Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz beyruth82 #20065 üzenetére

    Kurzgesagt videó a témáról: link

    Még nem tudjuk hogy egyáltalán lehetséges-e, a Neuralink majd kicsit felgyorsítja szerintem az emberi tudat utáni kutatást, hiszen közvetlenebb módon tudják majd vele vizsgálni az agyat. Elnézve hogy jelenleg még az alvás működését sem értjük 100% pontosan (egy csomó más aggyal kapcsolatos dolog mellett) én arra fogadok hogy ez nem a közeljövőben lesz. Neuralink is elsősorban betegségekre fog fókuszálni először, az is egy jó darabig elfog még tartani míg elhozzák az "ígéreteiket".

    Erről a témáról eszembe jutott egy érdekes videó magáról a tudatról, ezt is ajánlom megnézni link. :)

    Szerk: én maga az örök élet kérdése mellett úgy vagyok hogy ez a digitalizálás vagy másolgatás nem járul ehhez hozzá. Szvsz lehetne így immortalizálni egy ember személyét de ő maga már nem az eredeti ember lenne (Kurzgesagt is rátér erre röviden). Szerintem ha a biológiai test meghal, a mostani Te megszűnik létezni a jelen formájában. Esszéket tudnék erről írni mert engem nagyon foglalkoztat de ezt most ennyibe hagyom :)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák