Ahogyan a kollégák is írják a legtöbb TV esetén ki lehet kapcsolni a képjavító funkciókat így alacsony lesz a lag. Ezt tök egyszerűen a desktopról tudod ellenőrizni ha elkezdesz rángatni egy fehér ablakot. Én nagyon jól érzem mekkora késéssel mozdul meg az egér mozgatása után. Bekapcsolt képjavítókkal olyan "nyúlós" az egész...

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz sittes79 #8824 üzenetére

    Bazz, teljesen megértem! :Y
    Ennyiből amibe ez kerülhetett, egy négytagú család hónapokig elvan. Főleg ha nem túl gyerekbarátok... :DDD
    Amúgy gratula az új vashoz! Használd egészséggel! :R

  • Urby66

    aktív tag

    válasz kiserik #8889 üzenetére

    Én egyetértek Vesa kolléga véleményével. Ha szeretsz bütykölni a géppel akkor kb. 100k-ból egy közepesen erős konfigot össze lehet rakni. (persze csak ha sikerül eladni a processzort és a videokártyát jó áron.)
    Ha csak egy "kiveszem a dobozból és megy" típusú ember vagy, akkor az XSS jobb választás, bár az a játékon kívül másra nem lesz jó...
    Amúgy gratulálok, jó egészséget nektek! :C
    Egyébként ha megszületik se írd le a játékot. Nekem főleg az első gyerek nagyon rossz alvó volt. Előfordult, hogy fél óránként ébredt. Olyankor már vissza se aludtam, inkább indítottam valami játékot arra a fél-fél órára... :O

  • Urby66

    aktív tag

    Mivel a gyerekeknek kellett külön szoba, kiszorultam ez eddigi helyemről és egy ultrawide monitor helyett egy 4K-s TV-n kezdtem el játszani. Sajnos a nappali még nem lett kész mire a TV jött szóval jó ideig az asztalra pakolt 55"-ös tévét néztem szuper közelről (kb. 70 cm) mintha monitor lenne. :DD :W
    Böngészni a képernyő kb. negyedét elfoglaló ablakban voltam kénytelen, mert különben úgy kellett fordítani a fejem ha olvastam valamit mint a teniszmeccsen szokták a nézők. :DDD Abban az időben fejeztem be a Prey-t, és nekem a monitorhoz képest hatalmas volt az előrelépés részletességben, és sokkal jobban megvolt az "ott vagyok a játékban" érzés a TV-n játszva.
    Amióta kint van a nappaliban a TV körülbelül 1,5 méterre ülök tőle, és érzésre ugyanazt a látómezőt és részletességet kapom mint amikor a "kis" monitor előtt ültem az asztalnál. Talán annyi, hogy úgy érzem a szemem kevésbé fárad el mint a monitor előtt ülve.
    A TV 2K-ban tudja a 120Hz-t freesync mellett de nagyon ritka az a játék ahol ezt ki tudom használni ebben a felbontásban. Én jelenleg kicsit "mókusvakításnak" érzem a 144Hz-es monitorokat mivel még bitang hardver esetén sem hiszem, hogy mindenhol megvan a stabil 144.
    Az egyébként tény, hogy a magasabb képfrissítés kellemesebb a szemnek, de ha most megnézem a driver által rögzített értékeket az átlag FPS-em 78. Szóval hiába a 120Hz-es panel kb. ugyanaz az élmény lenne egy 75-ös is.

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz bélanéni #9307 üzenetére

    Nagyon durva ez az ár! :Y
    Most valahogy minden dolog ára hatalmasat emelkedett az elmúlt pár hónap alatt. Akár videokártyát, akár telefont, laptopot, vagy autót akarok venni indokolatlan és brutális az emelkedés. :(

  • Urby66

    aktív tag

    válasz bélanéni #9312 üzenetére

    Nekem is hasonló a helyzetem, én is 5700XT-t vettem.
    Vicces, hogy a tavaszi árhoz képest most drágábban el tudnám adni a 1080-at, és az 5700XT ára is kb 20000-el több mint akkor volt.
    A kártya jó egyébként, de a driver még most is csinál néha hülyeségeket és kellett neki egy kis undervolt, hogy halkan és 100 fokos hotspot hőmérséklet alatt menjen. :(
    A 1080-at emlékszem annak idején csak bedugtam és működött, nem kellett semmit se finomhangolni. :P
    Szóval remélem nekem meglesz a 60+ FPS high beállítások mellett.

  • Urby66

    aktív tag

    válasz bélanéni #9333 üzenetére

    Nekem RedDragon.
    Azon kisebb a hűtés, lehet az a baj. :F A Devil akkor jó 25k-val drágább volt, nem akartam annyit adni pluszban érte.
    Amúgy amennyire tudom a Silent és az OC között csak annyi a különbség, hogy mekkora TDP-t enged. Nálam RedDragon esetén ez ha jól emlékszem 170W és 200W.
    Amúgy rémes, hogy már mindenről szó van itt. Nagyon lassan telik ez a pár nap.... :O

  • Urby66

    aktív tag

    válasz haverkulum #10236 üzenetére

    Azért egy 3-400 Kb\s nagyon idegesítene.... :K

    Egyébként ez jó jel. Úgy néz ki van elég erőforrás odaát kiszolgálni a népet a letöltésekkel. így talán 10-én sem lesz gond. :C

  • Urby66

    aktív tag

    Srácok, én szándékosan semmilyen tesztet, sem pedig leak videót nem néztem meg. Igazán a fórumot sem kellene néznem, de sajnos azt nem bírtam ki... :U
    Amit én látok (szigorúan csak az alapján amit itt olvastam, más forrásom nincs):
    Játékidő: Ez egy valóban hosszú és tartalmas játék lett, amivel akár 100+ órát is el lehet tölteni. Igen, van aki végzett a fő szállal 20 óra alatt, mert cikket kellett írni róla. De ez csak egyfajta speedrun. Meg lehet nézni a W3 fő szálat hány óra alatt lehet rohanva végigvinni, mégis a legtöbb ember 100+ óra alatt végez. És a CP bevalottan rövidebb főszállal bír. Tehát itt szerintem nincs hiba.

    Bugok:
    Igen, vannak, és igen, én erre számítottam is. Biztosan hatalmas nyomás van rajtuk, és persze mivel nem tudták kiadni az új konzolok, az új PC videokártya generáció előtt előtt (ha jól tudom az eredeti roadmap szerint még kijött volna az új konzol gen. előtt) tuti egy csomó extra munka van vele. Számomra ezt jelzi, hogy nextgen patch sem lesz ,csak jövőre, de azért a megjelenés előtti videók alapján mégis van pár plusz effekt az új generáción. Szóval biztos vagyok benne, hogy lesz vele baj az elején, de a második végigjátszásra minden már minden jól megy majd! ;]

    Elvárások:
    Furcsa olvasni, hogy mennyire megosztóak a hozzászólások itt a tesztek után. Van aki csalódott, van aki ugyanolyan lelkes, és van aki magyarázza a bizonyítványt mintha részt vett volna a játék fejlesztésében. Persze a játékot még senki sem fogta, próbálta. Emberek, ez "csak" egy játék, mint bármelyik másik! Van akinek nem fog bejönni, van aki pedig hónapokat el lesz vele, és imádja, és lesz aki egyszer kipörgeti és elő sem veszi többet. Az élet ettől nem változik, ugyanúgy kell dolgozni menni, ugyanúgy ki kell vinni a szemetet, és reggel ugyanaz a nap kel fel mint eddig bármikor. Én személy szerint kicsit haragszom hogy ekkora felhajtást csináltak, mert így mindenki legalább csodát, forradalmat vár. Azért valahol meg is értem őket, hiszen azt ne felejtsük el, hogy a CDPR is egy profitorientált cég. Remélem azért a lelküket is beletették a játékba, de a végén mégis csak az a cél, hogy egy valag pénzt keressenek rajta. Ez pedig az eladásokból jön. Azt pedig segíti a hype. (ami jól működött hisz én is előrendeltem :B )

    Teljesítmény:
    Egyesek azt mondják nem is játszanak tavaszig, mások meg aggódnak, hogy hiába az erős hardver nem fog jól menni. Itt úgy érzem, hogy kicsit nagyok az elvárások. Mindenki 2K vagy máris 4K gaming-ről beszél Ray tracing mellett! Amennyire emlékszem a W3 is jóval a megjelenés után futott csak jól a gépemen, és ugyanez volt a helyzet anno W2-vel is. Én úgy látom CDPR mindig egy kicsit magasabbra teszi a lécet mint az aktuális hardver, ami alapvetően nem baj szerintem, mert a játékaik így jól öregszenek. A W2 szerintem még ma is bőven megállja a helyét a látvány tekintetében pedig már nem mai gyerek. Én itt is úgy érzem kicsit túl van tolva ez a 2 -4K, RTX dolog. Valahol értem, hisz az új generációs kártyákat is el kell adni valamivel, de azért én nem szeretem ha a piac dönti el helyettem hogyan kell játszani. Emlékszem anno az antialiasing volt ekkora menőség mint a ray tracing most. Játék közben persze lehetett látni a különbséget, de kezdetben annyi FPS-t zabált, hogy a legtöbb esetben inkább kikapcsolta az ember. Annó minden teszt arról szólt, melyik kártya mennyi teljesítményt veszít, 100% nagyításban melyik ad jobb képet, főleg amikor kijött a 2x 3x... változat. Most meg már észre sem vesszük annyira alap pl. egy FXAA.

    Szóval bocsi a hosszú poszt miatt, jól esett kiírni ezt magamból. A lényeg, hogy no para, mindenki játszani fog, és remélem mindenki jól mulat majd! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    Srácok, egy kis első benyomás részemről: (spoiler nélkül)
    A sebesség rendben van, nem sokat kínlódtam még a beállításokkal, egy 5700XT-vel 1440p-ban van olyan 45-70 FPS. Így is jó, de még fogok állítgatni. Az FPS szerintem stabil, a jelenttől függetlenül kb. ugyanolyan értékeket láttam mindenhol. Ugyanaz volt a sivatagban, mint egy kis szobában a falat bámulva. Gunplay alatt sem szaggatott.
    Eddig 2,5 órám van benne, de még csak most jutottam el V lakásába, nem rohanok, szétnézek, ahol lehet, gyűjtögetek. A hangulat rendben van a világ kellően részletes. Az elszórt kis olvasnivalók sokat tesznek a történethez.
    A játék történet szempontjából eddig rendben van, nehéz fokozaton kezdtem Nomad-al. Férfi karaktert indítottam, kicsit állítgattam a megjelenését, de azután már a játékban rájöttem, hogy úgy néz ki, mint Sz. Peti osztálytársam a szakközépből. :W Azóta idegesít ez de egyenlőre nem kezdem újra... :N
    Magyarul játszom, és a fordítás, pár szót kivéve szerintem rendben van tükrözi az angol szinkront a leírt szöveg, nem magyartalan, de van néhány gépelési hiba.
    Elsőnek controllerrel próbáltam, de a lövöldözés vállalhatatlanul gáz vele. Van egy olyan funkció, hogy bizonyos idejű folyamatos mozgás után elkezd gyorsulni a mozgás sebessége, illetve teljesen más profil szerint mozog ha épp célzok a fegyverrel mintha csak elő van véve. Így a gunplay játszhatatlan nekem controllerrel. Úgy gondolom ezt a fejlesztők is érezték, ezért lehet kb 15 féle paramétert állítani a controller érzékenysége, mozgása kapcsán. Lehet van jó beállítás, de én még nem találtam meg. Ez miatt az első harcot egérrel tudtam csak megcsinálni.
    Egyébként V pár találattól a fűbe harap (hard fokozat), szóval ésszel kell mozogni. De ez inkább jó mint baj - ...egyenlőre. ;]
    A világ eddig nekem eléggé él, mindenhol vannak ilyen kis "közjátékok" ahol az NPC-k magyaráznak egymásnak valamit. Ráadásul ezekhez is van felirat.
    Ami még tetszett, hogy V lakása felé a liftben kivetítőkön ment a TV show (szintén írtak hozzá feliratot) és ott arról a "bizonyos" biochipről meg a vita, a cég képviselője és egy pap között. Az a kb. 2 perces rész is tökéletesen ki van dolgozva, animálva, vágva. És ez csak egy kis animáció ami mellett jó eséllyel a legtöbb játékos elmegy, ha megáll a lift. Ha az egész világ részletessége ilyen lesz akkor eldobom az agyam! :Y
    Egy villogó texturát láttam eddig a földön, illetve volt 1 NPC aki a tűzharc alatt csak bután álldogált. Más bugot nem vettem észre. Textúra popup nálam nincs.
    Az MI a fegyveres harcban, eddig nem mutatott túl sokat, csak lövöldöztek a fedezékből, de semmi összehangolt mozgás, és a társam sem volt a helyzet magaslatán. Remélem ez nem marad így mert akkor nem lesz túl élvezetes a harc.
    A tréninget is megcsináltam, a hackelés kicsit nehézkes szerintem, nekem nem állt kézre, de a közelharc jó és élvezetes. Hmmm, lehet közelharci karaktert csinálok majd...

    Egyenlőre ennyi, jó játékot mindenkinek! :K

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Lajmund #11681 üzenetére

    Én a Rivatunert [link] használom. Már nem kell hozzá Afterburner mint régebben és rengeteg beállítási lehetősége van. Sajnos ez a hátránya is, mert egy órát simán el lehet lenni vele, hogy azt mutassa amit szeretnék.
    Nekem most ilyen:

  • Urby66

    aktív tag

    válasz likeaRAINBOW #11698 üzenetére

    És mindez 4K-ban RTX-on mellett! Na, mit szólsz? :DDD

    Amúgy ez csak a menü, azért ilyen magas az FPS. És ahogy látod a GPU terhelés 41%, alig 40W-ot eszik a VGA ilyenkor.. :B :K

  • Urby66

    aktív tag

    Kis játék a beállításokkal, és megvan a kb. stabil 60 FPS 5700XT-vel 1440P-ben. Nagyrészt az árnyékok lettek mediumra téve a többi high.

    Amúgy érzésre a látvány nem változik sokat a low és a high között.
    (ok, az igazsághoz hozzátartozik, hogy az utcára nem mentem még ki)
    egyenlőre ennyi sajna csak délután lesz időm játszani újra. :(((

  • Urby66

    aktív tag

    Majdnem 10 óra játék után a következőket tudom mondani:
    Aki egy FPS-t, vagy egy kéményvonalas RPG-t várt az szerintem csalódni fog. Sem FPS-nek sem pedig igazi RPG-nek nem mondanám ennyi játékidő után a játékot. Persze mivel szándékosan lassan haladok, (Evelynnel most találkoztam először) lehet csak a felszínt kapargatom még.
    Szóval egy pár dolog:
    Bugok:
    Olyannal még nem találkoztam ami miatt nem tudtam volna tovább jutni, de rengeteg furcsaság van.
    A grafika:
    A grafika tényleg fantasztikus, részletesen és jól ki van dolgozva, igaz, hogy bivaly gép kell neki. Persze ha hajlandó valaki kompromisszumot kötni akkor szépen játszható. (PC-n játszom)
    A világ körülöttünk:
    Szerintem elég élet van a világban, igaz, hogy nem lehet minden NPC-vel beszélgetni a városban de szerintem erre nem sok embernek lehet igénye. Amúgy ha már szerepjáték, próbálj meg pl. otthon, bevásárlás közben te is szóba állni mindenkivel aki szembe jön... :DDD
    Tényleg van elég tömeg, és elég autó is. Persze mindkettőből lehetne több, de így is izzad a gép. Ha csak sétál az ember a tömeg változatossága elég nagy, de ha figyel rá akkor elég sok az ismétlődés. És néha a semmiből jelennek meg, tűnnek el a karakterek.
    Igen, valóban nincsenek rendkívüli események, kis közjátékok (mint a GTA-ban), ez néha jó lenne ha csak úgy megáll bambulni a sarkon az ember.
    Ami viszont jó azok az NPC-k kis beszélgetései. Néha tök poén hallgatni őket. És ki is szúrható hol van valami csevej, mert tesz hozzá feliratot a fejük fölé.
    A felhasználói felület, képességek, inventory:
    Szerintem a felhasználói felület átgondolatlan és nehezen kezelhető. Pl, nem látom egyszerre a rajtam lévő és a hátizsákba pakolt dolgokat, a képességek fejlesztésénél, a képesség leírása mindegyik a képernyő más részén jelenik meg, eladásnál nem egyértelmű az ár, az az egyik legkisebb méretű szöveg. Kicsit kusza az egész.
    A játék mint RPG:
    Nekem csalódás a játék mert nem igazán látom azt, hogy igazi RPG lenne. (ok, még nagyon az elején járok) Ok, van hírnév, de az adott válaszaink eddig úgy láttam nem igazán befolyásolják az adott karakter hogyan viszonyul hozzám. Eddig bármit válaszoltam az eredmény ugyanaz lett, a legtöbb opció csak több háttérinfót ad (ami persze érdekes, de nincs következménye, ha pl seggfej vagyok. Azaz nem is igazán tudok az lenni, ment nincs olyan beszélgetési opció.
    Itt a Deliverance-t tudom példának felhozni. Csupán csak annyiban egyezik a két játék hogy FPS nézetű szerepjáték az is és ez is. De az tényleg a szerepjáték: Ott órákat lehet szöszmötölni a megfelelő öltözet kiválasztásával, és más jó lopakodáshoz, harchoz, íjászathoz, és más ha egy parasztot kell meggyőzni arról, hogy igazam van. Más az egyes öltözékek láthatósága, eltérő zajt generálnak mozgáskor és eltérő tiszteletet váltanak ki. És persze mind használódik és koszolódik is. Ezzel együtt a rendszer mégis jól átlátható. Továbbá minden fontos karakterrel egyedi viszonyom van, ami befolyásolja pl az árakat a kereskedőnél.
    Ahhoz képest, hogy azt mondják Night Cityben a stílus a minden itt kb. mindegy mi van rajtam. Én legalábbis nem tapasztaltam változást, csak az egyik ruha több páncélt ad mint a másik. :(

    Na jó megint hosszú lett. :P
    A lényeg, szerintem, hogy a játék kicsit sokat akart de nem volt elég nagy a készítők marka, hogy mindent megfogjanak, és minden játékos elégedett legyen. Így én, aki keményvonalas nextgen RPG-t vártam csalódtam, ugyanúgy az is aki csak GTA-zni akart egy jót.
    Ettől függetlenül a játék jó, és a sztori is tetszik egyenlőre, de nekem itt a nagy hype kifulladt.
    És szerintem ezen nagyon sokan el kellene hogy gondolkozzanak az ide irkálók közül is.... :K

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    Feltettem az 1.4-et.
    Kicsit talán jobban reagálnak rám a járókelők, visszaszólnak ha pl. nekik megyek. Eddig szerintem ez nem volt.
    De nem is ez az érdekes hanem a képen látható alak:

    Kicsit lepukkant de valahonnan olyan furcsán ismerős, nem?? :DDD

  • Urby66

    aktív tag

    válasz oriic #13423 üzenetére

    Gratula a végigjátszáshoz. Gyors volt! :C
    Teljesen egyet tudok érteni veled! Nem rossz játék de nem is mérföldkő. Ha nem hype-olják ennyire túl teljesen jó lett volna, de így mindenki túlpörgött és kb. csodát várt.
    Azért én kíváncsi leszek pár hónap múlva hogyan fog majd kinézni, ha lesz idejük befejezni, és javítgatni.

  • Urby66

    aktív tag

    válasz l.skywalker #13635 üzenetére

    A Deliverance nagyon rendben van, az egyik kedvencem mostanában. Pont a Cyberpunk előtt kezdtem újra mivel már van hozzá elég erős gépem. De a CP miatt most abbamaradt. :O
    Hmm, lehet inkább visszatérek ahhoz amíg ezt kicsit helyrerakják. Csak az a baj, hogy a sztori meg a világ nem enged el olyan könnyen Night City-ből.... :B

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Maxtreme #15132 üzenetére

    Igen, az a taxis küldetés tényleg nagyon jó volt. Végig vigyorogtam amíg rá nem jöttem, hogy épp nincs nálam semmi értelmes fegyver, hogy tudjam kezelni a "meglepetést"... :W

    Szerintem teljesen jó kis játék lett ez, rengeteg apróság van benne amik feldobják a mellékküldiket.
    Jót mosolyogtam amikor többen is fanyalognak, hogy mennyire szar a játék de elmesélik, hogy 50-60 órát tettek bele (kb. egy héttel vagyunk a megjelenés után) és végig is vitték. Pont ilyen egy szar játszhatatlanul bugos játék: napi 4-5 órát ülök előtte amíg végig nem viszem. :F

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz [Newman] #15145 üzenetére

    Azért ez az ügy a szar konzol porttal kicsit sántít nekem. Nem látok rá a Sony belső működésére, de nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy csak "bemondásra" beengednek a store-ba egy játékot. Én úgy képzelem, hogy hasonlóan mint pl. az Apple esetén egy nagyon komoly analízisen kell átmenjen a program a store előtt. Stimmel a korhatár besorolás, nincs adatlopás, kártékony kód, kifogásolható tartalom és persze fut rendesen vagy sem? Valaki a Sony-nál kiengedte a Ps4-en tényleg játszhatatlanul bugos programot és most persze játsszák a jó zsarut. Valaki tuti kiszámolta, hogy a megvásárolt játékok ára vagy a refund és a presztízsvesztés lesz nagyobb. Itt gazdasági döntés született ugyanúgy ahogy a PC-s megjelenés kapcsán is.

    batai15:
    Teljesen igazad van, nem tökéletes a játék, és a hype miatt sokan érzik átverve magukat de már nekem is unalmas hogy mindenki csak szidja a játékot.

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz mettek #15162 üzenetére

    Igen, mindenkit. Kb 6-an vannak.
    Nekem így sikerült, hogy kicsit távolabb szaladtam amikor számolt vissza, majd egyesével vadásztam le őket. Túl messzire nem szabad menni mert akkor valami repülő drónok is jönnek akikkel már nehéz elbírni...

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    Nem védem a játékot, a kiadót mert a konzol port tényleg nem lett jó és túl nagyra fújták a hype-ot a megjelenés előtt ami most visszaüt.
    A PC-s játékosokat azért nem értem. Mintha én egy másik verzióval játszanék mint a többiek. Nekem egy pár grafikai BUG-on és pár magyartalan vagy hibás fordításon kívül semmi olyan látványos dolog nem jött elő ami miatt ki kellett volna kapcsoljam a játékot vagy újra kezdenem egy szakaszt. Pedig 32 órát tettem már bele.
    Kicsit úgy érzem most divat lett fikázni a Cyberpunkot. Belegondolva rengeteg olyan játék van ami nekem nem tetszik, amit nem akarok játszani, amit kipróbáltam, de nem jött be. Ennek ellenére egyszer sem éreztem késztetést, hogy teleszórjam a fórumokat azzal mennyire szar az adott játék. :(
    Ha nem tetszik akkor otthagyom és továbblépek, hisz millió másik van amivel el lehet ütni az időt. Sőt még a pénzem is visszakérhetem ha akarom. :K
    Azt meg végképp nem értem, hogy hogyan fordulhat meg bárki fejében, hogy pert indít. Azaz értem, hisz a ha van benne pénz akkor megéri vele foglalkozni bármi legyen is az.
    De ez már őrület: ez csak egy játékprogram, kikapcsolódás, szórakozás. Senki se garantált semmit a vásárlás előtt. Ennyi pénzért kb. 1 alkalom az étteremben a családdal, vagy 2 film a moziban. És ez csak pár óra szórakozás nem 32. Vajon az emberek visszakapják a pénzt ha szar volt a film, vagy ha eléjük ült a magas srác aki végigdumálja a filmet? Eszébe jut valakinek perelni a sós leves miatt? :F
    Beteg világ van én mondom....
    Bocsi az OFF miatt, de ez már nagyon kellett...

  • Urby66

    aktív tag

    válasz bélanéni #15315 üzenetére

    Igen, valahol itt lehet a baj, túltolták, és nem lett jó vége.
    Engem azért a első pár óra frankón a gép elé szegezett, onnan vettem észre mióta ülök a gép előtt, hogy már nagyon szomjas voltam. És azóta is megvan az a "na csak még ezt megnézem, csak még idáig eljutok és akkor már kikapcsolom" érzés.
    Anno ha visszagondolok például a No Man Sky esetén is megvolt ez az érzés, de azután olyan 10 óra alatt meguntam, mert már nem volt újdonság.
    Itt mindig van valami jóság, apró dolog ami szembejön. Pl. láttam nemrég egy összehasonlító videót, hogy hogyan reagálnak a GTA-ban az NPC-k ha fegyvert fogsz rájuk és hogyan itt. A videós eléggé ferdített mivel almát a körtével hasonlított. Vicces de kb. ugyanaz a mechanika a két játékban: A legtöbb NPC (csakúgy mint a valóságban is) csak összehúzza magát, vagy elszalad. Azután az egyik sikátorban a nehézfiúk egy "magnót" álltak körül, szólt az zene, páran táncoltak is. Már akkor beszóltak, hogy bajt keresek-e amikor csak közelről bámultam őket. Aztán előhúztam a fegyvert és kb 3x tudtam elsütni mielőtt fűbe haraptam. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Turist #15414 üzenetére

    Teljesen korrekt vélemény, sok ponton egyetértek veled! :K
    Szerintem ez az a szint ahogyan normálisan is meg lehet nyilvánulni egy játékról akkor is ha nem vagy tökéletesen elégedett. :C :R

  • Urby66

    aktív tag

    válasz FingR86 #15760 üzenetére

    Nekem is volt hasonló, problémám miután Ryzen-re váltottam. A memóriák a tudták a 3200-Mhz-t a gyári specifikáció szerint XPM profillal, de a rendszer mégis instabil volt.
    Első körben javaslom próbáld legalább fél óráig futtatni az Aida memória tesztet. Ha ott hibázik akkor próbáld ki egy alacsonyabb órajellel futtatni a memóriákat és úgy a tesztet.
    Ha úgy rendben van akkor olvasd el ezt a cikket. Nekem ez segített.
    Nem használtam az XMP profilt, az időzítéseket és a feszültséget beállítottam az alapján amit a memóriákból kiolvastam a Thaiphoon Burner-el. A procODT értékét 48-53 ohm-ra állítottam. És azóta hibamentes a gép az Aida memória teszt egy óra után sem dob hibát, és semmi sem fagyott ki. Még a CP sem, pedig több mint 30 órám van benne. :K

  • Urby66

    aktív tag

    Hogy mennyire él a világ:
    Ma csak unalomból elkezdtem követni egy véletlenszerűen kiválasztott járókelőt, csak, hogy lássam mennyire ostoba az AI. A lány egy menő Samurai-os trikót viselt, ez ragadta meg a figyelmem... :DDD

    Szóval a lényeg: addig a pár percig követtem átkelt két zebrán (mindig megvárta amíg zöld lesz), majd vett egy üdítőt az egyik automatából (sokat válogatott), majd az egyik zebránál elunta a várakozást, mert sokára lett zöld és inkább elindult az út mellett. Ha túl közel mentem hátranézett és beszólt valamit de szerintem spanyolul mert semmit se értettem. :DDD
    Szóval szerintem ez azért teljesen ok egy ilyen játékban. Nem okos de nem teljesen agyatlan. Lehet nem GTA szint de ez a játék nem is arról szól. :K

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Bep #15821 üzenetére

    :DD :DDD
    Ilyet még nem láttam.
    Amúgy a hibák miatt most úgy gondolom egy kicsit abbahagyom a játékot. (még egy összehasonlító cikket tervezek a grafika kapcsán, azt remélem be tudom fejezni).
    Kövezzetek meg, de amíg nem jön valami javítás addig elkezdem a Red Dead 2-t. Kíváncsi vagyok mennyire lesz vontatott nekem.

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Mr.Csizmás #17777 üzenetére

    Mindenképp a VGA. Ez a proci elég jó lesz még a következő pár évben.
    Esetleg ha még nem tetted érdemes legalább 3200-as memóriát tenni alá. Azt meghálálja :K .

  • Urby66

    aktív tag

    válasz VikMorroHun #19032 üzenetére

    Tudjátok, már csak néha jövök ide vissza olvasgatni. Nem hiszem el, hogy még mindig azon meg a vita mennyire szar játék ez, és mekkorát hazudtak, meg ilyenek. :F
    Ok elmondom én hogy csináltam:
    Előrendeltem a játékot, majd megjelenéskor rögtön beletettem kb. 36 órát. (igen, felkeltem hajnalban elindítani a letöltést majd visszaaludtam, hogy reggel csak a play gombot kelljen megnyomni a csésze tea mellé. :B )
    Miután olvastam a híreket és a fórumot, illetve miután tapasztaltam egy-két olyan dolgot ami nem tetszett, úgy döntöttem, hogy félreteszem a játékot és megvárom legalább az első nagyobb frissítést amit ígértek. Szóval már hetek óta Cyberpunk nélkül élek.
    És egy kis FAQ: :DDD
    Megvásároltam a játékot nemcsak letöltöttem? Igen!
    Úgy érzem a játék nem olyan mint amire számítottam? Igen!
    Úgy döntöttem egyenlőre nem játszom többet vele? Igen!
    Telesírtam minden lehetséges fórumot, hogy mennyire szar és, hogy átvertek? Nem!
    Eszembe jutott valaha visszakérni a pénzem? Nem!
    Összeomlott az életem, mert nem játszok vele, utálnak a gyerekeim, kinevet a szomszéd, senki sem ül mellém a templomban és még a macskám is megdöglött miatta? Nem!

    Bocsánat, hogy kifakadtam itt, de azt látom, hogy mindenki 50-100-150 órákat játszik egy szar, játszhatatlanul bugos játékkal, és mégis folyton csak a sírás megy. Ráadásul már van aki a második karaktert pörgeti. Szóval ide vagy mindenki sz@pni jár, mint a vadász a viccben, vagy ez már mostani állapotában is egy rohadt jó játék... :F

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    válasz freeknight #19423 üzenetére

    Kérdés: ha csak 60 órát töltöttél el a játékkal az mit is jelent?
    Szar biztosan nem volt, hiszen kevés ember szop@tja magát minimum 60 órán keresztül, szóval feltételezzük, hogy jól elvoltál ennyi idő alatt.
    Mondj nekem még egy szórakozási formát ennyi pénzért, ami 60 órán keresztül aktív, és közben tényleg jól érzed magad. (persze úgy, hogy közben végig a kedvenc foteledben \ székedben vagy)
    Ha az előrendelői árat nézzük az kevesebb mint 300 Ft óránként. Az alapvetően semmi (például egy mozival vagy kocsmázással összehasonlítva).
    Szóval értem és elfogadom, hogy a hype miatt sokan többet vártál, de azért ez a minimum 60 óra egy AAA játéktól szerintem teljesen elfogadható ajánlat ezért a pénzért.
    Ezért én nem érzem indokoltnak az ilyen kifakadásokat. Lehet, hogy most divat szidni a Cyberpunk-ot de ez minimum 60 óra játék után inkább csak nevetséges.

    (Én a prológus után inkább abbahagytam a játékot várva, hogy a számomra zavaró részeket javítják. Az a durva, hogy így is több mint 30 órám volt benne, szóval nekem már megérte akkor is ha sosem játszom többet)

  • Urby66

    aktív tag

    válasz freeknight #19458 üzenetére

    Igen, teljesen igazad van a hibákkal kapcsolatban. :R Igazából csak ritkán nézek vissza a topicba, és akkor mindig csak felbosszantom magam. :P
    Tényleg rengeteg kihagyott lehetőség van ebben a világban még, és nagyon bízom benne, hogy a rengeteg negatív vélemény ellenére nem hagyják ott a készítők ezt az univerzumot. Remélem még jön javítás, vagy sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a második rész.
    Amiről tartok, hogy a sok botrány miatt a kiadók még inkább elkezdenek biztonsági játékot játszani, és a végén minden lélek eltűnik az új játékokból. Azután kapjuk majd a 35-ik egyforma Far cry és Assasins részeket... :F

  • Urby66

    aktív tag

    Van bármi kiszivárgott hír a következő frissítésről? Lehet tudni mikorra várható és mit terveznek javítani \ fejleszteni?
    Amennyire én emlékszem a februári volt anno beharangozva mint valami nagyobb tartalmi frissítés.
    Szeretném újrakezdeni a játékot, de úgy döntöttem várok amíg pár általam kifogásolt dolgot javítani fognak. Nem tudom van értelme várni még vagy sem... :F

  • Urby66

    aktív tag

    Újra elkezdtem a játékot mert már nem bírtam várni valami a februári nagy tartalmi javításra. Az első karaktert félbehagytam és a másodikkal már okosabban vágtam neki a kalandnak.
    A kérdésem a tárgyak fejlesztésével kapcsolatos:
    Ha van egy lila vagy kék fegyver illetve ruhadarab azt a kezdeti szakaszban érdemes fejlesztgetni, vagy ahogy nő a szintem úgyis jobbakat találok? (Pl. egy kezdetben talált lila stukkernél a 8-ik szinten talált átlagos is jobbnak tűnik.)
    Ahogy látom a fejlesztés anyagköltsége hatalmas. Egyenlőre én majdnem mindent szétszedek, csak a tényleg nagy értékű dolgokat adom el, de látszólag így sem tudtam annyit gyűjteni, hogy bármit sokáig fejlesszek.
    Próbaképpen egy szemüveget kezdtem el húzni és vagy a 10-ik kör után elfogyott az anyagom, de nem szólt a játék, hogy elértem a végét a fejlesztésnek. Van vége egyáltalán, vagy csak az alapanyag korlátozza?
    Illetve ha egy meglévő tárgyat legyártok akkor annak egy jobb verzióját kapom vagy ugyanazt? Mi értelme a gyártásnak, ha már megvan az adott tárgy?

  • Urby66

    aktív tag

    Gyors kérdés:
    Ha eddig elérhetetlen helyekre szeretnék eljutni, és épületekre mászni, akkor a megerősített inak (dupla ugrás) vagy a megerősített bokák (feltöltött ugrás) a jó választás?

  • Urby66

    aktív tag

    válasz WATERDACA #21186 üzenetére

    Az ikrek nekem is a gorillakar után sikerültek csak. Igaz kellett kb. 10 próbálkozás de csak a karral simán lenyomtam őket. Külön tetszik, hogy utána még lehet szóban alázni is őket! ;]
    Itt vettem észre azt amit kölyökként a Doom meg a Descent alatt csináltam utoljára:
    Hajolgattam el a székben az ütések elől.... :DDD
    Szóval nekem minden hibája ellenére nagyon tetszik a játék, egy csomó ponton érzem a törődést amivel készítették, ahogyan az apróságokra figyeltek. Csak tényleg kellett volna még neki idő.
    Kérdés: Van arról valami adatbázis, hogy hová érdemes felugrálni, felmászni. Egy csomó érdekes helyen próbálkozok de láthatatlan fallal szembesülök amin nem lehet átugrani. Pl, az erőműbe se lehet sehogy beugrani, a No-tell Motel lépcsőjére se lehet felmenni a felső szintre, a kórház területére se tudok besétálni a párkányon és ahol a V lakása van is csak egy ideig jutok fel azután jön a fal... :W

Új hozzászólás Aktív témák