Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Csuki

    csendes tag

    Mindent tudó fórum tagok, hallottatok már olyat, hogy egy UPS nem fér össze egy tápegységgel?

    Röhej, de igaz.

    Egy APC ES-700-as szünetmentest sikerült vásárolnom, kellett, mert mostanság sok érdekességet művelt az elektromos hálózat.
    Használtam pár napig, míg nem gondolt egyet és lekapcsolt. Magától, kérdezés nélkül. Nem tudtam mire vélni az esetet, gondoltam, valamiféle (áram) tüskét kaphatott, és ezt nem vette jó néven. :DD
    Megint használtam pár napig, majd megint síp és lekapcs.

    Első tanulság: ha veszel szünetmentest, 2-3 napon belül teszteld is le, hogy megtudd, mit tud, ne akkor derüljön ki, hogy valamiért finnyáskodik. :C

    Elkezdtem tesztelni először csak, 1 fogyasztóval majd 2-vel, 3-al és semmi. Azután pedig jött a gépem és síp. Na frankó –gondoltam-, pont a nagy gép? Azért 1 gépet bírni kellene, főleg a legnagyobb típus a kategóriájából, úgyhogy evidens lenne ennyi teljesítmény tőle.
    Na mennyit bír konnektor nélkül? Ez gyorsan kiderült: semmit, egyből lekapcsolt. Nagy szerelések után kiderült, hogy a Chieftec GPS-400AA-101A model a hibás a rossz működésért. Olyannyira, hogy másfajta szünetmentes sem volt hajlandó vele működni. Természetesen más tápegységgel rendben működött a szünetmentesem.

    Közvetlenül a konnektor bekötéssel gond nélkül megy a Chieftec, csak és itt jön a második tanulság: ne vegyél Chieftec-et, ha van szünetmentesed.
    :DDD

    Üdv,

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Csuki #1 üzenetére

    Köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk, mindazonáltal van Chieftec és szünetmentes táp topic is. Kérdésed, problémád nincs a topikot zárom, ha mégis valami hozzáfűzni valótok lenne folytatás a már említett topicokban.

    Szünetmentes táp kérdések... [link]
    Chieftec fan klub [link]

    Feel Good Inc.

Aktív témák