Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szekreny

    tag

    válasz TéKrys #441 üzenetére

    Nyugodtan kerdezz, azert vagyok:)

    Gyakorlatok kitartása: itt én is dilemmában voltam, én megkérdeztem a palit, aki ajánlotta nekem a gyakorlatokat(azt amelyik volt Tibetben).Azt mondta, hogy ő úgy csinálja, hogy 4 mp alatt veszi fel a pózt, ott kitart 1-2 mp, aztán további négy mp amíg visszatér az induló pozícióba. Azt is mondta, hogy nem kell így csinálni, rövid idő alatt mindenkinek kialakul a saját üteme.Én úgy csinálom kb, ahogy a videókazettán volt:2-3 mp alatt veszem fel a pózt, 1 mp kitartás, aztán 2-3 mp alatt vissza. Az a lényeg, hogy ne siesd el, de szerintem ezt lehet érezni, és 1 hét alatt simán beleszokik az ember, aztán már gondolkodás nélkül csinálja a gyakorlatokat.

    A lélegzés az nagyon fontos, mindegyik gyakorlatnál máshogy kell csinálni, a könyvben le van írva, ha valamelyikben nem vagy biztos, hogyan kell, akkor kérdezz meg engem nyugodtan.Eleinte én is kételkedtem egyik másik gyakorlatnál, hogy úgy kell-e csinálni, ahogyan a könyben le van írva, mert elég nehezen kivitelezhetőnek tűnt levegőt venni/kifújni 1-2 testhelyzetnél...
    De erre is hamar ráállsz, és minden nehézség nélkül menni fog. Van olyan gyakorlat ahol néha szabályosan érzem, ahogyan növekszik a tüdőm kapacitása.

    A bemelegítőgyakorlatokat szoktad csinálni? Én csinálom, bár nem mindegyiket, kb a felüket, van egy-kettő tök jó közöttük(pl.:az amikor a hátadon kell előre hátra hintázni, jót tesz a derekamnak.) Meg eleinte a haserősítőt is csináltam, hogy formába lendüljön a pociizmom, de most már nem csinálom, mert már teljesen rendben van.

    Még egy jó tanács: ne erőltesd semmelyik gyakorlatot sem, idővel úgyis megerősödsz/megnyúlsz/kilazulsz annyira, hogy frankón csináld mindegyiket. Szóval amennyire tudod, csak annyira mozdulj, nehogy meghúzodjon valamid. Ezt már csak azért is mondom, mert én a harmadikkal(egyik kedvencem) megjártam még az elején. Valami nagyon hátrahajoltam, és hát annyira nem kellett volna, roppant egy retteneteset a nyakam, meg az izom is meghúzódott...

    ''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

Új hozzászólás Aktív témák