Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    Sziasztok!

    Új rendszerem van, ASUS P5Q-E alaplap, benne egy Gainward HD4850 512 PCI-E Golden Sample. A táp egy 400 W-os Corsair CX-400-as. VGA-kártya 8-pin-es áramforrását bedugtam, alaplapon is mindkét molex-táp-csati bedugva.

    Windows Vista x64-et használok és a 4.12-es Catalyst drivert raktam föl a hozzá tartozó Control Center-rel.

    Simán ment is minden, mindössze annyi problémám, hogy bizonyos időközönként (nem szabályosan, de kb. 10 percenként) elsötétül a monitor kb. 1 másodpercre, majd visszajön a kép, mintha mi sem történt volna. Szerintetek ezt mi okozhatja. Akkor is jelentkezik, ha bezárom a tálcáról a Catalyst Control Center-t. A monitor egyelőre még csak egy 17"-os CRT, amit DVI -> VGA átalakítóval kötöttem a kártya egyik DVI-kimenetére.

    Szóval szerintetek mi lehet a zűr? 3D alkalmazást még egyelőre nem próbáltam, de már ez a Windows-villódzás is idegesít.

    Előre is köszi!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Sziasztok!

    Lehet, hogy már előfordult a problémám másnál is és már volt szó róla, de azért megkérdem, hátha tudtok segíteni. Adott az adatlapom alatt látható konfig, 64 bites Vista-t használok, ami folyamatosan frissül. Úgy két hónapja kezdődött olyan problémám, hogy bizonyos esetekben (leginkább akkor, ha valamit telepítek és a Vista felügyeleti központjának figyelmeztető üzenete jön fel - tudjátok, amitől ilyen fekete árnyalatba borul a képernyő) egyszerűen fogja magát a VGA kártya és az 1680x1050-es, standard-en használt felbontásomat átállítja 800x600-ra és úgy is marad, nem tudom visszahúzni azt magasabb felbontásba, mert ha megteszem és alkalmazom a változtatást, akkor is 800x600-ban marad, és ilyenkor nem is hajlandó visszaállni sehogy, csak driver újratelepítéssel. Ha nem próbálom meg visszahúzni és újraindítom a Windows-t, akkor az újraindítást követően már ismét a helyes 1680x1050-es felbontásban látszik az asztal, tehát a dolog megjavul driver újratétel nélkül is. Ezt eljátssza akkor is, ha pl. egy új játékot telepítek és első alkalommal indítom. Ha már beállítottam a játék menüjében az 1680x1050-es felbontást, akkor a Windows (majd a játék) újraindítását követően már helyes felbontásban indul el.

    Ahogy emlékszem, a probléma szintén egy frissen megvásárolt játék feltelepítése után jelentkezett először (talán a már föntlévő DirectX10-ben is módosított valamit az az install). Azóta már több VGA-drivert kipróbáltam, a DirectX10-et is frissítettem már, minden fölment hibátlanul, működik is tökéletesen minden, csak ez a probléma elég sűrűn jelentkezik. Játék közben már semmi gond, órákat is megy hibátlanul az 1650x1080-as felbontásban. Nem lassul, nem melegszik jobban, mint kéne, nem esik szét a kép, fullos grafikán folyamatos sebességgel megy minden.

    Szerintetek mi lehet az oka? Jelenleg az előző, 9.7-es Catalyst van fönn a hozzá tartozó, magyar nyelvű Control Centerrel. Nem tudom, hogy a hiba a Windows-ban, vagy a driverben, vagy esetleg a DirectX10-ben keresendő-e. A rendszer tökéletesen működik, sosem fagy, nem ad hibaüzenetet sehol. Vírusom, spyware-em, malware-em nincs, azt folyamatosan figyeli a rendszer.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Tibiajax #6198 üzenetére

    Kösz, de pont az a célom, hogy ezt elkerüljem, egyrészt, mert szeretem a Vista-t (szerintem tökéletes oprendszer), másrészt mert nincs is kedvem új oprendszer fölpakolásához és minden egyéb újratelepítéséhez, mikor egyébként hibátlanul működik a jelenlegi, mert meggyőződésem, hogy nem a rendszer hibája a leírt jelenség (hiszen korábban sem volt vele semmi gond).

    Szóval olyan véleményeknek/tapasztalatoknak örülnék, amelyek segítenek a probléma okának kiderítésében, nem pedig a destruktív hozzáállásnak.

    Köszönöm!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Tibiajax #6200 üzenetére

    Ismétlem: NEM fogok Win7-et fölrakni, mert vélhetően nem a Vista a probléma okozója, viszont ötleteket szeretnék a probléma megoldására.

    Köszönöm!

    (szerk.: egyébként sem értem miért ajánlgatod annyira a Win7-et, mivel köztudottan rossz volt eddig a grafikus driver-ellátottsága, konkrétan a 9.7-es volt az első, hivatalosan is Win7 kompatibilis Catalyst és várhatóan igen sok bug lesz még benne egy darabig. Ezen felül megfogadtam, hogy megjelenés előtti oprendszert soha többé nem rakok fel, sőt, lehetőleg SP1 előttit sem és erre megvannak az indokaim.)

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Asszem feladom...

    Azt hittem nem a Win7 Hype fórumba írok, hanem a Catalyst driverek topicjába. Megyek a külföldi hivatalos ATI fórumra, ott talán a kérdésemre válaszolnak, nem pedig lehurrognak, hogy én hülye miért használok Vista-t. Nem tudom mi ez az ellenszenv a Vista-val szemben, egy olyan gép, mint az enyém kb. 1-2%-os procihasználattal lazán elviszi úgy, hogy minden látványelem is engedélyezve van. Még sose éreztem, hogy nem maradna elég potenciál a gépben. A Win7 meg köztudottan túl van Hype-olva, amit sorra megkajálnak az emberek. Soha nem váltanék vissza Vista-ról XP-re, a Win7 meg majd akkor jöhet, ha megjelent és tömegesen elterjedt és befoltozták a biztonsági réseit, meg egyéb bugjait, amiről jelenleg még nem is tud a nép java.

    Ha valaki netalán mégis találkozott volna olyan problémával, mint én, az ne kíméljen és ossza meg tapasztalatait!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Tibiajax #6207 üzenetére

    Egészségedre! Na erre meg azt mondom, hogy nekem a Vista-val sem volt soha gondom. Már az integrált SP1-es példányt tettem fel, azóta folyamatosan frissül, még egy fagyásom, lassulásom, vagy kékhalálom sem volt azalatt a több, mint egy év alatt, mióta fönt van. A leg-gépigényesebb játékok (lásd pl. Crysis) is gond nélkül futnak a 64 bites Vista alatt röccenésmentesen, jobban, mint XP alatt. A jelenlegi hiba is max. 2 hónapja áll fönn, ami nem a Vista hibája. Magasról teszek rá, hogy milyen fényévekkel jobb a Win7, mint a Vista (bizonyára így van, mikor gyakorlatilag 100%-ban a Vista az alapja, csak kigyomláltak belőle pár dolgot), mivel tökéletesen működik ez is. Ez kb. olyan, mintha azt mondanád egy Aston Martin tulajnak, hogy üljön át egy Rolls Royce-ba, mert az fényévekkel jobb. Lehet, csak nem érdekel, mert ez is tökéletes.

    A VGA-mnak (Gainward Golden Sample) és a monitoromnak (Dell) semmi baja (mondhatni betenne, nem bazári gagyi egyik sem), ehhez nem kell programozónak lennie senkinek, hogy rájöjjön, mivel leírtam egyértelműen, hogy minek a hatására kezdett el jelentkezni a hiba, ami 100%, hogy szoftveres. Magam is tudom, hogy egy oprendszer újrahúzás megoldaná a dolgot (ennyire sötét azért nem vagyok), csak bíztam benne, hogy akad valaki széles e fórumban, aki kapásból megmondja, hogy mely rendszerfájlokhoz nyúljak a hiba elhárítása érdekében és nem kell ötször elmondanom, hogy nem akarok új oprendszert föltenni, pláne nem egy béta Win7-et. Tévedtem, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Daffni2 #6205 üzenetére

    Köszönöm, de nem a VGA a hibás, ez tuti. Igen, 64 bites a rendszer és semmi gond nem volt vele soha, igazából most sincs semmi baj, csak néha produkálja a leírtakat, ami abszolút szoftvertelepítés hatására kezdődött, ez teljesen egyértelmű. Lehet megpróbálom majd teljes egészében lepusztítani nem csak a VGA drivert (ezt már amúgy megtettem), hanem a DirectX10-et és mindent amit a Catalyst tesz föl, hátha...

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák