Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khan13

    senior tag

    válasz Destructo #4293 üzenetére

    Kandós tanárok közül keveset ismerek, tőlük viszont lehet kérdezni:
    Sebestyén Dorottya, Rácz Ervin, Demeter Károlyné (utóbbi a legrendesebb)

  • Kiglerx

    tag

    válasz Destructo #4293 üzenetére

    Matek előkészítő:
    Pár posttal feljebb ki lett ez a téma fejtve. Szummázva: ha tudsz alap dolgokat akkor felesleges:
    -összeadni, kivonni, szorozni osztani fejben
    -logaritmus, hatványozás, gyökvonás
    -sin,cos,tg.ctg nevezetes szögek.
    -függvényelemzés

    A neveket kevesen jegyzik meg, de általában nem a jó diákok neveit jegyzik meg. Ha sokat pofázol órán, vagy késel mindig, vagy be se jársz, akkor persze, hogy idő után tudat alatt rögzül a neved, de attól, hogy elmész tizen ezer ft-ért egy olyan felkészítőre, ami igazából középiskolában meg kellett volna tanulni az embernek.. Ez arra való, hogy aki mérhetetlenül idióta a matekhoz legalább megértsen valamit. Ha volt egy 60% közép érettségig minimum, akkor szerintem felesleges elmenni.

    Ha gondod van az Egyetemen a matekkal, akkor az alábbiakat teheted:
    -Minden tanárnak van konzultációs ideje, az előre elkészített, értelmes kérdéseket ott fel lehet tenni
    -Egyetemi facebook csoportokban is felteheted a kérdéseidet, persze a kereső használata után, mert én már direkt rossz választ adok egy olyan kérdésre, amit azon a napon 10.szer kérdez meg valaki, és az alatt lévő posztban ott van a válasz kilencedszer.
    -Órák után/hosszabb szünetekben össze lehet ülni többen, és lehet gyakorolni

    Amit meg kötelező otthon megtenned, az a heti 2-3 óra gyakorlás

    A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

  • Kiglerx

    tag

    válasz Destructo #4293 üzenetére

    off: Azért kellett egy kis idő míg kibogarásztam, hogy mit akartál írni az elején :D

    on:
    Kérdezni lehet óra közben is, utána is.
    Többféle kérdés is lehet:
    - Nem figyel a kérdező, így alapvető dolgot nem ért <- nem szabad, oda kell figyelni
    - Figyel, de elvesztette a gondolatmenetet a kérdező <- megvárja míg a végéra érnek, hátha visszazökken, ha nem akkor felteszi a kérdését illedelmesen
    - Érti a kérdező, de sejti, hogy sokan nem, ezért ismétlő kérdés tesz fel <- óvatosan ezzel

    Az, hogy kitől lehet kérdezni meg igen változó. Ezt Neked kell kitapasztalni, hogy mely tanárral lehet megtalálni a közös hangot, de ha értelmeset kérdezel, akkor annak minden tanár örül. Engem mondjuk tavaszmező utcában nem egy tanár leszidott, hogy miért óra után teszem fel az értelmes kérdésimet, miért nem óra közben, hátha tanulna belőle diákok lustábbik fele is.

    A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

Új hozzászólás Aktív témák