Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz Atos23 #7081 üzenetére

    Igen, ez egy ilyen felsőoktatási rendszer anomália.
    A villamosmérnök bsc-n, nekünk volt 2 félév alap irányítástechika elmélet + labor (simulink matlab). Majd a 4 szakirányból 2 szakirányon van még 2 félév belőle.
    Tehát, akikkel közösen jársz, azok többségében 2-4 féléven keresztül már csinálták ezt. Ami azért brutál sok egyébként. (ebből két félév az heti 4+4 óra volt szakirányon belőle!!!, ilyen 40-50 oldalas laborjegyzőkönyveket kellett csinálni, szóval nem ilyen 2 kredites piszmogás)

    Azt az autoiparos beágyazott szakirányt msc-n már 6 éve is igérték, még most is csak tervezik?

    Elte pti szakriányokra nézz rá pontosan, hogyan működnek, mert van például olyan, hogy a rendes képzésre kell jelentkezni, majd külön pályázatot kell beadni és ott dől el, hogy arra mész-e vagy a gyűjtőbe. Szóval ott sem annyi, hogy oda jelentkezel és akkor azt végzed, hanem a felvételi utáni második körös felvételin lehet bejutni.

    Amúgy ebből a szempontból pont az OE-NIK az, ami mindent az alapozással kezd msc-n, én pont emiatt nem találtam hasznosnak, de ott olyan bajod nem lesz, hogy nem tudod felvenni a fonalat. Én unatkoztam inkább.

Új hozzászólás Aktív témák