Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beyruth82

    veterán

    válasz anubis6 #20285 üzenetére

    De ez akkor is csak millióból egy eset. Az esetek 99,9999%-ában nem ez történik hanem vegetatív állapotba kerülnek az emberek. Ez is azt bizonyítja inkább hogy nincs lélek csak az agy.Az agy sérül és vegetatív állapotban kerül az ember.Ilyen esetben a lélekkel ugyan mi történik.Az is sérül?Vagy az nem csak ücsörög továbbra is bennünk és unatkozik? 😀
    Milyen funkciót tölt be egyáltalán a lélek?Mi az amiert felel?Mikor és hogyan keletkezik?Mi ennek a pontos folyamata?A hímivasejtekben és petesejtekben van már lélek?Az állatoknak van lelkük?A baktériumoknak van lelkük?Ezek is előlények pont mint mi.Miért retteg minden élőlény a haláltól ösztönösen ha utana úgyis tovabb élünk valamilyen formában?Akkor nincs is mitől félni mert nem is halunk meg igazán.Milliónyi kérdés ami mutatja hogy milyen logikai buktatók vannak a lélek létezésenek feltetelezésében.
    Egyébként a klinikai halál állapotában fényt,rokonokat,stb látók is a a mikroszkópikus kisebbség.A legtöbb ember aki klinikai halal állapotaba kerül semmit nem él át.Csak elveszti az eszméletét és aztan magahoz tér mikor sikeres az újraélsztés.A köztes időben teljesen öntudatlan.Ezek az elvétve ajadó furcsa, hihetetlen és megmagyarázhatatlan esetek, történetek eléggé hiteltelenek.Ha meg is történt hogy valaki 30 perc után tért vissza az akkor is egyedi eset és tudomanyosan megmagyarázhtaó.Én boldog lennék ha létezne lélek hiszen az azt jelentené hogy a halal nem a végleges megszűnés és örökké tartó öntudatlanság de a józan eszem sajnos tudja hogy ez nem így van.Persze mindenki abban hisz amiben akar és ezt tiszteletben tartom. :R

    (#20286) Maelephant

    A játék egyértelműen elköteleződött a lélek létezése mellett szerintem.Mondjuk szerintem is ha a tudatunkat lemásolják és beleteszik egy másik testbe az onnantol már saját életet él más behatasok ingerek érik mint az eredeti személyiséget ezért egy másik személlyé válik és nem az eredeti lesz.Két testben egyszerre amúgy sem "érezheted" magad.Vagy egy testben és a másolatod meg a kibertérben sem.Az már nem te leszel csak egy másolat a személyiségedről.Szerintem te is erre gondoltál ugye?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák