Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Weareus #660 üzenetére

    Igen közben feltűnt hogy nem elég pontos a kérdés. A film viszont tökéletesen megállítja a bolygót, így a mostanihoz képest több mint 180nap nappal és ugyanannyi éjjel váltakozik. Ez véleményem szerint lehetetlen, mert a legvégső esetben is kötött keringés lenne a végeredmény. Ha állóra fékeződne akkor a tengerek kezdenék el "gyorsítani" addig míg újra kötött keringésű nem lesz.

    A film szerint a katasztrófa túlélhető de én ezt ennek ellenére se látom át hogyan lehetne megvalósítható. Akik Amerikában az új északi partok közelébe települnek víz nélkül maradnak és meghalnak a film szerint is. Ezzel szemben akik a nyugati partoktól elindultak a Csendes óceánba és elérték az új kontinens partjait simán éldegélnek ott ahol 5éve még 4km mély óceán hullámzott de hogy a víz honnan van arra nem tér ki - meg arra sem hogy mivel sütik a halat :D Sztem ők is meghalnának. Eleve mindenki meghal mert 180nap alatt vagy szarrá fagy minden vagy szétég.

    Ha jól megállna a Föld, onnantól csak az űrállomáson lehetne élni amíg van élelem, vagy kiterjedt föld alatti bázisokon. Amennyiben egy pillanat alatt állna meg a forgás nem repülnénk le, de nem is volna benne köszönet. Én most például szemből repülnék a szoba falába :D. 1ébként sztem minden ember alkotta dolog a földdel lenne egyenlővé, és a különféle hegységek dombságok is átrendeződnének egy ekkora "fékezésnél".

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák