Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    Topikgazda

    válasz LK #4210 üzenetére

    Jujj, azért vigyázzunk, ugyanis a Ghost In The Shell (GITS) egy komplex dolog.

    Italic - Anime Sorozat
    Bold - Élőszereplős film
    Italic Bold - Anime film

    -Van egy Manga-sorozat (1989) - nekem meghatározó élmény volt. Mai szemmel is jó szvsz.
    (A többi Mangával most nem foglalkozom, volt az Arise és a SAC mellett is)

    -GITS (1995) - Anime film, bármennyire is kultikus, nekem művészfilm
    -GITS: Innocence (2004) - Lásd eggyel fentebb, továbbra is igényes, de művészfilm
    -GITS: Stand Alone Complex (SAC) sorozat (2004) - Nagyon jó volt a maga idejében
    -GITS: Stand Alone Complex The Laughing Man (2005) - A fenti egy filmbe összevágva
    -GITS: Stand Alone Complex: Solid State Society (2006) - Jó volt, de láthatóan visszább vettek
    -GITS: Stand Alone Complex Individual Eleven (2007) - a fenti egy filmbe összevágva
    -GITS: Arise (2014) - Egy újragondolása a GITS-nek, mind kinézetre, mind történetre gyatra
    -GITS: The New Movie (2015) - Az Arise sorozat folyománya, egy fokkal jobb, de nem jó
    -GITS (2017) - élőszereplős Hollywoodi megvalósítás, a forgatókönyvért kár, a kinézet jeles
    -GITS: SAC_2045 (2020) - 3D CGI sorozat, kicsit Amerika-központú lett, de amúgy nem rossz

    Persze ez személyes vélemény, sok GITS rajongó lenyel keresztbe, amiért nem értékelem a klasszikus két filmet (1997 és 2004), de egyszerűen annyira a beállított jelenetekre, lassú úsztatásokra van körbetekerve az egész, hogy nekem egész egyszerűen öncélú és unalmas. Elveszik a mondanivaló a sok habban.

    A két SAC sorozat számomra is kedves emlék, jó zenékkel, de a második évad (Solid State Society) érezhetően kevesebb pénzből készült (rosszabb az animáció és a rajz minősége) illetve komolyra akarták venni a figurát (Motoko már nincs folyamatosan Body-ban (FanService), többet lamentálnak a politikán), de egy kissé fals lépésre sikerült ez szerintem. Ettől még az is nagyon jó.

    Az Arise számomra vakvágány, főleg Motoko karakterének újragondolása miatt, de a történet is szét volt esve és hiányzott belőle a megfelelő mélység. Nem csoda, hogy a filmstúdió is egy rövid vargabetű után visszatért a SAC vonalhoz...

    A Hollywoodi mozifilm nagy csalódás volt elsőre, de összeségében mint GITS fan másodjára már egy csomó hibáját megbocsátottam neki. A forgatókönyvet nem, sajnos nem sikerült elég érdekessé és átgondolttá tenni az egészet. Ami azért bánt igazán, mert szerintem Scarlett Johansonn is jó volt Motokóként illetve a látványvilágot szvsz marha jól áthozták az életbe. Igazán kár érte... :(

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák