Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Selev

    csendes tag

    Sziasztok!
    Először is üdvözlök mindenkit. Azzal kezdeném, hogy nem dolgoztam a Bnetnél, csak érdeklődő, egyszerű olvasó vagyok, de az elmúlt időben felmerült egy kérdés, amelyre lehetséges, hogy Ti tudjátok is a választ. A kérdésem az lenne, hogy hallottam,olvastam a Bnetnél lévő részvényopcióról. Tudom mit jelent az opció, de számomra meglepő módon sokan azt mondták, hogy az opció magánban is értékes, mert ha a munkatárs, aki "megszerezte" ezt az opciót, az a bevezetéskor "vissza is adhatja" és ezt pénzzel kompenzálja a Bnet. Kb. nekem ez annyit jelent, hogy ha pl. van 100 egységre részvényopcióm és a bevezetéskor értéke mondjuk 100, akkor ezt a Bnet kvázi kivásárolhatja 50ért. Ez hogy lehetséges? Vagy ez most miként működik? Mert ahogy hallom elég sokan "hajtanak" a részvényopciókra, de az hogy az pontosan miként fog működni elég ködös. Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólását.
    Üdv,
    Selev

  • Selev

    csendes tag

    Üdvözlet,
    Korábban irtam egy hozzászólást, amely kapcsán azt gondoltam, hogy Nálam tapasztaltabb hozzászólok tudnak választ adni... sajnos nem érkezett visszajelzés, aminek nem tudom, hogy mi az oka. Gondolom vannak itt néhányan, akik jártasak Bnet ügyben, igy szivesen venném, ha válaszolnának...
    Lent bevágtam korábbi kérdésemet.
    Üdv,
    Selev

    Sziasztok!
    Először is üdvözlök mindenkit. Azzal kezdeném, hogy nem dolgoztam a Bnetnél, csak érdeklődő, egyszerű olvasó vagyok, de az elmúlt időben felmerült egy kérdés, amelyre lehetséges, hogy Ti tudjátok is a választ. A kérdésem az lenne, hogy hallottam,olvastam a Bnetnél lévő részvényopcióról. Tudom mit jelent az opció, de számomra meglepő módon sokan azt mondták, hogy az opció magánban is értékes, mert ha a munkatárs, aki "megszerezte" ezt az opciót, az a bevezetéskor "vissza is adhatja" és ezt pénzzel kompenzálja a Bnet. Kb. nekem ez annyit jelent, hogy ha pl. van 100 egységre részvényopcióm és a bevezetéskor értéke mondjuk 100, akkor ezt a Bnet kvázi kivásárolhatja 50ért. Ez hogy lehetséges? Vagy ez most miként működik? Mert ahogy hallom elég sokan "hajtanak" a részvényopciókra, de az hogy az pontosan miként fog működni elég ködös. Előre is köszönöm mindenkinek a hozzászólását.
    Üdv,
    Selev

  • Selev

    csendes tag

    Köszönöm, valóban irtál már erről a témáról. Ahogy kivettem irásodból ez nem egy kőbe vésett dolog, hanem folyamatosan változó dolog... Én csak annyit hallottam erről a témáról, hogy a Bneteseknek beigértek bizonyos szerződésérték után részvényopciót, ami "beváltható" 50%-os áron a cégnél, azaz konkrétan pénzzé tehető a részvényopció. Sajnos vannak gondolom akik ennek bedöltek és várják 2012-t, hogy több 10 milliót tegyenek zsebre. Ahogy látom ez nem biztos, főleg 2012 elég messze van még... és a tőzsdére menetel sem olyan egyszerű és a tőzsdei árfolyam is eléggé képlékeny, lásd CIG esete.
    Üdv,
    Selev

Aktív témák