Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3aTi3

    tag

    válasz 3aTi3 #30 üzenetére

    Várjunk....

    ''A gépek PTP-kompatibilisek, tehát illesztőprogram nélküli adatátvitelt biztosítanak Windows XP vagy Macintosh OS X rendszerek alatt.''

    Ez varázslós, vagy a külön meghajtós átvitel?

    Még egy kérdés eszembe jutott: mennyire nehéz a gép 4 elemmel, és a méretét ez mennyiben növelte meg? Nekem fontos lenne, h zsebben magammal tudjam vinni.

    [Szerkesztve]

    én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

  • booy

    csendes tag

    válasz 3aTi3 #31 üzenetére

    Nem tudom melyik gépre gondolsz mint elődre de a több ismerősömnek is PowerShotA sorozatú gépe van és mindegyikbe 4 ceruza elem/akku megy. Bele fér egy nagyobb zsebbe de tényleg nem egy kicsi gép.

    Milyen programmal probáltál letölteni róla?
    Szerintem a legegyszrübb az XP saját másoloja, amit a CD-n adnak hozzá az egy adag fos.

    Néz körül itt [link].
    Vagy itt [link]

    BAZSi

  • adamsys

    tag

    válasz 3aTi3 #30 üzenetére

    Üdv!
    Először én is nagyon meglepődtem a dolgon. Aztán amikor láttam hogy gyakorlatilag a meghajtóként való felismerés után is van élet, megnyugodtam. A windows probléma nélkül áthúzza a gépről a képeket, ha pedig a saját szoftvert felrakod, egyéb kényelmi funkciókkal is bővül mindez. Nekem pl nagyon tetszik hogy beállítható, hogy amint rádugod a számítógépre a 610-est, kérdés nélkül átmásolja az új képeket dátum szerinti mappákba rendezve, eredeti fájlnévvel. Ez szerintem kifejezetten hasznos. Ha belegondolunk, semmivel nem körülményesebb mint intézővel/total commanderrel új mappát létrehozni és átmásolgatni a képeket a meghajtóról. Persze ha nem a saját számítógépedről van szó, amire nincs feltelepítve a driver, akkor tényleg okozhat kényelmetlenséget...

    A fogyasztását nem tudom hogy több-e mint az elődöké, mindenesetre 4 elemmel kb 500 fényképet sikerült készítenem (jónéhány közülük vakus volt), bekapcsolt lcd-vel. Szóval a takarékosságára nem lehet panasz.

    De ha már írok, akkor kérdezek is:
    Észrevettem hogy a gép CCD-jén van 1 hibás pixel. Mindegyik képen ugyanott van egy pötty, ami kinyomtatva normál fénykép méretben nem feltűnő ugyan, de engem rettentő módon idegesít, hogy a vadonat új gépem nem tökéletes. Szerintetek a garanciába ez is belefér még? Ha igen, akkor mit tudnak vele csinálni? Kicserélik?

    "And now for something completely different!"

  • adamsys

    tag

    válasz 3aTi3 #39 üzenetére

    Igen, való igaz hogy testesebb lett a gép, de szerintem ez a fogásában kifejezetten előnyére válik. Sokkal természetesebben lehet fogni az ember kezében, mint az 520-ast (mindkettőhöz volt/van szerencsém). Biztosabban áll az ember kezében.
    Ha pedig már az 520-as és a 610 közti különbségek kerültek szóba, akkor a gépek gyorsaságában is vannak elég jelentős különbségek. Az 520as menüje pl igen nagy késleltetéssel jön elő, ami talán zavaró is lehet. Exponálási időben is van egy kis késés a 610-es majdnem azonnali reakciójához képest, bár ez nem zavaró. A kihajtható kijelző pedig szintén igen nagy aduász.

    Hogy érted hogy nem éri meg? Ennyi pénzért? Milyen másik gépet tudsz hasonló kategóriában hasonló tudásért?
    Bár ízlések és pofonok, de én kb 2 hónapot keresgéltem, mire ráakadtam erre a 610esre és még így 1 hónap használat után is azt mondom hogy nem bántam meg a döntésemet! Elég körültekintő voltam és rá kellett jönnöm hogy ár-tudás kategóriában nem nagyon maradt vetélytársa. Természetesen az ember igényei nagyban befolyásolják azt, hogy melyik kategóriát célozza meg. Hozzátenném, hogy az egyik elvemet fel kellett, hogy adjam a keresés alatt (mégpedig pont azt, ami neked is igen mérvadó, azaz, hogy minél kisebb, zsebben hordható gépem legyen), de számba vettem a lehetőségeket, hogy melyik nekem tetsző gépből mi és mennyi hiányzik az én elképzelésemhez viszonyítva, és azt hagytam benne a ''listában'' amelyek miatt a legkevesebbet kellett feladni az eredeti elveim közül.

    Sajnos a kis méret leszűkíti a sok beállítás halmazát is, legalábbis ebben a gépkategóriában. Kezdenek megjelenni a komoly ultrakompaktok, amelyek majdnem olyan tudással rendelkeznek, mint pl egy 610-es, de sajnos az áruk egyelőre az egekben van (ilyen gép pl a Canon Ixus S80), arról nem is beszélve, hogy az optikájuk nem enged meg nagyobb zoomtartományt, mint a 2-3x.

    Szóval ezzel nem rá-, vagy lebeszélni akarlak, egész egyszerűen tudatni akartam veled, hogy sztem igen nehéz dolog jó fényképezőgépet találni, ami közelítőleg megüti a szintet.

    Sok sikert a további gépkeresgéléshez!

    Üdv,
    Ádám

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    "And now for something completely different!"

  • adamsys

    tag

    válasz 3aTi3 #41 üzenetére

    Heló, bocs a kései válaszért, bár remélem már boldog tulajdonosa vagy egy fényképezőgépnek, azért nem hagyom válasz nélkül a hozzászólásodat. :)
    Szóval:
    Akkor igényeinkben majdnem teljesen megegyezünk :)
    Én is egyetemista vagyok és a fő cél az volt, hogy legyen egy olyan gépem, ami magamnál hordható (kis tűrés kell hozzá a lehelletnyivel nagyobb méretek miatt az a610 esetében, de üsse kő, megérte :) ), és ha meglátok egy fotótémát, elkaphassam.
    Akkor offoljunk :)
    1. Ne vedd kötekedésnek, de szerényebb manuális beállításokkal bíró géppel pl a záridő variálása helyett a vaku fényerejének menüből való csökkentésével is le tudsz fényképezni egy A4-es lapot, nemde? :) (még nem próbáltam ilyesmit, mert ilyen feladatra egy lapscanner nevű céleszközt használok :D)
    2. Pana lz1 tényleg nem lehet rossz gép, anno én is nézegettem, de sajna hamar kiesett a körből. Ha megengeded, leírom, hogy én mik miatt választanám helyette a 610-est:
    - nincsenek manuális beállítási lehetőségek (ez egyből kiejtette, de azért folytatom)
    - nincs optikai kereső (néhanapján lehet hogy szükségem lehet rá)
    - bár nálam nem volt mérvadó a felbontás, a 4 mpixel azért már erősen a határeset sajna
    - nincs kézi élességállítási lehetőség
    - nem kihajtható és kisebb felbontású lcd
    Ha már voltak kontrák, íme a pro-k, amiért a panát venném:
    - 6x zoom stabival, ez tényleg verhetetlen
    - 8:5 képarány! (nem láttam még ilyet, de nekem mindig is tetszettek a ''szélesvásznú'' képek)
    - kisebb és könnyebb gép
    Asszem a fontosabbakat ezzel fel is soroltam...
    Szóval látható hogy nálam nagyon nem lett volna nyerő a gép. Nyilván elfogult is vagyok, ezért a Panasonicot nem tudnám ugyanabban a kategóriában említeni a Canon-Nikon-Olympus márkákkal, lévén hogy számomra ezek képezik a felső kategóriát, és mert ezek mindegyikéhez volt már szerencsém, Panához még nem, az vesse rám az első követ, aki valamennyire jártas a fotópiacon és nem fordult még meg a fejében, hogy a Panasonic milyen múlttal is rendelkezik a szakmában. :( Nem állítom hogy rossz a Panasonic, sőt, biztosan kitűnő gépeket gyárt, de én már csak ilyen sznob vagyok és nem merek kifizetni ennyi pénzt egy nem akkora presztízzsel bíró márkájú gépért, mint az előbb említettek.
    Asszem ezt túltárgyaltam :)

    Igen, az lcd nehezen jár, szerencsére.
    Azért szerencsére, mert az a ''hitvallásom'', hogy ami mozog, az hamarabb el is kopik, mint egy nem mozgó alkatrész. Így ha elkezd kopni, lötyögni is elkezd, aminek drámai következményei lehetnek hosszú távon. Sajnos a kockázatot vállalni kell annak aki kihajtható lcd-s gépet vesz, hogy bár sokkal nagyobb szabadsággal tudja használni a gépet, lehet hogy egyszer még baja is lehet vele, teszemazt a sok mozgatástól érintkezési hibája lesz a kijelzőnek, gari már nem lesz rá, viheted szervízbe és fizethetsz 1 vagyont azért hogy újra működjön. Tehát addig jó, amíg nehezen jár. :)

    Hirtelen ennyi, majd tájékoztass a fejleményekről!

    Ádám

    "And now for something completely different!"

  • adamsys

    tag

    válasz 3aTi3 #47 üzenetére

    ''nincs kézi élességállítási lehetőség'' Ez mit takar?

    Azt, hogy nem tudod kézzel beállítani a fókuszt. A Canonnak van egy MF módja, ahol egy kinagyított képrészletet láthatsz (fokozza a kézi állítás pontosságát) és egy jó hosszú távolság-csíkon egy pöcköt mozgathatsz jobbra-balra, így beállíthatod hogy a kép mely része legyen éles. Elég nehézkes, és össze se lehet hasonlítani egy igazi DSLR gép objektívjén található fókuszállító gyűrű működésével, dehát legalább van benne ilyen is :)

    Teljesen igazad van, manuális beállítási lehetőségek nélkül is lehet jó képeket csinálni, csak sajna az automatika nem mindig tudja hogy te mit szeretnél. Én pl direkt teszteltem hogy a Canon-om milyen éjszakai képet csinál az Éjszakai felvétel funkció segítségével... Hát, inkább nem kommentálnám :( Tehát ilyen esetben ugye az ember rákényszerül a gyártó által nyújtott ''egyéni'' beállításokra, amelyek vagy jók, vagy nem. Ezzel csak arra próbálok rávilágítani, hogy vigyázz, nehogy 2 hónap múlva, a sok sok kép elkészítése után döbbenj rá, hogy tudnál te ennél jobb képeket is csinálni, de lehetőségeid jóval korlátozottabbak lettek azáltal, hogy lemondtál a manuális lehetőségekről...

    ''akármennyire szeretném azt hinni, nem vagyok művész, és ez a gép sem fog azzá tenni.''
    Persze, nyilván ez is így van, de attól még a művészi hajlamait az ember ki akarja élni, de ezt csak akkor teheti meg, ha nem zárja be a lehetőség előtt az ajtót.

    Igen, a Pana mellett még1 pro és egy kontra. A képstabi és hogy nincs af segédfény. Mindkettő sokat vet a latba, ez tény. Nem könnyű, dönts legjobb belátásod szerint...

    Videot hirtelen nemtom megmondani, de az index digicam szerint: ''AVI videó
    640x480; 0:10 mp; 18,1 MByte'' [link].

    [Szerkesztve]

    "And now for something completely different!"

  • adamsys

    tag

    válasz 3aTi3 #47 üzenetére

    UP!

    3aTi3, végül is mit vettél?

    "And now for something completely different!"

  • kutyuska

    aktív tag

    válasz 3aTi3 #52 üzenetére

    Hátha ez segít a választásban :)

    http://index.hu/tech/digicam/mutat_mc?formid=947

    " Babra munka, de megéri! "

  • Sanglier

    csendes tag

    válasz 3aTi3 #30 üzenetére

    Másik topikban írtam már, de ez azóta sem változott: 4db 2600mAh-ás akkuval kb. 1000 azaz egyezer képet tudok készíteni egy töltéssel!


    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák