Hirdetés

Aktív témák

  • Ryu

    tag

    Adott a következő konfig:

    Asus P4PE-X
    Celeron nw 2,4 128k
    512 DDR 400 noname
    Sapphire Radeon9800pro
    Codegen 300w

    Megpróbáltam húzni a processzort. Eddgi 2.8 Ghz-ig sikerűlt is, bár a ramok elég szerényen teljesítenek. A mostani állapot:

    120 FSB
    28000 Mhz
    307 Mhz ram (Cpuz szerint 3:4 kb.157 Mhz)

    A gond az, hogy pár perc játék után kifagy a windows. Kicsit utána jártam, azt hittem, hogy a memória a hunyó, de a memtest hiba nélkül lefut. Utána a video kártya lett a fura, mert mindig játék közben fagytam. Ez se jött be, mert 2,4-2,6 Ghz minden jól fut. Aztán beállítottam a Mother Board Monitort és beíndítottam a beépített HeatUp-t. Ekkor derűlt ki, hogy a gép mindig 53 fok fölött fagy ki, avagy restartol. A windows-ba a ''hiba után újra indítás'' kivan kapcsolva, az MBM-ben meg be se volt állítva, hogy bizonyos fok után lekapcsolja a gépet. Gondoltam, hogy a Bios-ban van bekapcsolva, sajnos azonban ott be se lehet ilyet kapcsolni. Azért lenne fontos a megoldás, mert szeretnék egy új P4-es 2.4/800Fsb-s berakni a lapba, persze új memóriával. De ha 120 Fsb-nél fagy, akkor valószínűleg a 200 végképp nem fogja bírni :((( . Szóval kellene egy kis segítség, hogy vajon mi a túrótól fagy ki 53 fok fölött.

    Előre is köszönöm!

Aktív témák