Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Worker

    aktív tag

    válasz Bnet sztorik #4596 üzenetére

    Nemrég kaptam egy üzit egy itteni tagtól (egy korábbi hsz-emre reagálva), amelyben arra kért, hogy írjam meg a tapasztalataimat a Bnettel kapcsolatban, mert őt hívták felvételire, és erősen agyal, hogy megy-e.

    A válaszomat az alábbiakban 1:1-ben becopyzom ide, ha vkinek további kérdése/véleménye van, írja meg ide, szívesen beszélek a további tapasztalataimról is...

    Ugyebár a felvételi eleve nem is felvételi, ha tényleg csinálni akarod, akkor egy "látszatfelvételi" után megköszönik, hogy megjelentél, bekérik a 40-50ezer ft-ot (gondolom most kb. annyi lehet) a "bázisszemináriumra", és utána kezdheted a pénzügyi tanácsadós melót a training-meetingre járás mellett.

    Maga a bázisszeminárium Pesten jól fel van építve (kajak elkezdesz hinni az egészben, és h ebből fogsz meggazdagodni), de jó ha tudod, hogy a befizetett kessből egyértelműen zsebelnek a téged "beszervező", magasabban levő emberek is, mert túl drága ahhoz, hogy elhigyjem, hogy tényleg ennyibe kerül egy egynapos előadássorozat némi kajával meghintve.

    Ha már pénz, akkor nem szabad megfeledkezni a KÖTELEZŐ vállalkozó igazolványról sem, ami a kezdő 10k után havi költséggel is jár(hat), ami mellé persze ajánlott egy könyvelővel is rendszeresen konzultálni...
    Később kezdő tanácsadóként pedig majd a saját ismerőseidet felkeresve egy jól betanított szöveggel próbálod rávenni őket, hogy találkozzanak veled, mert olyan témával foglalkozol, ami mindenkit érint blablabla...

    Valójában lesz a kezedben 1-2 termék, amikről el kell hitetned, hogy mekkora jóság lesz az ügyfélnek, ha megköti veled (amikor én ott voltam még csak egyetlen termék "eladása" után kaptam meg a teljes jutalékot, ha más pénzügyi eszközre esett a választás, akkor én már alá se írhattam a szerződést, ergo jutalékra se vagyok jogosult).
    Persze ha vannak orvos, illetve egyéb komolyabb pénzmaggal rendelkező ismerőseid, akkor még élvezhető is lehet, hogy azzal, h "elhelyezed valahova a pénzüket" még keresel is, de valójában a - szintén betanított - mondandó szöveg is kegyetlenül a manipulálásra megy rá, vagyis hogy a szimpátiára kell rágyúrni, ha meg az megvan, akkor úgyis azt adod el nekik, amit nem szégyellsz...

    Sok rosszat el lehetne még róluk mondani, de amellett, hogy alapvetően nagyon geci egy cég (akárcsak az összes többi "független pénzügyi tanácsadó cég" - amúgy függgetlenek a faszomat...), TÖBBNYIRE még mindig jobban jár az a magánember aki a Bnethez megy el tanácsért, mintha az Ótépébe menne és a "kishölgy" mondaná meg mit kezdjen a pénzével...

    Mindenesetre aki dolgozni akar náluk, az szembe fog kerülni pár etikai/erkölcsi ellenérzéssel, amiről persze KIBASZOTTUL elfelejtenek a "főnökeid" szólni, mert ugye amit ők csinálnak az a világ legfaszántosabb dolga (és van aki tényleg elhiszi, a többi meg kurvajól titkolja a valóságot).

    +1 dolog: remélem ide nem járnak nagy brokinetes tanácsadók akik majd megmondják a frankót, és hogy miért hazudok ekkorákat, de ha mégis, állok elébe a vitának, szerintem az aktívan eltöltött fél év alatt elég sok tapasztalatot szereztem róluk...

    "To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Bnet sztorik #4596 üzenetére

    Ha nick szerint ugyan nem is, de megszólítva érzem magam, ezért:
    Én igen, valóban más irányba kaparászok, mert a ki mit hallott címre az a válaszom, hogy mit tapasztaltam itt és egy másik nem mlm, ám biztosítós cégnél. Ezekkel kapcsolatos benyomásaim megírtam, ezért nem ismételgetném magam. Etikáról úgy hiszem, nem itt és nem e téma kapcsán érdemes eszmét cserélni.

    Én úgy gondolom, hogy az ügyfelek kíváncsiak azokra az emberekre, akik már megjárták a hadak útját a Brokernetnél mint tanácsadók, és mint ügyfelek.
    Nosza rajta...

    A fene tudja, de nálam olyan ez mint egy házasság: ha elválunk, akkor nem húzom le a sárga földig az exem és nem kiáltom őt ki egyedüli hibásnak, hisz valahol talán én is ott voltam... Ha ezt mégis megteszem, akkor önmagamról is festek egy visszatetsző jellemrajzot, de ez így mégis súrolja azt a bizonyos fent említett témát.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Bnet sztorik #4602 üzenetére

    Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett...
    Cinkosság? Hol az érdek? Ez fontos kérdés, mert a bnetnél ha jól emlékszem összesen 3 szerződésem volt plusz a sajátom...(ebből egyik ápolásában ma is segítek)
    A második felvonás után nem is kerültem be a nyilvántartásukba, szóval pályán kívülről igyekszem objektív lenni.

    Brokernetes ügynökről akik utasításra megpróbálják behálózni a tisztességes embereket.
    Ne haragudj, de ez mosolyra fakasztóan egyoldalú és manipulatív majdnem annyira, mint maga a bnet...:-)

    Brokernetesek mint több ezer vagy tízezer ember legyen megvezetve. :U :U :U :U
    Mennyi időt is dolgoztál náluk?
    Hány szerződés köttetett rajtad keresztül?
    Míg náluk voltál, addig rendben voltak erkölcsileg?

    [ Szerkesztve ]

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Bnet sztorik #4596 üzenetére

    Csak hogy komolyan tudjunk venni, légy szíves te is mondd meg, mettől meddig dolgoztál a Bnetnél, melyik divízióban, milyen szintet értél el, mennyi saját és csoport egységed volt amikor távoztál.

  • _zozo

    csendes tag

    válasz Bnet sztorik #4738 üzenetére

    Javaslom, olvass vissza.
    Ezt a nyereséget az eseti számlán érte el, aminek 100% a visszavásárlási értéke.
    A 2010. január 1-től érvényes szabályozás szerint, az eseti számlára befizetett összeg a befizetést követő 6. évtől kezdve mentes a kamatadó alól. Azaz, ha 2005-ben tett be pénzt, amit azóta forgat, akkor legkésőbb jövőre már nem kell utána kamatadót fizetnie, ha ki akarja venni.

  • Széltoló

    csendes tag

    válasz Bnet sztorik #4738 üzenetére

    :-)
    Nem eseti, hanem rendszeres(Zozonak) és már levontam, nem kétszer ötszáz ezret, hanem többet, ám visszavásárlási értéken van kalkulálva, így nem jön le semmi. Nem árthat ismerni a fogalmakat, ha már jártasnak mutatod magad:-)

    Kamatadó volna rá, de idén szeptembertől már az sem. Eszem ágában sem volt visszavásárolni, hisz arra ott van a PPlusz, ami ugye mentes a sarctól.(az én esetemben)

    [ Szerkesztve ]

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Bnet sztorik #4783 üzenetére

    Hogy lehet egy ilyenből jól kijönni? Konkrétabban: hogyan lehet bebizonyítani, hogy tényleg megvezették, és nem mondtak el dolgokat? Hiszen az aláírása ott van, tehát elvileg mindent elolvasott és tudomásul vett?

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Bnet sztorik #4789 üzenetére

    Komoly kérdés volt, de nem nagyon lettem okosabb. Viszont ha jól sejtem, felejtő, hogy egy ilyet konkrétan bebizonyítsanak!

Aktív témák