Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz g0dl #7 üzenetére

    Propaganda módszer? Tudod napjában 263x is lejátszhatják a tévében, hogy Magyarország jobban teljesít teljesen nyilvánvaló, hogy nem így van. Ha közhely ha nem az egészségügy 15éve romokban hever. Manapság már szó szerint az utolsókat rúgja. Ősszel voltam koponya CT-n. Több mint két hónapot kellett várjak, hogy bejussak a vizsgálatra. Miért? Mert a mindenható OEP csak xy vizsgálatot finanszíroz meg. Szerintük nincs többre pénz. Az uniós pénzből vett százmilliós legmodernebb orvosi gépparkok szégyenszemre ott állnak a megyeszékhelyeken félig meddig kihasználatlanul mert nincs pénz üzemeltetni őket. A rajtam vizsgálatot végző doktornő szerint alsó hangon háromszor ennyi beteget meg tudnának vizsgálni de nem finanszírozza meg az állam. Ja, az egyébként megvan, hogy az országban jelenleg csak négy helyen végeznek PET/CT vizsgálatot és van, hogy egy negyed évet is várnod kell, hogy bekerülj? Egy agresszívabb rákfajtánál gondolom nem kell ecsetelni mivel jár a hónapokig tartó várakoztatás. Sűrűn imádkozz, hogy soha ne legyen ilyen problémád... És ez is egy egy tollvonással megoldható probléma, csupán többletforrást kéne biztosítani rá és kész. De úgy látszik pártállástól függetlenül az épp aktuálisan kormányon lévőknek mindig minden fontosabb annál, hogy a dolgozó adózó a gazdaságot a hátukon vivő emberek ne dögöljenek meg idejekorán. Azt az irgalmatlan a pénzt amibe egy olimpia tokkal vonóval mutyival lopással korrupcióval együtt kerülne nem ártana beleforgatni az egészségügybe, az oktatásba, a felnőttképzésbe. Talán ezek valamivel fontosabb dolgok mint egy piti kis olimpia amire egy hónap múlva már senki sem emlékszik. A kormány is egyfolytában azon siránkozik, hogy nincs elég szakképzett munkaerő miközben a munkanélküliekkel és a közmunkásokkal Dunát lehet rekeszteni. És ehhez sem kéne sok minden, hogy megoldódjon csupán ki kéne szűrni az értelmesebbeket, beiskolázni és új szakmát adni a kezükbe amivel becsülettel el tudják tartani a családjukat és nem kell szemlesütve az utcán söprögetnie meg szemetet szednie szaros 57ezerért. Európai unióban 2017-ben ennyit keresnek emberek... Szégyen gyalázat. De mint tudjuk: Magyarország jobban teljesít! Mind örvendezzünk.

    szerk: Ha belefutottam volna egy olimpia ellenes aláírást gyűjtő emberbe szó nélkül aláírtam volna én is pedig alapvetően jobboldali beállítottságú emberke vagyok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák