Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Lazy76 #2330 üzenetére

    ubuntu 19.04 -et tettem fel nemrég, azért azt, mert 5 -ös kernelt használ és minél újabb, annál esélyesebb, hogy működnek a perifériák. Régebbi ubuntu mintha nem látta volna mindegyik particiót rendesen, ezért nem bíztam azokban még, hogy sikerül telepíteni.

    Kell hozzá egy olyan usb hub, amibe egeret és billentyűzetet is be tudsz dugni, ha van usb-lan adapter, akkor az is gyorsíthat pár dolgon. Ha nincs, akkor pendrivere kell felmásolni a szükséges dolgokat. Ja meg microusb-otg kábel, hogy be lehessen dugni a hubba.
    Az ubuntu is pendrivere készített telepítő, a rufus-os jobb, mint az ubuntu saját boot lemez készítője, mert az ubuntus iso formában teszi rá, ami nem módosítható, így mellé másolni dolgokat nem lehetne.

    Az általános ubuntu telepítés kb ez, a teljes lemez használatát választottam [link]

    Utána már bebootol, a gpu-t kezeli alapból régóta. A touch nem jól működik, bár ez az ubuntu már érzékeli, de nem lehet bekalibrálni a beépített driverrel. Külön drivert kell telepíteni. Itt van a firmware fájl a külön telepítendő driverhez [link] Itt pedig a driver forrása [link]
    Ezeket rendbetéve kb jól megy a touch.

    A wifinek kell egy txt fájl hogy a driver jól kezelje. Itt írja kommentben hogy brcmfmac43430a0-sdio.txt néven kell menteni a brcmfmac43430-sdio.txt.ap6210 tartalmát.
    Bluetooth alapból megy, úgy emlékszem.

    Hang is van, de a jack-et nem érzékeli. Azt nem néztem meg hogy lehetne feléleszteni.

    a igen, a forgatáshoz rosszul gondolja az irányt, fejjel lefelé van a szenzor. Azt át kell paraméterezni. Létre kell hozni pl ilyen néven egy fájlt, hogy jó irányban legyen

    /etc/udev/hwdb.d/61-sensor-local.hwdb
    sensor:modalias:acpi:BMA250E*:dmi:bvnINSYDECorp.:bvrH1D_S806*:svnInsyde:pnBayTrail:*
    ACCEL_MOUNT_MATRIX=1, 0, 0; 0, -1, 0; 0, 0, 1

    Viszont, még bekapcsolt memóriatömörítéssel sem túl jó az élmény. Tetű lassú.
    A rendes ubuntu felülettel kb nomrálisan lehet touch-csal kezelni, de apró minden a felbontás maitt. A waylandes is kb működik, ott kb 1280-as méretre átskálázódik a felület.
    Próbáltam LxQT-vel is, ott pörgősebb, de nem kezeli a touch-ot az ablakkezelő, így nem nagyon lehet azzal kezelni.

    Szóval, ez néhány ritka kivételtől eltekintve nem túl használható így. Youtube videó chrome és firefix alól is meglehetősen döcögős fullhd-ban, bár lehet próbálni vp9-et tiltani és h264-et használni... de nem az igazi az sem.

    Viszont úgy olvastam, hogy az android x86 projekt 8.1-es verziója 4.19-es kernellel, beépített újabb fajta touch driverrel készült. Talán az is működésre bírható rajta. Gapps is van hozzá tán. 32bites rendszerrel, a libhoudini telepítésével arm emulációval működhet, ha wifi és touch ott is kb megy.

    [ Szerkesztve ]

  • martin555

    aktív tag

    válasz Lazy76 #2349 üzenetére

    nem tudom, megegyezünk, pár ezer ft vagy csere valami apróságra

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

Új hozzászólás Aktív témák