Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz bambano #24 üzenetére

    Hú, te aztán nagyon el vagy tévedve az AI és az "AI" terén. Hogy a nagy nyelvi modellekről és egyéb transzformátorokról ne is beszéljünk.

    (Egyébként pedig konkrét ügyfélszolgálatos témában is mindennapos, hogy az óriási fluktuáció miatt csak pár napos biorobot minden kérdésre "Kérem várjon, ezt meg kell kérdeznem."-mel felel.
    És egy mesterséges algoritmus mondjuk egy idő után képes megtanulni, hogy Németországban ugyanannyi az adókulcs, mint itthon, tehát nem kell vinnyogni, hogy 0 jön ki az itthon még megfizetendő összegre. Sokadik éve, minden egyes bevallásnál eljátsszuk ezt a NAV ügyfélszolgálatával.)

    A tej élet, erő, egészség.

  • ddekany

    veterán

    válasz bambano #24 üzenetére

    "tehát csak azokra a kérdésekre tudja a választ (ha egyáltalán), amiket már valaki megválaszolt"

    Ilyen vagy olyan okból sokan hiszik, hogy ez belátható időn belül nem lesz igazán intelligens. OK, mindenki csak tippel, amíg nem lesz pár évvel később. De azért ezt a fenti klisét hanyagoljuk már. A mostani tipikus publikusan elérhető primitív chat bot architektúra is már megír olyan programot, amit tuti hogy soha nem látott, tudja módosítani, stb. Igen, sokszor elrontja, nem túl használható, stb. De ettől ez még nyilván megcáfolja a feni állítást.

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #24 üzenetére

    Baltazár123 a #25 postban leírt nagyon sok mindent amit írhattam volna.
    Te nem igazán fogod fel szerintem, hogy mit hoz az AI? nem csak egy előre beírt szavakból bullshitet generáló valamiről van szó... A generatív AI nagyon gyorsan dolgozik és egyre kevesebb hibával, egyre megtévesztőbb. Épp ma toltam egy tesztet és AI generált és ember által készített zenéket meghallgatva, pontosan 50%-ban találtam el, hogy melyik lehet AI és melyik emberi. Hol fog ez 2-3 év múlva tartani?

    Az AI ma már képes gyorsan előállítani különféle tartalmakat, legyen szó szöveges, képi vagy videós anyagokról. Például egy AI-alapú szövegíró program pillanatok alatt képes blogbejegyzéseket, reklámszövegeket vagy közösségi média posztokat generálni, ami jelentősen felgyorsítja a tartalomgyártási folyamatot. Segíthet új ötletek generálásában, ami meggyorsítja a kreatív folyamatot. Különböző algoritmusok képesek inspiráló ötleteket, koncepciókat és forgatókönyveket felvetni, nagyon hamar több verzió is generálható 1-1 ötletből. Egy AI eszköz ugyanannyi idő alatt képes nagy mennyiségű tartalmat előállítani, mint amennyi idő alatt egy emberi csapat csak néhány darabot tudna.

    Ezért a cégek azt fogják látni, hogy kirúghatnak több száz embert, kiesik költség oldalról a bérük, járulékuk, de még irodahelyük is meg egy rakás más költség ami velük járt. Ez nemcsak a költségeket csökkenti, hanem időt is takarít meg.
    Ezt előbb utóbb a cégek is belátják, és a hatalmas profit jó részének elvesztegetése csak azért, hogy ne rúgják ki a dolgozóikat nem lesz opció, pláne, hogy a működési költségek költségek csökkentése árán versenyképesebb áron is tudnak majd dolgozni, ezáltal több megrendeléshez jutva.

    Mint fentebb írtam, lehet majd ideig óráig különféle eszközökkel lassítani ezeket mint különféle adók és egyebek, de közép és hosszútávon nem lesz bölcs dolog. Emellett nem említettem még a jelenleg munkaképessé érő generáció hozzáállását, akiknek az elképzeléseik már túl mutatnak azon, hogy heti 40-50 órában a munkahelyükön rohadjanak. A legtöbbje már heti heti 25-30 órát sem szeretne dolgozni, és véleményem szerint ez egyre inkább érthető és indokolt is.

    Tehát egyik oldalt akad majd egy munkáltató akinek sokkal kevesebb emberre lesz szüksége mint korábban, akár mondjuk a korábbi létszám mindössze néhány százalékára, miközben sokkal többet termel, sokkal több értéket állít elő, mint korábban. Másik oldalt pedig lesz egy generáció, ami a lehető legkevesebbet a lehető legtöbb pénzért, a legnagyobb kényelemben akarja majd dolgozni, értelemszerűen így részarányosan még többe kerülve a munkáltatónak.

    Egy ideig persze bizonyos iparágak még felfognak tudni szívni embereket, jellemzően nehezen automatizálható, kellemetlen kuli munkákra, de a túljelentkezés (más szektorokból kiszorított emberek) hatására a várható bérek ezekben a szektorokban legalábbis nem fognak emelkedni, de talán csökkenni is. A gazdaságban rengeteg munkanélküli vagy alacsony bérű ember jelenhet meg. (Miközben a gazdagok valójában még gazdagabbak lesznek a magasabb eltehető profit miatt kezdetben).

    Akkor tovább gyűrűzik az a probléma, ami a mai fiataloknál igen jelentős, hogy a reál bére (ha egy új házhoz vagy új autóhoz viszonyítom), ma jelentősen alacsonyabb mint a 30-40 évvel ezelőtti embereknek, miközben azt sokkal több mindenre kell elköltse (mobiltelefon (telefon + ahhoz kapcsolódó költségek), internet előfizetés, számítógép, esetleg Netflix, Spotify stb. ) amik egy része nélkül ma már nem is igazán lehet meglenni.

    És egyáltalán nem állítom, hogy ez kezdetben egy könnyű vagy egy jó jövő lesz, de ha időben felismeri az emberiség, hogy a jelenlegi modell tarthatatlan, és sikeresen reagál rá, akkor kevésbé lesz fájdalmas a váltás, míg ha lassítani próbálják akkor csak itt vagy ott de az emberiség egy jelentős részének lesz igencsak fájdalmas.

    Nem tudom, hogy az USA elnökének pisilési szokásai hogy jönnek ide, de ezt nem csak az USA-nak kell majd elrendezni, hanem világszinten. Be lehet tiltani, meg lehet adóztatni, de aki emiatt lemarad, az kimarad. Kínának szerintem tuti nem lesznek efféle aggályai.

    Végezetül : Az AI dekoltázsára nem tudsz ugyan ránézni, de ugyanez igaz egy call centeres csajra is, bármilyen csengő bongó szexi hangja is legyen, be kell érned a képzeleteddel, azon meg már régen túl vagyunk, hogy az kihívás legyen, hogy egy kellemes női hang válaszolgasson neked a telefonban. Maximum a személyes ügyfélszolgálatnál tud ez előny lenni, de a cégek általános trendje alapján mindenki igyekszik az online és a telefonos ügyintézésre helyezni a hangsúlyt, ahol jó eséllyel már az ügyintézőnek nemhogy a kinézete, de a neme is mindegy lehet, ha még egyáltalán ember és nem AI.
    (A hozzászólásomban két bekezdést nem én írtam, hanem egy AI. Ha nem jössz rá melyik kettő az, akkor van egy rossz hírem ... )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz bambano #24 üzenetére

    Kösz az ötletet krok, megkértem a chatgpt-t, hogy véleményezze a #24 kommentet és ez a válasz. Hát szerintem az ismerőseim 80% még megközelítőleg összeszedett választ se tudnának adni, de nem nagyképűségből mondom, hogy még nekem is össze kéne kapnom magam, vannak dolgok amikre nem gondoltam:

    chatgpt4.0: válasz a #24-re
    Ez a hozzászólás több érdekes és fontos kérdést is felvet az AI és az emberi munkaerő kapcsolatáról, valamint az AI korlátairól. Az alábbiakban részletesen válaszolok a felvetett pontokra:

    AI intelligencia és tudás: Az AI valóban nem intelligens abban az értelemben, ahogyan az emberek azok. Az AI rendszerek, mint például a nagy nyelvi modellek, hatalmas mennyiségű adat alapján működnek, és képesek mintázatok felismerésére és válaszok generálására. Azonban nem rendelkeznek valódi megértéssel vagy tudatossággal. Ezért helyes azt mondani, hogy az AI sokszor csak azokat a kérdéseket tudja megválaszolni, amelyekre már létezik valamilyen válasz az adatbázisában.

    AI és munkahelyek: Az aggodalom, hogy az AI kiszorítja az embereket a munkaerőpiacról, valós, és sok szakértő foglalkozik ezzel a kérdéssel. Az AI automatizálhat bizonyos feladatokat, ami munkahelyek megszűnéséhez vezethet egyes szektorokban. Ugyanakkor új munkahelyek is létrejöhetnek az AI fejlesztése és karbantartása révén. A munkaerőpiacnak alkalmazkodnia kell, és az embereknek új készségeket kell elsajátítaniuk, hogy versenyképesek maradjanak.

    Humán kapcsolat és ügyfélszolgálat: Valóban sok ember értékeli az emberi kapcsolatot, különösen olyan területeken, mint az ügyfélszolgálat. Egy jól működő humán ügyfélszolgálat komoly versenyelőnyt jelenthet, hiszen az empátia és az emberi megértés olyan területek, ahol az AI még nem tud teljes mértékben versenyezni.

    Gazdasági és politikai kérdések: Az USA és Kína közötti gazdasági verseny és a munkaerőpiac átalakulása összetett kérdések, amelyek túlmutatnak az AI egyszerű bevezetésén. Az automatizálás és az AI hatása a munkaerőpiacra globális probléma, amely kormányzati politikákat, oktatási reformokat és gazdasági stratégiákat igényel.

    Összefoglalva, az AI egy hatékony eszköz, de nem helyettesíti az emberi intelligenciát és kreativitást. Az AI és az emberi munkaerő együttműködése lehet a kulcs a jövőbeli sikerhez. Emellett az emberi kapcsolatok és a humán értékek továbbra is fontosak maradnak számos területen.

  • Dragon3000

    veterán

    válasz bambano #24 üzenetére

    jó lenne végre beletörődni a ténybe, hogy az ai nem intelligens. egy felturbózott szuper kereső. tehát csak azokra a kérdésekre tudja a választ (ha egyáltalán), amiket már valaki megválaszolt.

    Sok helyen az ügyfélszolgálatos csak felsorolja a leírt kérdéseket és ha mindenre az a válasz, hogy az nem segít, akkor már bajban is van és azt sem tudja mit csináljon, majd megkérdezi és felveszik a hibajegyet. Szerinted ez miben más, mint egy ai? Net szolgáltató, telefonszolgáltató mindkét esetben csak ilyen hozzá nem értőkkel találkoztam, amikor valami gondom volt.

Új hozzászólás Aktív témák