Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kpityu2

    őstag

    válasz ViZion #945 üzenetére

    Németben munkahelyen előveszed a telefont, már ugrott is fél órád arra a napra.

    Akkor rinya helyett talán be kellene vezetni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

  • TGWH

    őstag

    válasz ViZion #945 üzenetére

    Teljesen egyetértek, nálunk is ez megy, a főnöknek elég a baja, nem nézi mi mennyi idő alatt készül el.
    Simán ráhúzzák túlórára.
    Minél lazább a rendszer, annál nagyobb a pofája a melósnak. Ezért nem megy semmire az ország, a paraszt magyar akkora egy szadista nép, kell neki egy kőkemény felettes, aki munkára ösztökéli, máshogy nem megy. Nekem pl. munkakörömön kívüli feladatot akart adni az egyik kolléga, mert hogy segítsek már be, mindjárt szállítás. Hát rohadjon meg, nemet mondtam, mert tudtam mire megy ki a játék. Két órás meló volt az egész, megcsinálta nagy nehezen, nem tudta másnak sem lepasszolni, utána meg munkaidő vége előtt 45 perccel már vakarta a tökeit, mert nem tudott mit csinálni...
    Ugyan az az ürge, csúsztatta a munkaidőt, de úgy, hogy szabadságot nem kellett kivennie arra a napra amikor nem volt ott, a meló meg ugyan annyi maradt, mint ha nem ,,dolgozza le'' azt az időt. Akkor most mi a fszomat csinált 8 óráig? Semmit. Engem lebsznak, mert kajaidőből kb. 3 percet csúszok, meg kajaidőben beszélgetek, miután végeztem a zabával, ők meg óránként tartanak 10 perc szünetet + többi szünet.
    Amikor ráértem, besegítettem nekik, erre a kolléga, nem felettes, felszólított, hogy a meló másik felét is csináljam már meg, amikor az egész amúgy az ő feladata, csak hát 8 órából kb. 2-3 óra szünet lazán összejön neki... utána meg hápog össze-vissza, hogy őt alulfizetik, meg fél óráig futkos mindenkihez, hogy hát ez nem lesz meg, ez nem fog elkészülni mára...
    Na ennek vége, főleg hogy jön a nyár, ha megint lenyúlják a céges ventillátoromat, veszek egyet a tescoban, lesz vagy 2-3 ezer forint, aztán leülök elé ha végeztem a melómmal :DDD vagy inkább elhúzom én is a francba, merjenek csak beszólni...
    Ja lenyúlás, másik dolog, amikor már a wc papírt is a cégtől csórja az ürge, mert úgy gondolja, olyan keményen dolgozik, hogy neki az jár... durvább verzió, amikor reggel meló előtt betolat a kocsival, és szórja bele a rozsdamentes maradék anyagokat...

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Új hozzászólás Aktív témák