Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3aTi3

    tag

    válasz adamsys #40 üzenetére

    Újfent köszönöm a kimerítő választ, de dönteni így sem könnyű. Igazából én is úgy keresem az igazit, h melyik gép esetén kell a legkevesebb dologról lemondani, de amíg magam sem vagyok tisztában vele, mi a fontosabb számomra, szinte lehetetlen magabiztosan dönteni.

    Tulajdonképpen -mint gondolom sok másnak is rajtam kívül- egy olyan gép kéne, ami elég kicsi ahhoz, h mindig nálam legyen, elég olcsó ahhoz, h buliba se sajnáljam elvinni (ott van ám a sok fotótéma! és különösen hasznos, ha csak a képek segítségével idézhetem fel a nagy pillanatokat :) ), ja de nem utolsó sorban legyen benne jó pár manuális beállítási lehetőség, mert egy jó képért szívesen állítgatom a záridőt, blendét, stb. Ja és ezek a beállítások akkor is jó szolgálatot tesznek, ha pl. egy A/4-es lapot akarok fényképezni (az én szakmámban elég sűrűn van erre szükség -egyetemista vagyok :) ) És az bizony akkor lesz a legjobb, ha vakut használok, nagyon alacsony (1/2000-es) záridővel.

    Nem szeretnék offolni, de a mérete és az extrái és mérete miatt nagyon bejön még a panasonic lz1. Csak 4 mp, de nekem bőven elég, 6* zoom (ki tudja, mikor jön jól) és képstabi. (A nagytestvére, az lz2-es is szóba jöhet, mert egyszerűen gyönyörű feketében! ma láttam egy kirakatban és azonnal szerelmes lettem :D) Egyetlenegy hátránya van: a manuális beállítási lehetőségek korlátozottak, és ratyi 84e képpontos az lcd-je :(.

    A canon mellett szól a kihajtható lcd, és a beállítások. Apropó, az lcd nem jár kicsit nehezen? Ami az én kezemben volt, nehézkesnek találtam hajtogatni; vagy ez bajáródik egy idő után?

    Megemlítetted az elérhetetlen ixus 80-at. Itt az én álmaim gépe: pana lx1. Ultrakompakt kategória, 8,4 mp, 204e képpontos lcd, eszméletlen jól néz ki, és minden benne van, ami kellhet.

    Azt hiszem aludnom kell rá még párat, mert mindkét fényképező jó döntés, és egy kicsit egyik sem.

    Ebben az árkategóriában -ahogy te is írtad- muszáj kompromisszumot kötni; de ez baromi nehéz! Még nem döntöttem a két gép között, de nagyon nem lesz egyszerű ahogy látom. Ha valakinek van véleménye a 610-ről, ne tartsa vissza, minden apróságra szükségem van, már csak az ilyeneken múlik, melyiket választom.

    Köszi!

    Attila


    [Szerkesztve]

    én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

Új hozzászólás Aktív témák