Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kopf

    csendes tag

    válasz B-L-A-C-K #11064 üzenetére

    A multiplayer játékban elért eredményeidet lényegében egyetlen egy file tárolja,ez pedig az mpdata file.
    Amit megtalálsz a telepített könyvtár/players/profiles/-en belül,ez a file a beadott cd kulcshoz van rendelve.A kulcsot elvileg megváltoztathatod,de a fájl cseréje ugyanahoz a kulcshoz nem lehetséges.
    Tehát ha a saját mpdata-d törlődött akkor b*szhatod,vagy elölről kezded,vagy kérsz/töltesz/szerzel egyet.
    Ennek cseréjének menete elvileg úgy néz ki hogy előbb átirod a cd kulcsot a jövendőbeli mpdata-nak megfelelőre,majd kicseréled a file-t.Ha nem megy akkor érdemes a profil mappát is cserélni vele együtt,hogy minél több közös adat legyen.
    Ezek után ha a kulcsot visszaírni az eredetire.
    Régebben működött így amikor vissza akartam rakni a törlődött mpdata-t,még patch-ek előtt.
    Viszont pár napja kulcsot akartam cserélni és nem tudtam összehozni hogy megmaradjon,corrupted mpdata-ra hivatkozva resetelte.
    Szóval nem tudom,sok sikert!

    Ja és csinálj mentést róla mindíg ezekután!

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    Had írjak le egy-két tapasztalatot a témához kapcsolódóan,a CoD-val és a magyar játékos rétegről,az X-Team és jómagam részéről.
    Nos,már lassan 3 éve játszom valamelyik részével ennek a játéksorozatnak,amatőrként kezdve,de jó érzékkel az fps játékokhoz.
    Alap CoD,majd CoD UO-ban kamatoztattam tudásom public szinten,majd közeli ismerősökkel megalapítottuk a Sajtospufi:D csapatot,public hq serverrel együtt.
    Na itt kezdődtek a gondok.
    Eleinte minden ok,szépen játszogat az ember a barátaival,egészen vidám dolog volt ez addíg amíg el nem kezdtek megjelenni a komolyabb játékosok.
    Azthiszem innentől párhuzamot vonhatunk az események között.
    Namármost,nagyon sok emberrel megtettem amit nem kellett volna utólag belátva,bannoltam,kickeltem,elküldtem az anyjukba mert túl jól játszottak a mi szintünkhöz képest.Persze ne feledkezzünk meg arról sem,hogy a magyar népség kifejezetten hajlamos a cheat-ek használatára,mert valamiért benne van a magyarokban a ki a jobb,na majd én megmutatom fasság,pöcsméricskélés,folyamatos versengés,győzni akarás.
    Ezért sokaknak minden eszköz szenté válik,és néha ezt nem is tagadják.
    Na de folytatva a rizsát,hónapok elteltével,erős játékosok megismerésével,a quake motor kis tanulmányozása után,rá kellett jönnöm hogy nagy hibát követtem el amikor a valósághűséget kerestem akármelyik CoD részben.
    Mivel lassan 10 éves technológián alapul a legújabb rész is,ne csodálkozzon senki ha olyan lövéseket "ad be" aminek köze sincs mondjuk a fejhez:),vagy éppen nem "adja be".A negyedik rész kifejezetten randomra sikerült az összes közül,a találatokat és sebzéseket tekintve.Tehát mielőtt valaki felháborodva megjegyezné,hogy "de hát 1 tár belement és rámrántja első golyó fejes és meghalok",az vegye figyelembe ezt.
    Visszatérve történetemhez,lassan egyre jobbá váltam az egyre erősebb ellenfelek után,már a saját alapított csapatom is megutált,maradtak a saját szintükön a folyamatos egymással való lövöldözésnél.Ez a helyzet a PH-s srácokkal is,nem tudnak veszíteni,vagyis nagyon nehezen fogadják el a vereséget vagy ha valaki olyat produkál hogy(X-team-es kifejezéssel élve)elhánnya magát:)
    De ezzel nem vagytok egyedül,én is ilyen voltam de ki kell nőni ebből és el kell fogadni mindíg van egy jobb játékos,egy jobb csapat.
    Nem kioktatni akarlak titeket csak felhívom a figyelmet,nem biztos hogy csaló aki ledarál titeket!Persze természetes benne van a pakliban sajnos.
    Kicsit később csatlakoztam egy baráti társasághoz,az X-Team-hez.
    Ez a csapat részben az <{L.A.H}> klán profi tagjaiból indult kis fun klán volt,(uo-soknak ez a név biztos mond valamit).
    Majd csatlakoztak hozzánk volt Fallschrimjager-esek(ezek a csapatok a maga idejükben CB elsők voltak,tehát nem kis nevek!).
    Egy olyan csapatot sikerült összehozni akik elérték magyar public viszonylatban a szinte mindegyik értelmes server-ről való bannolást,közutálatot,gyűlöletet,csalónak bélyegzést.
    Warokon szinte minden olyan klán-t elvertünk már aki szerintünk tisztán játszik.
    És itt elég is volt az uo-ból számomra és DeeJay cimborámnak is szintén.
    Amióta a negyedik résszel játszunk ketten csupán,már két kezemen kell számolnom hány külföldi és magyar serverről bannoltak ki minket.Tegnap este elhangzott a varázslatos mondat console-ból:"kapcsold ki a wh-t vagy kibaszlak".....
    Ezért írom részben ezt a nagyon hosszúra sikeredett kis "véleményt".
    Sikerünk nem a csalásban hanem a csapatmunkában rejlik,ezt az utat ajánlom követni mindenkinek.
    Minden info megosztása,csak a hasznos információ,nem pofázás,és garantált a siker.
    Ez felér minden wh-val és cheat-el,ezt se felejtsétek!

    Végezetül 1-2 tanácsot adnék a server-el kapcsolatban ha elfogadjátok:Kicsit több rugalmasságot és józan gondolkodást,reakciókat,ha már publikus servert üzemeltettek.
    Ha nem szeretitek a meglepetéseket,zárjátok le a servert és kész!
    Ha szabályos és kempmentes sd-t szeretnétek akkor köridő kb 2 perc,bombtime 1 perc kijelzés nélkül(nem biztos hogy alapjátékkal megvalósítható),szedés/rakás 10mp,20 kör,10-nél csere.Írjatok egy rendes maprotation-t,a nevetséges mapokat hanyagolva:D,pl shipment.

    Bocs a terjedelem miatt és a valószínűleg sokak számára érdektelen rizsáért,de ezeket el kellett mondanom.Mondandóm akármelyik részébe bele tudna valaki kötni mert teszemazt nem fedi a nézeteit,de ne tegye.Ne legyen ez újabb vita elindítója.Sőt a PH-s srácokat sem ismerem,ez csak egy meglátás és vélemény.

    Sok sikert,türelmet a jövőben a serverhez és a cod4-hez!

    X-Team|Menyét*:)

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    válasz Tsunami73 #11263 üzenetére

    Nehéz dolga van egy lelkiismeretes adminnak ezt aláírom,mint ahogy említettem átestem ezen.
    Egy biztos,ha admin dobja ki a delikvenst akkor van kit szidni,van kinek pofázni stb.
    Ha viszont egy program teszi ezt akkor más tészta,más hatása van.Ráadásul nem kell vele foglalkozni,kirakja aztán kész.
    Szóval törekedni kell az automatizálásra,egy jól beállított pb-re gondolok,screenshotokkal jobb híjján.
    Az érdekes helyzetek között is vannak megmagyarázható esetek,ezt is figyelembe kell venni.
    Főleg ebben a játékban,ahol annyi könnyítés van már hogy bárki arathat babérokat minimális ésszel.

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    válasz Boci_83 #11267 üzenetére

    Rosszul fogod fel az egészet!
    Ne a ki aláz kit hülyeségről szóljon a játék,pont ettől lesz frusztráló!
    A szórakozás a lényeg,hiszen JÁTÉK!
    Persze jól esik "alázni",nyerni,de egy jó kis csapatjáték egy szoros hosszú küzdelemben,tisztességes ellenféllel fölülmúlhatatlan játékélményt nyújt,függetlenül ki fog veszíteni,nyerni.
    Én így látom.
    Na meg ez low,high skill-es ökörség,ezt is valaki olyan találta ki szereti a pöcsét méregetni:D
    Mindenkinek vannak felűlmúlhatatlan pillanatai és ugyanúgy lehet a mélyponton.
    Jó,vannak reménytelen esetek:Dde ez ritka hál'istennek.

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    válasz Budaházy #11283 üzenetére

    Előfordul mindannyiunkkal hogy jobban vagy kevésbé megy a játék.
    Deejay pont fallscrhim-es volt,ugyanezen a néven.
    Egyébként jelenleg már "kifutó" teljesítményű gépe van,nem élvezheti teljes sebességgel ezt a játékot,ezért akadhatnak mélypontok nála,bizonyos pályarészeken,pályákon.
    Továbbra is csak azt mondhatom hogy az X-Team tisztán játszik!

    Ja és nem szokásunk ezen szlengek használata,nem hiszem hogy akármelyikünk ilyet írna,vagy maximum viccből válaszul valami ostobaságra.

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

Új hozzászólás Aktív témák